گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عبداله حاجیوند

گشتعلی

بسیجی

1333/05/01

1367/03/04

شلمچه

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

* خاطره ای از زبان همسر شهید حاجی وند *

 

شهیدحاجی وند درموقع تولّد فرزندش درجبهه بود خوشحال برای دیدن فرزندش از جبهه برگشت ولی دوباره می خواست به جبهه برگردد نیمه شب نشسته بود و گریه می کرد گاهی هم بالای سر فرزندانش می آمد و گریه می گرد و می گفت وظیفه من شرکت در جبهه است و باید بروم ولی نمی دانم چرا این بار از بچه ها دل نمی کنم آن شب را تا صبح گریه کرد ولی از همه چیز دل کنده بود برای آخرین دفعه با ما خداحافظی کرد و نگاه با محبتش را برای واپسین بار بر روی سر و صورت مان پاشید.

صبح ایشان را از زیر قرآن رد کردیم و خداحافظی کرد ولی دوباره برگشت و سفارش فرزندانش را به من کرد قرآن را بوسید و رفت .ما هم همراه او به برای بدرقه به سپاه کاشان رفتیم باهمه خداحافظی کرد وقتی رفت نمی دانستیم که دیگر برنمی گردد از جبهه نامه نوشت تا عکس دخترش را برایش بفرستیم عکس آماده شد ولی از عباس خبری نبود که برایش ارسال کنیم بعداً متوجه شدیم در منطقه عملیاتی شلمچه شرکت کرده و به شهادت می رسد. 

عبدالله سرانجام در راهی كه انتخاب كرده بود خلعت زيبای شهادت را به تن كرد و جاودانه شد.    

 

متن وصیت­نامه شهید عبدالله حاجی­وند

بسم­الله الرحمن الرحیم

«أین ما تکونوا یدرککم الموت و لو کنتم فی بروج شیده»

«هر کجا باشید به سراغ شما می­آید حتی اگر در کاخ بسیار محکم باشید.»         سوره نساء، آیه 81

باسلام به یگانه منجی عالم اسلام بشریت حضرت مهدی (عج) و نایب بر حقش امام خمینی و سلام بر مردم شهیدپرور ایران که در مقابل دشمنان خارجی و داخلی ایستاده­اند و از مشکلات نهراسیدند.

خدایا شاهد باش که من آگاهانه این راه را انتخاب کردم و هیچ اجباری در کار نبوده و از مردم می­خواهم که همیشه در مقابل ظلم بایستید. از خداوند می­خواهم روح پدرم را از من راضی کند. با صبر شهادت مرا تحمل کنید. مادرم که هم برایم مادر بود و هم پدر. مرا حلال کن، خواهرانم مانند زینب(س) پیام­رسان خونم باشند. برادران عزیزم نخواهید گذاشت خون امثال شهید خاکساریان به هدر رود. از امام عزیز دفاع کنید.

از کلیه خانواده و فامیلها بخصوص همسر مهربانم  حلالیت می­طلبم و امیدوارم فرزندانم مانند یک مسلمان حقیقی بزرگ شوند و راهم را ادامه دهند.

  •  عبداله حاجیوند

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع