گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

رمضأنعلی چتری بیدگلی

حسین

سرباز سپاه

1345/09/20

1363/12/22

هور العظیم

امامزاده علی اکبربیدگل

رمضانعلي سال 1345 در خانواده اي مذهبي و مستضعف ديده به جهان گشود. از نوجواني تواضع و خشوع در او هويدا بود. پدر ايشان كه قبل از شهادت فرزند مرحوم شده بود قاري قرآن بود و همين امر باعث شده بود كه  مجالس مذهبي و قرآني در منزل برگزار نمايند. امور معنوي، رمضانعلي را متدين، متواضع و تسليم امر خدا كرده بود.

رمضانعلي تا پنجم ابتدايي درس خواند و به علت فوت پدرش و به خاطر مشكلات زياد در خانواده اش نتوانست به تحصيل ادامه دهد و براي اين كه بتواند كمك خرج خانواده باشد درس را رها كرد و مشغول قالي بافي شد.

او ساده بود و ساده مي زيست و اغلب روزها را روزه بود و شبها را در پايگاه بسيج حضوري فعال داشت. با تمام سختيهايي كه در زندگي روزمره داشت دست و پنجه نرم مي كرد و در نهايت انساني وارسته شده بود كه خود را رزمنده اي آماده براي حضور در نبرد حق عليه باطل ديد و به جبهه هاي نور عليه ظلمت اعزام شد. او در عمليات بدر شركت كرد و در منطقه عملياتي هورالهويزه به شهادت رسيد و پيكر مطهرش پس از يازده سال به وطن بازگشت.

 

                                        روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

بسم رب الشهدا و الصدیقین

وصيت‌نامه ام را می‌نویسم در حالی‌که چنین قابلیتی از خود نمی‌بینم ولی برای تداوم راه شهیدانی که از اول انقلاب تا به‌حال به شهادت رسیدند و از جهت تذکر چند جمله‌ای را می‌گویم.

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

آری، گمان مبرید کسانی که در راه خدا شهید شده‌اند مرده‌اند بلکه زنده‌اند و در نزد حقتعالی روزی می‌خورند.

آری ای ملت مسلمان ایران و مردم شهیدپرور گل‌آرا ما همیشه باید حیات آخرت را پیشۀ ذهن خود کنیم و همیشه به یاد مرگ باشیم تا سعادت دنیا و آخرت نصیب‌مان گردد. اگر دنیا را سرمشق زندگی خود قرار دهیم هیچ‌وقت نمی‌توانیم به جهاد فی سبیل الله برویم چرا که شیطان بر ما غلبه کرده و قلب ما را سیاه و تیره کرده است.

و دیگر این‌که باید هدف‌مان را شخصی کنیم ای کسانی که در مغازه‌ها از زیاده‌روی در املاک و اموال دنیا پیشی می‌گیرید به‌پا باشید که شیطان وسوسه‌تان می‌کند. به‌پا باشید که دنیا شما را دربرنگیرد و دیگر این‌که دوستی فرزند، عیال و پدر و مادر، البته دوستی زیاد انسان را از جهاد و عبادات خدا باز می‌دارد.

نکته دیگری را باید بنویسم انقلاب ایران ثمرۀ وحدت و یکپارچگی ما بود همین جماعات. مجالس عقیدتی سیاسی، عزای امام حسین(ع) و نمازجمعه‌ها بود از شما خواستاریم که این سنگرهای عبادی سیاسی را که پایۀ مکتب تشیع می‌باشد حفظ کنید و تا می‌توانید به اسلام و جبهه‌ها بیشتر کمک کنید و خدا را حتی یک لحظه از یاد نبرید.

آری اسلام همیشه پیروز است. چه همه کشته شوند و چه زنده کشورهای اسلامی به دست خدا و با یاری خدا زنده و پاینده و شکست‌ناپذیر است.

آرش شور اسلامی خود را حفظ کنید و نگذارید که ضدانقلاب و اسلام دست به کارهای تبلیغاتی بزند تا می‌توانید در تظاهرات شرکت کنید و پس از نمازهای جمعه و بعد از نمازهای جماعت شعارهای خود را یکی و وحدت خود را محکم کنید تا دل‌ها به‌سوی حق باز شود و تا منافقین کوردل دیگر نتوانند کاری بکنند.

جمله دیگر این‌که جبهه را پر کنید و با این عمل‌تان مشتی محکم بر دهان آمریکا و اسرائیل و دیگر همدستان‌شان باشد. آن‌ها می‌گویند که ایران شور قبل از انقلاب را از دست داده شما باید با ادامه دادن راه این عزیزان به آن‌ها بفهمانید که ایران نه آن‌که روحیه‌اش کم‌تر نشده بلکه زیادتر هم شده آری عمل‌مان عاقبت ما را نشان می‌دهد.

من دیگر عرضی ندارم به جز سلامتی و سربلندی شما همشهریان عزیز.

چند جمله دیگر متفرقه

آری ای بسیجیان عزیز و ای صف‌شکنان تاریخ و ای امید امام شما باید هر روز و شب با شوری عظیم آموزش‌های خود را کامل‌تر کنید و آماده باشید و در جلسات پایگاه و جلسات عقیدتی سیاسی پای صحبت‌های مسئولان بزرگ نشسته و از آن‌ها درس عمل و خداشناسی و درس احکام جنگ و جبهه و ایثار و جانبازی فرا بگیرید. در پایگاه شب‌های جمعه شخصیتی را دعوت کنید و از آن‌ها استفاده کنید. اگر کسی خطایی از برادران پایگاه دید باید به مسئولان مراجعه کند و از طریقی او را گوشزد کند و اصلاً آن شخص نباید ناراحت شود و کینه به دل بگیرد و کم‌کم پایگاه را ترک کند. در جلسات باید شرکت کنی پیشنهادات خود را اگر خود خجالت می‌کشی شخصی را واسط کنی تا به گوش مسئولان برساند تا هر عیبی از پایگاه سر زد خودتان مسئله را حل کنید.

این را هم بگویم بسیج از تمام مردم است نگویند که این بسیجیان‌چه کردند. بسیج یک لبیک‌گوی امام است یک بسیجی که پشتیبانش الله است از هیچ چیزی نمی‌ترسد.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

از عمر ما بکاه و بر عمر او بیفزا

رزمندگان اسلام پیروزشان بگردان

به امید حق. دعا برای امام یادتان نرود

خدا نگهدار ایران است و اسلام پیروز است

به امید پیروزی با کمک خدای تبارک و تعالی به‌سوی کربلای حسینی و به‌سوی آزادی قدس می‌رویم.

من الله توفیق

الله‌اکبرخمینی رهبر الله‌اکبرخمینی رهبر لا اله الا الله محمد رسول‌الله و کل من الیها فان و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام

همه نابود شدنی هستیم مگر ذات زنده ابدی که باجلال و باعظمت است.

رمضانعلی چتری بیدگلی

گردان ابوالفضل

گروهان حمزه 

  •  رمضأنعلی چتری بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع