گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد حاجی زاده بیدگلی

عبدالله

بسیجی

1347/06/20

65/10/24

شلمچه

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

در آخرین روزهای شهریور سال 1347 حضور مولودی زیبا در شهرستان آران و بیدگل، لبخند شادی بر لبان پدر و مادری رنج کشیده نشاند. کودکی که گریه ­های شیرین کودکانه­اش حکایت از روزهای سبز آینده داشت. مشهدی عبدالله مرد با خدای بیدگلی کودک را در دستان تکیده و پینه بستۀ خویش گرفت و به نام نامی حضرت خاتم(ص) «محمد» نام نهاد. تا در پناه حضرتش به راهش قدم بردارد. از همان کودکی آثار نبوغ در چهر­ه­اش نمودار بود. اخلاق بسیار خوبی داشت و کوشا بود و در شش سالگی پای به مدرسه نهاد و به فراگیری علم مشغول شد. پس از اتمام تحصیلات راهنمائی، با شور و علاقه راهی حوزه علمیه آیت الله یثربی شد تا ذوق و پشتکار خویش را در تبلیغ اسلام و روحانیت بگمارد. استعداد بسیار داشت و در کارهای تبلیغی بس کوشا بود. در بیدگل هیئت و جلسۀ قرآن تشکیل می­داد و کودکان و نوجوانان را با قـرآن و احادیث اهل بیت(ع) آشنا می­ساخت. از همان نوجوانی در تهذیب و تهجد بسیار می­کوشید و در سکوت نیمه شب، سفرۀ نیاز با خداوند پهن می­کرد. مادر هیچ گاه شب­های نیمه شب و حضور دلنشین محمدش را از یاد نخواهد برد.

شهید حاجی زاده نسبت به امام و انقلاب حساسیت بسیاری داشت و آنگاه که حضور خود را در میادین دفاع لازم دید، جان شیرین در طبق اخلاص نهاد و به پیکار شتابید. چهار مرتبه به میادین عشق و ایثار اعزام شد و در بازگشت دروس عقب مانده را جبران می­کرد. در عملیات والفجر 8 شرکت کرد و حماسه­ ها آفرید و در جبهه امام جماعت بود و با سخنان دلنشین خود احکام و معارف را برای رزمندگان تبیین می­کرد.

به اتمام لمعتین مشغول بود که در آخرین اعزام در «کربلای چهار» و سپس «کربلای پنج» پس از رزمی نمایان آنگاه که همراه چند تن از دیگر رزمندگان خاکریزهایی را فتح کرده بودند، خمپاره­ای که گویی سفیر ملکوت بود در کنارش فرود آمد و ترکشی نعره کشان قلب نازنین محمد را درید و خون سرخ او را بر خاک گرم شلمچه نشاند. بیست و چهارم دیماه سال 65 روز پرواز این کبوتر سبکبار بیدگلی است که سالها آرزوی چنین روزی را می­کشیـد. فـردای آن روز زیباترین شکوه تشییع در «امامزاده هادی(ع)» بیدگل جلوه گر شد و در میان دستان صدها تشییع­ گر پیکر پاکش به رسم امانت به خاک پاک سپرده شد تا فردای قیامت شاهدی دیگر بر مظلومیت این قوم مظلوم ولی آزاده و سرافراز باشد.

 

 

     روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

  •  محمد حاجی زاده بیدگلی
  •  محمد حاجی زاده بیدگلی
  •  محمد حاجی زاده بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع