گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین حاجی زادگان بیدگلی

ماشااله

بسیجی

1347/01/01

1367/01/28

فاو

گلزار شهدای هفت امام زاده بیدگل


حسین  حاجی زادگان در خانواده ای کشاورز ،عیالوار و در عین حال مذهبی  در سال 1347متولد شد . او دارای 7برادر و 3 خواهر می باشد که یک برادر دیگرش به نام احمد هم قبل از ایشان به شهادت رسیده است .
حسین فردی آرام ،ساکت و در کار کشاورزی به پدر کمک می کرد اوفقط تا پنجم ابتدایی به تحصیل پرداخت و برای مساعدت به مخارج زندگی والدین در کارخانه حریر مخمل کاشان مشغول کار شد در بحبوحه انقلاب اسلامی از سن کمی برخوردار بود ولی هنگامی که جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه ایران شروع شد و احساس می کرد می تواند برای دفاع از اسلام و کشور اسلامی در جبهه های نبرد شرکت کند برای اولین مرتبه از محل کارش (کارخانه حریر مخمل ) به جبهه های نبرد اعزام شد برای اولین اعزام به جبهه از بسیج آران و بیدگل اقدام کرد و به علت سن کم او را از اعزام منع کردند البته حسین آرام و قرار نداشت بادستکاری کردن شناسنامه موفق به ثبت نام برای اعزام به جبهه شد و از تاریخ 67/01/21 به جبهه ی جنوب اعزام شد ودر لشکر 8نجف اشرف در گردان پیاده مشغول به نبرد شد ودر تاریخ 67/01/28 مصادف با روزهای  اول ماه رمضان سال 67 بود که دشمن بعثی برای باز پس گیری شهر فاو هجوم گسترده ای داشت که حسین در این نبرد نابرابر به شهادت رسید و پیکر مطهرش در منطقه مفقود می شود که با  پیگیری های والدین از طریق دوستان و همرزمان شهید و از جمله سردار شهید علی اربابی به جایی نمی رسد و شهید اربابی در جواب سوال سر نوشت حسین به والدین شهید می گوید فعلا هیچ خبری از حسین نیست نمیدانم مجروح –شهید یا مفقود شده باید صبر کنید که پس از حدود 10روز از طریق بنیاد شهید به خانواده این شهید عزیز اعلام می شود حسین به شهادت رسیده و پیکر مطهرش مفقود می باشد و شما می توانید مراسم برای شهادتش برگزار کنید که والدین شهید در جواب آنها بیان می کنند : من خاک پای ام البنین (ع) نمی شوم و فرزندم هم خاک پای فرزندان ایشان نمی شود ولی نمی توانم ببینم به حسین زمان ما آسیبی برسد .
آری حسین در فاو به شهادت رسید او در دومین اعزامش فقط هفت روز در منطقه بود و به ندای هل من ناصر ینصرنی حسین زمان لبیک گفت و به شهادت رسید و پیکر مطهرش پس از یازده سال و دوماه به وطن بازگشت یادش را  به همراه یاد دیگر برادر شهیدش احمد گرامی داشته و به آنها درود می فرستیم .
روحش شاد و راهش پررهروباد.

 

 

 

   

بسم الله الرحمن الرحیم

بهترین عمل مؤمن جهاد در راه خداست.                 پیامبر اسلام(ص)

به‌نام خدا آرامش‌دهنده قلب‌ها، سخن پناهندگان، گفتار پناه‌جویان.

السلام علیک یا ابا عبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک علیک منی سلام الله ابدا ما بقیت و بقی الیل و النهار و لا جعله الله آخر العهد منی لزیارتکم

سلام بر سرور شهیدان و سالار آزادگان حسین(ع) و عاشقانش. سلام بر امام زمان و نایب بر حقش سلام بر تمامی خدمتگزاران اسلام، صالحان، راستگویان و مجاهدان راه خدا و حمد و ستایش خدای را که به همراه بسیجیان عاشق و مخلص به جبهه آمدم وصيت‌نامه خود را آغاز می‌کنم  .

شهادت راهی است که تمامی انبیا و ائمه‌اطهار و اولیا خدا از این راه گذشتند و چون ما پیروان و ادامه‌دهندگان راه انبیا هستیم چون علی(ع) امام اول شیعیان می‌فرمود از خدا می‌خواهم که مرگ من شهادت باشد و از خدای بزرگ می‌خواهم که مرگ مرا هم شهادت در راهش قرار دهد و خیلی مشتاقم که هرچه زودتر به این جوانان بپیوندم زیرا اکنون عزت و شرف به ما حکم می‌کند که برای مرگ آغوش باز کنیم.

بارخدایا سال‌هاست که برای رفتن به کربلا دلم پر می‌زند و آرزو دارم که قبر امام حسین(ع) را در آغوش گیرم اما کربلا رفتن خون می‌خواهد و برای رفتن به کربلا باید هزاران هزار قربانی بدهیم از صمیم قلب و از اعماق وجودم می‌خواهم که من هم یکی از این قربانیان این راه باشم و در آن دنیا نزد امام حسین(ع) روسفید باشم. خدایا تو خود شاهد هستی که من فقط برای رضای تو و برای نگهداری از امانتی که به دست ما رسیده و آن اسلام و قرآن است و برای دیدار امام حسین پا به میدان گذاشتم تا وظیفه شرعی خود را انجام دهم خدایا من می‌دانم که بهشت چیست و چگونه جایی است و از بهشت مطالب زیاد شنیده‌ام ولی من فقط رضای تو را می‌خواهم نه طمع بهشت را، و از تو می‌خواهم که تمامی گناهان مرا ببخشی و از من راضی بشوی. «اللهم اغفرلی کل ذنب اذنبته و کل خطیئه اخطاتها» خدایا بیامرز برایم هر گناهی را که کرده‌ام و هر خطایی را که مرتکب شده‌ام.

بار دیگر با فریادی از وجودم می‌گویم که من با چشمانی باز و با آگاهی کامل به این‌که چه راهی را انتخاب کرده‌ام به جبهه آمده‌ام تا از حق طرفداری کنم و دشمنان اسلام را نابود سازم.

و اما شما امت شهیدپرور و قهرمان و ای کسانی که وصيت‌نامه این حقیر را می‌شنوید، گرچه لیاقت تذکر دادن به چنین امتی را ندارم ولی چند کلامی که از عاشقان خدا و عاشقان امام زمان و رهروان راه حسین یاد گرفته‌ام برای شما بگویم.

برادران و خواهران بدانید و قلباً باور کنید که انقلاب ما معجزه بود چرا که در دوران ستمشاهی ما در خاموشی به‌سر می‌بردیم و پرده زنگار جهل و تاریکی‌ها پرده سفید نورانی قلب ما را سیاه کرده بود و زندگی ما در آن زمان جز اسارت و بندگی چیز دیگری نبود که به لطف خدا و وجود رهبر عالیقدر نجات پیدا کردیم مصداق آیه شریفه «الله ولی الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی النور و الذین کفروا اولیائهم الطاغوت و یخرجونهم من النور الی الظلمات اولئک اصحاب النار هم فیها خالدون» یعنی قرا گرفتند و از تاریکی‌ها به طرف نور پرواز کردند که جرقه ایجاد او این پرواز امام عزیزمان بود پس قدر رهبرمان را بدانید و هیچ‌وقت دعای خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار را فراموش نکنید. ای مردم عزیز از این انقلاب و از این اسلام با تمام وجود و با سعی و کوشش بسیار حفاظت کنید زیرا امام گفت که این انقلاب احتیاج به نگهبانی دارد. مگذارید که دشمنان اسلام این انقلاب را خدشه‌دار کنند. در نمازجمعه‌ها و جماعات و دعاها شرکت کنید و دستورات خودسازی امام را رعایت کنید و در همه کارها دل به خدا ببندید و به او توکل کنید.

و اما ای پدر و مادر عزیزم شاید تا الان کمی قلم را به راحتی به روی صفحه حرکت می‌دادم ولی در این جا فشار دست من قادر نیست قلم را بر روی صفحه حرکت دهد زیرا واقعاً شرمنده‌ام و بسیار پشیمان خیلی برایم و برای برادرم احمد زحمت کشیدی و حق خودتان را به خوبی در مورد فرزندان‌تان احمد و حسین انجام دادید و می‌خواستید دو نوجوان را داماد کنید ولی دین اسلام و کشور و ناموس واجب است و این بهترین نعمت خداوند بود که پدر و مادر نیکو داشته باشم و این را مطمئن هستم که هیچ‌کس نمی‌تواند شکرگزار این نعمت باشد و حتی قدردانی از شما و زحمات‌تان برایم مشکل است و حال که نتوانستم از زحمات شما قدردانی کنم و نتوانستم به جز فراهم کردن درد و رنج و زحمت کار دیگری بکنم ملتمسانه و با اصرار زیاد از شما خواهش می‌کنم که مرا ببخشید و برایم دعا کنید و از صمیم قلب و از اعماق وجود از من راضی باشید که رضای الله رضای والدین است.

خدایا تو خود شاهد هستی که من فقط برای رضای تو و برای نگهداری از امانتی که به دست ما رسیده و برای دیدار امام حسین پا به میدان گذاشته‌ایم تا وظیفه شرعی خود را انجام دهم.

و تو ای خواهرم و خواهران دینی‌ام حجاب خود را حفظ کنید و خواهرم دوست دارم هنگامی که در خیابان راه می‌روی سنگینی تابوت مرا بر روی شانه‌ات لمس کنی و همواره بر عهد خود نسبت به امام وشهیدان وفادار بمانی و مرا ببخشی و برایم دعا کنی.

و ای برادرم از تو می‌خواهم که راه دو برادر بزرگت احمد و حسین را ادامه دهی و نگذاری اسلحه‌ام بر زمین افتد و از تو می‌خواهم که کمک به این پدر داغدیده کنی. نگذاری از پای بیافتد و از تو می‌خواهم که مرا ببخشی.

و ای پدرم بعد از شهادت من ناراحت نباشی که بگویی دو نوجوان در راه خدا دادم افتخار کن که امانت خدا را به او پس دادی و ای پدرم دیگری را بفرست که نگذارد اسلحه دو برادر بزرگش به زمین افتد و از منافقینی که زخم زبان می‌زنند ناراحت نشو فقط توکل کن به خداوند بخشنده و مهربان و ای پدر بزرگوارم بگذار فرزند تو به خون بغلتد تا پدران دیگر از حسین سرور آزادگان درس مکتب‌داری بیاموزند.

و ای کسانی که به جبهه نمی‌روید و برای خود کلاه شرعی درست می‌کنید در خط امام و انقلاب نیستید.

وصیت آخرم به پدر و مادرم محل دفن طرف قبر مالکیان و از تو می‌خواهم که برایم تا هستی سالی 1000 ریال برای حسینیه سلمقان بدهی و 50000 ریال نذر دارم برای امامزاده علی‌اکبر، برایم بدهید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

18 ماه مبارک رمضان

27/ 02/ 66 در منطقه غرب 

  •  حسین حاجی زادگان بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع