گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

داود چاپی نوش آبادی

ابراهیم

بسیجی

1330/11/01

1361/02/17

خرمشهر

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

داود چاپی ‌نوش‌آبادي در یکم بهمن ­ماه 1330 در شهر نوش‌آباد متولّد شد. تحصیلاتش همچون بسیاری از نوجوانان آن دوران، به دلیل نبودن امکانات ناتمام ماند. در عوض، او به مسائل اعتقادی پایبند بود. نماز و روزه را در اولویّت کارهایش قرار می‌داد و به گفته­ ی دیگران حتی یک بار هم در این مورد کوتاهی نکرد. به نقل از مادرش او از كودكي در کارهای خانه كمك می‌کرد و به بزرگ‌ ترها و مخصوصاً پدر و مادر احترام خاصی می‌گذاشت. او بسیار با گذشت، مهربان، فعّال و پرانرژی و بسیار به خانواده علاقه‌مند بود.

برای ایّام محرم و عزاداران امام‌ حسین(ع) ارزش فراواني قائل بود و در عزاداری‌ها فعال بود و نقش مهمی‌داشت. ارادت خاصش به آقا اباعبدالله الحسین(ع) در رفتار و بینش او تأثیر عمیقی گذاشته بود.

با شروع فعالیّت‌های ضد شاهنشاهی در شهرستان کاشان، او نیز همگام با بقیه­ ی قشرهاي انقلابی، در راه استقلال و آزادی ایران، از استبداد پهلوي و استثمار دولت‌های خارجی برائت می‌جست. او با وجود تمام خطرات احتمالی، در جلسات، تظاهرات و راهپیمایی‌های کاشان و نوش‌آباد شرکت می‌کرد و همگام و هم‌صدا با دیگران علیه رژیم فعالیّت داشت.

اوّلين باري که قرار بود امام عزیز(ره) از تبعید به ایران مراجعت کند، با عده‌ای از دوستان به تهران رفت. او از شب تا صبح در فرودگاه مهرآباد به انتظار امام نشست، اما به دليل كارشكني‌هاي بختيار، بازگشت امام به تعویق افتاد. هرچند شهید داود چاپی نتوانست امام را در بدو ورود به ايران ببیند ولی پس از بازگشت امام(ره) به ایران در 12 بهمن 1357، همراه خانواده‌اش به دیدار امام رفت.

شهيد داود چاپی نوش­آبادی در دوران دفاع مقدّس در شرکت تعاونی نوش‌آباد كار مي‌كرد و در کار خود بسیار جدّی بود. همه را در یک ردیف می‌دید. از نظر او همه یکسان بودند.

زماني كه مردم با کمبود بسیاری از امکانات و وسایل مورد نیاز مواجه بودند، او به خانواده‌های بی‌بضاعت و خانواده‌هایی که سرپرست آن‌ها در جبهه‌ بود، کمک می‌کرد. هم‌چنين، از مراجعه افراد پیر و ناتوان به تعاوني بسیار ناراحت می‌شد و از آن‌ها می‌خواست اگر زمانی کاری داشتند، به خود او بگویند تا برایشان انجام دهد. او دو بار کمک‌های مردم نوش‌آباد را  داوطلبانه به جبهه‌ها رساند و در همین كمك‌رساني‌ها بود كه به حضور در مناطق جنگي علاقه‌مند شد. زماني كه تصمیم گرفت داوطلبانه در جنگ حضور داشته باشد در دوره‌های آموزشی شرکت کرد و سپس عازم جبهه شد. او در مرحله­ ی دوّم عملیّات بیت‌المقدّس به‌عنوان آرپی‌جی‌زن، بر اثر ترکش خمپاره‌ به پشت سرش به شهادت رسید.

باسمه تعالی

درود بی کران بر رهبر انقلاب  امام خمینی بت شکن و هدایت کننده نوجوانان در راه الله و قرآن و نابودکننده دشمنان اسلام و قرآن.

سلام بر شهیدان انقلاب که جان خود را در راه هدف های مقدس اسلامی سرمایه گذاری کردند تا با دادن خون خود پیام الله را به تمام مستضعفان دنیا برسانند تا نور امیدی در دل شان روشن شود و ناظر هستیم که به برکت همین خون شهیدان است که تمام مستضعفان به حرکت درآمده و امیدواریم بتوانند ادامه دهنده راه شهیدان و هدف های مقدس اسلامی در منطقه باشند.

جوانان عزیز و نسل آینده کشور اسلامی ؛ شما باید بدانید که شهیدان حق بزرگی بر عهده شما گذاشته اند و این را بدانید که امید امام خمینی به شما نسل آینده می باشد تا قانون و پیام الله را در جهان پاسداری و نگهداری کنید.

ای امت مسلمان و جوانان عزیز، هیچ وقت خدای ناکرده نباید فراموش مان شود که روزی زیر سلطه آمریکای جنایتکار بودیم که یک مرتبه نور امیدی از قم در آسمان ایران نمایان شد و امیدی تازه بر دل مسلمانان تابید و چنان مشت محکمی بر دهان جهانیان ، ابرقدرت غرب و شرق کوبید که هنوز مانند مار زخمی به خود می پیچند تا چه موقعی بتوانند نیش زهرآگین و کثیف خود را بر ما فرود آورند.

ای جوانان ؛ می دانید که امروز روزی است که ما سخت در تنگنای آزمایش تاریخ و حیات خود قرار گرفته ایم. مکتب و ایدئولوژی ما در خطر است گمان می رود که خداوند از این راه می خواهد ما را آزمایش کند.

بنشین بر لب جوی و گذر عمر ببین  کاین اشارت ز جهان گذران ما را بس

برادران عزیز؛ آمریکا دیگر مستقیما نمی تواند در کشورمان دخالت کند. گاهی از پشت در داخل کشور ، منافقین و ضد انقلابیون را تحریک می کند و گاهی کشورهای مرتجع منطقه را بر علیه کشورمان تحریک کرده تا جنگ به راه اندازند.

ای شماهایی که سنگ دفاع از خلق را بر سینه خود می زنید، یا کورید یا نفهم. مگر نمی خواهید قبول کنید که دیگر جوانان ما فریب درغگویی های شما را نمی خورند. مردم بیدار شده و همیشه دست خود را به آسمان دراز کرده که خداوند چنین رهبر با نور ایمانی برایشان فرستاده و هم چنین یاران و یاوران محکمی که همچون کوه آهنین در مقابل سختی ها مقاومت می کنند.

شما فکر می کنید با ترساندن یا شهید شدن ، از میدان به در خواهند رفت تا شما مزدوران جایشان را غصب کنید کور خوانده اید. دیگر مردم هوشیار هستند و با شهید شدن بهشتی ها و رجایی ها میدان را برای شما مزدوران آمریکا خالی نخواهید کرد زیرا اینها مرد شهادت هستند و هر لحظه آرزوی شهادت از درگاه خداوند می کنند چون که در مکتب علی (ع) درس آموخته اند که امام علی (ع) موقعی که ضربت به فرق نازنینش فرود  می آوردند این را می گوید: فزت و رب الکعبه به خدای کعبه قسم که رستگار شدم و آنقدر حضرت علی (ع) در شهادت خود از پیغمبر اسلام سوال می کرد که شما وعده شهید شدن به من دادی چرا شهید نمی شوم. علی (ع) بی صبرانه منتظر شهادت بود .

بله اینها دست پرورده مکتب علی (ع) هستند و شما برادران که می گویید ما معلمان هستیم قدری فکر کنید در پی جمع کردن مال دنیا نباشید زیرا دنیا محل آزمایش برای قیامت شما می باشد .

از شما سوال می کنند این مال را از کجا و چطور به دست آورده ای آیا شما توانستید با مال خود کمک به اسلام عزیز کنید .مواظب باشید که شیطان شما را گول نزند و طمع مال دنیا نکنید که پشیمان خواهید بود.

ای برادران که هنوز می خواهید از زیر بار انقلاب شانه خالی کنید هیچ حساب فردا را کرده اید که چه جواب خداوند را خواهید داد؟ خواهید توانست در برابر اعمال خود پاسخگو باشید ؟ تا دیر نشده و فرصت دارید بیایید به درگاه خدا . همیشه درگاه رحمتش بر روی بندگانش باز است. توبه کنید و به ندای امام خمینی و یارانش گوش دهید و امام را تنها نگذارید که پشیمانی سودی ندارد.

امام صادق(ع) می فرماید وَ لَیسَ مِنهُم  اگر کسی صدای مردی را بشنود که مسلمین را به کمک می طلبد و جوابش را ندهد او مسلمان نیست.

امیدوارم که شما حافظ و پیام رسان خون شهیدان باشید و همیشه این دعا را در هر حال بخوانید. خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

دیگر عرضی نیست به جز فراموش نکردن فرامین امام و یاری دهنده راه امام خمینی.

داود چاپی.

  •  داود چاپی نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع