گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ابوالقاسم جوکارآرانی

علی

بسیجی

کشاورز

1344/01/01

1363/02/27

دیواندره

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

ابوالقاسم در سال 1344 شمسي در خانواده اي كشاورز در آران ديده به جهان گشود.در 6 سالگي به دبستان رفت و تحصيلات ابتدايي رابه پايان رساند.ابوالقاسم در كودكي روزه اش را كامل مي گرفت و نمازش را مي خواند.بسيار كار مي كرد بطوريكه در جواني دستهايش پينه بسته بود و همين رنج و زحمت فراوان بود كه ديگران را بكار وادار مي كرد.در تظاهرات ضد رژيم فعالانه شركت مي كردو خود سهم بسزايي در آگاه كردن كشاورزان كه ناآگاهانه طرفداري از رژيم طاغوت نموده و ترس و وحشت دوران قلدري رضاخان را بر دلشان حاكم بود،داشت. در جمع آوري ميوه و ديگر محصولات كشاورزي منطقه بعد از انقلاب و در جنگ تحميلي براي رزمنگان اسلام،بسيار فعال بودو ديگران را نيز تشويق مي كرد .او علاقمند به امام امت،خميني بت شكن بودو به هنگام كار هم ،بوسيله راديو به سخنان آن بزرگوار به دقت گوش مي داد.

 او به فراگيري آموزش نظامي علاقه وافري داشت و در تاريخ 1362/12/15 از طرف بسيج جهت آموزش نظامي به پادگان امام حسين ( u ) اعزام شد.پس از پايان آموزش دوباره جهت پاسداري از حريم قرآن و وطن، در تاريخ 1363/1/27 به ديار ستمديده كردستان پاي نهاد و در محور ” دوسيه ” از توابع ديواندره مستقر گرديد.به گفته همسنگرانش در كنار عبادت و نيايش به درگاه احديت شبانه روز كار مي كرد و در سنگرسازي ، تداركات و در پاسداري لحظه اي آرام و قرار نمي گرفت و اين خود سرمشقي براي ديگر رزمندگان بود و سرانجام در تاريخ 1363/2/27 در پاكسازي يكي از روستاهاي ديواندره از لوث ضدانقلاب به آرزوي ديرينه خود دست يافت. 

بسم الله الرحمن الرحیم

« وَ لاَ تَحسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیل اللهِ أموَاتاً بَل أحیَاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقُون »

آل عمران – آیه 169

هرگز کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندارید ، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند .

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با درود و سلام به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران و پیر جماران خمینی بت شکن و با درود و سلام به تمام شهیدان از هابیل تا کربلای حسین (ع) و از کربلای حسین (ع) تا کربلای ایران

شاید وصیّت نوشتن برای جوانانی که هنوز عمری نگذرانده اند بسیار سخت باشد . با هزاران امید در دل و چه دردناک است این قصّه هر لحظه باید خود را برای مرگ مهیّا کنیم و مرگ را در برابر دیدگان خویش قرار دهیم همة آن ها به یک طرف وقتی که به یاد می آوریم لحظه های بعد از مرگ را که دیگر یارای هیچ چیز نداریم و تنها اعمالمان شاهد و گواه می باشد . پس چه خوب است قبل از آن که مرگ ما را دریابد و هیچ کاری از ما بر نیاید بازگشتی به خویش کنیم و خود را در ترازوی اعمال خویش سنجیم .

- بارالها ! در این دنیا که نتواستم آن طور که تو می خواهی زندگی کنم پس مرگم را آن چنان قرار ده که بدین گونه کفارة گناهانم را کرده باشم .

- خداوندا ! تو می دانی برای این عازم جبهه های حق علیه باطل و نور علیه ظلمت شدم تا شاید بتوانم قدمی در راه رضای تو بردارم .

اینجانب ابوالقاسم جوکار آرانی بنا بر مسئولیّت شرعی و اطاعت از فرمان خدا و لبیک گفتن به ندای هل من ناصر ینصرنی حسین (ع) و دعوت امام امّت خمینی بت شکن که رفتن جبهه ها را واجب کفائی دانسته اند قدم به میدان نبرد حق علیه باطل گذاردم و در این راه از همة هستی خود حتّی از جان عزیز خویش که برای هر انسانی عزیز می باشد دریغ ندارم . چرا که خدا می فرماید « لن تنالو البر حتّی تنفقوا »

- سخنی با شما پدر و مادر عزیزم ! خوب می دانم که از دست دادن من برای شما سخت و مشکلات زیادی را برای شما می آفریند . لیکن در راه خدا صبور باشید چرا که مکتب ما ، مکتب حسین (ع) است که در کربلا از همة هستی خود حتّی طفل شیرخواره اش را ایثار نمود .

- پدر و مادرم ! هرچند فرزند خوبی برای شما نبودم و نتوانستم زحماتی را که برای تربیت و بزرگ کردن من متحمّل شده اید جبران نمایم و هم اکنون نیز بسیار ناراحتم که در این هنگام که فصل کار و کوشش بیش از اندازه پدرم می باشد بیایم و به او کمک کنم ولی چاره ای نیست که اینجا هم باید این سنگرها را حفظ کنیم و جلو ضدّ انقلاب بایستیم و شما برادرانم ، راهم را ادامه دهید ، اسلحه ام را برداشته و نگذارید که اسلحه گرم من سرد و خون جوشان من از حرکت باز ایستد.

- و شما خواهرانم ! حجابتان را حفظ کنید که دشمن از سیاهی چادر شما بیش از خون سرخ من اندیشه دارد و راهم را چون زینب در اسارت ادامه دهید و پیام خون مرا به در خواب خفتگان و مستضعفین در چنگال ظلم و ستم برسانید .

- و شما امّت شهیدپرور ! رهرو راه شهدا باشید . خونشان را پاس دارید و نگذارید که خون به ناحق ریخته شان پایمال گردد . امام امّت را دعا کنید و به سخنان گهر بارش گوش فرا دهید و اوامرشان را اطاعت کنید . از روحانیّت متعهّد و مبارز در خطّ امام پشتیبانی کنید چرا که آن ها پیشگامان انقلابند در غیر این صورت در پیشگاه خدا و خون شهدا سرافکنده خواهید بود . نماز جمعه و جماعت را هر چه با شکوه تر برگزار کنید . در صحنه حضور داشته باشید ، وحدت کلمه را حفظ کنید که دشمن از وحدت شما هراس دارد .

در پایان از تمام دوستان و آشنایان می خواهم که مرا حلال کنند .

با دعای خیر برای امام امّت

 

والسّلام

ابوالقاسم جوکار آرانی

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

  •  ابوالقاسم جوکارآرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع