گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی عباس حاجی زاده بیدگلی

علی اکبر

بسیجی

محصّل

1346/01/01

1363/12/22

هور الهویزه

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

على‏ عبّاس سال 1346ش در خانواده‏اى مذهبى و عاشق اهل‏بيت عليهم ‏السلام ديده به جهان گشود. از كودكى بسيار مهربان و براى خانواده دلسوز بود.

در روزهاى مبارزات مردم به رهبرى امام خمينى قدس‏سره عليه رژيم سفّاك شاه، سنّش اقتضاى حضور فعّال در مبارزات را نمى‏داد.

با تغيير سنّش در شناسنامه عازم جبهه ‏هاى نبرد حق عليه باطل شد و مدّت 25 ماه در عمليّات‏هاى متعدد شركت كرد. روحيه‏ ى مذهبى‏ اش وديعه‏ اى بود كه خانواده‏اش به او سپرده بودند به‏ طورى كه حتّى در سنگر و در زير گلوله ‏هاى دشمن هنگام خواندن دعاى كميل با خون خود بيعت خود را با مولايش، اميرالمؤمنين عليه ‏السلام ، مستحكم‏تر كرد و در نهايت در تاريخ 1363/12/12 به شهادت رسيد.

 

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم رب الشهدا و الصديقين

و لا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون

گمان مبريد كساني‌كه در راه خدا كشته شده‌اند مرده‌اند بلكه آنان زنده‌اند و در نزد خداي خود روزي مي‌خورند.

با نام الله پاسدار حرمت خون شهيدان و با درود و سلام بر خاتم انبياء محمد بن عبدالله(ص) و چهارده معصوم و امام عصر(عج) و نايب بر حقش خميني‌كبير و با سلام و درود بر تمام شهيدان تاريخ و بالاخص سرور شهيدان حسين بن علي(ع) و يارانش و شهيدان اين جنگ تحميلي حق عليه باطل و با آرزوي بهبودي براي تمامي معلولان و مجروحان انقلاب اسلامي و با سلام بر تمام اسرايي كه در زير شكنجه‌هاي بعثيان به سر مي‌برندو با سلام بر بدن‌هاي مفقود‌الاثر كه هيچ خبري از آن‌ها نيست برحسب وظيفه‌ايرا كه بر خود داشتم چند كلمه‌اي را به عنوان وصيت‌نامه براي شما مي‌نويسم الحمدالله رب العالمين كه به من جان داد تا بتوانم براي او و در راه او قدم بردارم و جانبازي كنم. اميدوارم بتوانم كمك كوچكي به اين اسلام عزيز كرده باشم. ان‌شاءالله خدا اين كمك كوچك را از ما قبول كند من حاضرم در زير توپ و تانك دشمن تكه‌تكه شوم ولي در بستر نميرم زيرا مرگ در بستر براي من ننگ است و خوشا به حال آنان‌كه راه حسين را انتخاب كرده‌اند و چگونه مردن را انتخاب نمودند و در ميدان مبارزة‌ حق عليه باطل به لقاءالله و ضيافت خدا شتافتند اي امت مسلمان من آگاهانه اين راه را انتخاب كردم و با اختيار و شوق و علاقه در جنگ حق عليه باطل وارد شدم و جانم را با خدا معامله كردم و معاملة‌ با خدا زيان ندارد. خداي من مقصد من از تماشا و ترددم را در نموده‌‌اي جهان‌هستي زيارت‌ بارگاه توست توفيقت را شامل حال من بفرما تا در انجام وظيفه به سوي تو رهسپارم شوم. الهي با كدامين آبرو به درگاهت بيايم در حالي كه اين وجود ضعيف و ناتوان و سر تاپا آلوده از گناه و معصيت است و با كدامين زبان شكرگزار اين نهضت عظيم انقلاب اسلامي و رهبري پيامبرگونة‌ اين امام بزگوار و قلب تپندة‌ انقلاب و اين جنگ انسان‌ساز باشم در حالي كه گردش زبان از روي قلب و در راه تو ناتوان است. الهي تو را به حق مهدي(عج) قسمت مي‌دهم مرا در اين راه موفق بگردان و توفيق شهادت في سبيل الله را به من عنايت فرما.

اول وصيت به پدر بزرگوارم، خوشحال باش از اين‌كه فرزندي داشته و در راه خدا دادي من يك امانتي بودم از طرف خدا آمدم و دوباره بايد خداوند اين امانت را از شما بگيرد. خداوندا، ‌اين امانت را از اين‌ها قبول كن. پدر عزيزم خيلي زحمت مرا كشيدي،‌ چطور خواهم توانست اين زحمات را جبران نمايم. اگر در زندگي ناراحتي از من به شما سر زد شما من را ببخشيد و حلالم كنيد. وصيت به شما مادر بزرگوار و مهربانم، راستي مادر به كدامين اميد و آرزو در گوش من خواندي و مرا براي نگهداشتن اسلام عزيز و نگهباني از قرآن اين كتاب انسان‌ساز بزرگ كردي. اي مادر عزيزم شما خيلي‌خيلي زحمت مرا كشيدي تا من را به اين سن وسال رساندي. مادر عزيزم اگر در طول زندگي ناراحتي از من به شما سر زده است شما من را به بزرگي خودتان ببخشيد و حلالم كنيد. مادر عزيزم از شما مي‌خواهم كه هيچ گريه براي من نكنيد هر وقت خواستيد گريه كنيد براي حسين(ع) گريه كنيد چون ما هرچه داريم از حسين است.

وصيتم به خواهران و برادرانم،‌ خواهرانم شما هم‌چون زينب صبور باشيد و حجاب خود را حفظ كنيد و اگر ناراحتي از من به شما سر زد شما من را ببخشيد و حلالم كنيد. وصيتم به برادرانم، شما هيچ‌گاه دست از امام برنداريد و مگذاريد نمازجماعت و نمازجمعة‌ شما ترك بشود. مرا ببخشيد و حلالم كنيد. برادرانم از شما مي‌خواهم و اميدوارم شما پويندگان راه حسين(ع) باشيد و نگذاريد اسحله‌اي كه از دستم رها شده به زمين بيفتد. شما فاميل‌ها و همسايگان مرا ببخشيد و حلالم كنيد.

چند كلمه به شما ملت شهيدپرور، شما اين‌قدر دل‌تان را به دنيا خوش نكنيد، اين‌قدر پي مال دنيا نرويد، اين مال دنيا هيچ فايده‌اي ندارد، آخر چه خواهي كرد پس بياييد و به‌هوش باشيد و ببينيد چه كارهايي مي‌كنيد،‌ آيا اين كارهايي كه مي‌كنيد براي خدا مي‌باشد يا هيچ‌ فايده‌اي ندارد شما نگذاريد كه ضدانقلاب در شما نفوذ كند،‌ شما بيدار باشيد و دست از امام عزيز و اسلام برنداريد. شما نمازجمعه‌ها و جماعت‌ها و دعاهاي‌تان را هرچه باشكوه‌تر برگزار كنيد و چند كلمه به شما رفقاي عزيز شما من را حلال كنيد و تا جايي كه مي‌توانيد به جبهه‌ها برويد و نگذاريد تا ديگر رزمندگان اسلام تنها بمانند در پايان از شما مي‌خواهم كه در هر كجا كه هستيد امام را دعا كنيد ان‌شاءالله

خداحافظ شما

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي(عج) خميني را نگهدار، از عمر ما بكاه بر عمر او بيفزا

به اميد هرچه سريع‌تر پيروزي رزمندگان اسلام بر كفر جهاني كه هرچه زودتر در كربلاي حسين نمازجمعه را برپا داريم.

                                              والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

                                                                          خدا نگهدار علي‌عباس حاجي‌زاده

                                                                                 مورخ 17/ 12/ 1363

 

 

  •  علی عباس حاجی زاده بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع