گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احمد حسامی آرانی

غلام حسین

بسیجی

1343/01/01

1362/12/11

طلائیه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

 احمد حسامی در اوّل فروردین‌ماه 1343 در آران متولّد شد. تحصیلات خود را تا دوره­ ی راهنمایی ادامه داد، اما علاقه‌مندی او برای پیوستن به صفوف مدافعان میهن اسلامی باعث شد که در همان سنين نوجوانی عازم میدان جنگ شود.

شوخ‌طبعی، تیزهوشی، آرامش و شجاعت او در بین رزمندگان و دوستان زبانزد بود. اين خصوصيّات اخلاقي باعث مي‌شد كه همه او را دوست داشته باشند.

تخصص اصلی رزم او بیشتر در امر دیده‌بانی در جبهه جنگ بود. او در این رسته به‌ حدّي از توانمندی رسیده بود كه مورد توجه فرماندهان قرار مي‌گرفت. او چندین سال و به صورت پیوسته در میدان‌هاي جنگ علیه متجاوزان، حضوري مؤثر داشت و در نهایت در تاریخ 1362/12/9 در عملیّات خیبر به شهادت رسید.

وصيّت نامه شهيد احمد حسامی آرانی

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« و الّذین اذا اصابتهم مصیبه قالوانا للّه و انا الیه راجعون »

« اشهد ان لا اله الا اللّه و اشهد ان محمّداً رسول اللّه و اشهد ان علیاً ولی اللّه »

« الّذین جاهدوا و افینا لنهدینهم سبلنا »

 

- با سلام و درود بیکران خدمت حضرت بقیه اللّه الاعظم مهدی (عج) و نائب بر حقّش امام خمینی و شهدای راه ایمان به خدا از صدر تا انتها و با سلام خدمت شما امّت دلشکستة قهرمان .

- جهاد دری از درهای رحمت الهی است که خداوند فقط آن را به روی بندگان خاص خود می گشاید و در پشت این در منزلگه ی است که محلّ خداست و اجر ورود به این منزلگه شهادت و رسیدن به لقاءاللّه است و خداوندا ! توفیق ورود و عبور از این در راه به من گنهکار و روسیاه هم عطا نمودی که بتوانم با رسیدن به انتهای این سَرا ، باری از گناهانم بکاهم ، این از الطاف بزرگ خداوند منان است .
و حال که به اجر کارم یعنی عبور و رسیدن به فوز عظیم شهادت رسیدم چند
جمله ای به عنوان یک فرزند شما ملّت عزیز می گویم ؛

- ای ملّت عزیز ! ما از سیاهی به سفیدی و از ذلّت و خفّت به عزّت و سعادت قدم نهادیم و این کار ما به تنهایی نبود ، بلکه سرچشمه از ریشه ای می گرفت و آن ریشه مکتب انسان های اسلام و مروّج آن امام امّت خمینی بود و این از عوامل پیروزی ماست ، پس ملّت قهرمان ! ِدست از دامن اسلام و امام و روحانیّت متعهّد و مبارز برندارید و همواره خدا را در نظر بگیرید و با وحدت و اعتصام و تمسّک به حبل اللّه راهتان را تا رسیدن به هدف ادامه دهید که در غیر این صورت یعنی رها کردن عقیده و رهبر و ایجاد نفاق و تفرقه پایان حیات اسلام و شما فرا رسیده
است .

- ای مادرم و ای پدرم ! من از شما خجالت می کشم که خطابتان کنم و با شما سخن بگویم ولی سخنانی چند لازم است که تذکّر بدهم ؛

- مادرم ! من امانتی بودم که از خدا نزد شما نگهداری می شد و امروز که به لقای او رسیدم روزی است امینی و امانتداری و صبر واستقامت تو در درگاهش ثابت
شد .

- مادرم ! من به شه ادت رسیدم و امّا ای تمام انسان ها و ای تمام مسلمانان و ای امّت قهرمان ایران ! شهید خونش الهام داد ، قیام دارد ، سازنده است ، تاریخ ساز و انسان سازاست ، دشمن شکن است ، کفرشکن است و هر یک از شهدا ذخیره ای برای اسلام و برگ افتخاری در دفتر سرخ رنگ آنند .

- مادرم و پدرم و خواهران و برادرانم ! من نمی گویم برایم گریه نکنید ، این را نمی گویم چرا که می دانم پدر و مادر ... کلمه نامشخص ... غم از دست دادن فرزند بر شما سخت است ، ولی این را می گویم که هر وقت دلتان گرفت و یاد من افتادید بر حسین فاطمه (س) ، بر علی اکبر (ع) ، قاسم (ع) و عبّاس (ع) ، بر بهشتی مظلوم و بر مدنی گریه کنید ، چرا که مادر حسین (ع) مظلوم شهید شد و بهشتی هم مظلوم زندگی کرد و هم مظلوم به شهادت رسید ، پس مادر ، بر آن ها گریه کن نه بر من و در عوض برایم دعا کن با آن ها محشور شوم .

- مادرم و خواهرم ! زینب وار مانند کوه مقاوم باشید و با این عملتان چشم دشمنان اسلام را کور کنید تا آن ها بدانند مردان اسلام از حسین (ع) و علی (ع) و زنانشان از فاطمه (س) و زینب (س) درس شهادت و ایثار و از خودگذشتگی و ... بقیه متن نامشخص ...     

- ای برادرانم ! بدانید که شهید بیش از عزاداری و گریه و بی تابی پیرو و رهرو و پیام رسان ... کلمه نامشخص ... خواهد و این رسالتی است که بعد از من در خانواده به شما سپرده شده است .

- در پایان ای امّت قهرمان ! ما هر وقت که نام حسین (ع) را می شنیدیم گریه
می کردیم و می گفتیم که کاش کربلا بودیم و حسین (ع) را یاری می کردیم و بدانید که امروز حسین (ع) نیست ولی خونش می جوشد ، امروز حسین (ع) نیست ولی فرزندی از تبار حسین (ع) هست ، امروز حسین (ع) نیست ، ولی راهش
است .

- امروز خطّ سرخی که حسین (ع) آن را با خونش ترسیم کرده بود و به مانند سدّی در برابر دشمنان دین و قرآن قرار داده بود رو به کم رنگی می رود و احتیاج به احیا دارد و امروز جنایتی که یزید کرد و جنایتی که فرزندان خلف او یعنی حاکمان غرب کرده اند باید که پاک شود و فقط با خون پاک می شود ، امروز اسلام احتیاج به حفظ دارد و محافظش فقط خون می باشد .

- یک کلمه عرض کنم ؛ برادرانم ، امّت اسلام و ای انسان ها ! امروز تکرار تاریخ است ، امروز مظلوم و از ظالم شناخته می شود ، امروز عمرسعد در دو راهی قرار می گیرد ، دو راهی دنیا و آخرت ، امّت شهید داده ، امروز روز انتخاب است و دسیسة شیطان ... کلمه نامشخص ... در کنار شماست ، پس در انتخاب راه مواظب باشید که همان امتحان الهی است .

- در پایان از تمام خواهران و برادران ! طلب بخشش می کنم .

- از پدر و مادرم ! می خواهم که از امام بخواهند و به درگاه خدا دعا کنند شهادتم در درگاه خدا پذیرفته شود .

« اللّهم اجعل عواقب امورنا خیراً و وفقنا لما تحب و ترضی »

« اللّهم انی اسئلک العفو و العافیه و المعافاه فی الدنیا و الاخره »

 

والسّلام علی عباداللّه الصالحین

احمد حسامی

امضا : 1361/12/9 ه.ش

 

التماس دعا برای پیروزی اسلام و سلامتی امام

  •  احمد حسامی آرانی
  •  احمد حسامی آرانی
  •  احمد حسامی آرانی
  •  احمد حسامی آرانی
  •  احمد حسامی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع