گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس آقا جوبیان آرانی

رحمت اله

پاسدار

1342/02/10

1362/01/22

فکه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

عباس جوبيان در سال 1342 همگام با شروع نهضت نوپاي انقلاب اسلامي توسط رهبر كبير انقلاب اسلامي حضرت امام (قدس سره ) ، در خانواده اي مذهبي و متدين ديده به جهان گشود.در سال 1347 به محيط مقدس مدرسه قدم نهاد و تحصيلات ابتدايي ، راهنمايي و دبيرستان را با موفقيت به پايان رساند.در تظاهرات و راهپيماييهاي خياباني فعالانه شركت و ديگران را نيز تشويق مي كرد.عباس در سال 1360 موفق اخذ ديپلم شد  و پس از آن در همان سال جهت كمك و ياري هموطنان محروم و مستضعف بلوچستان راهي اين منطقه شد و در آن منطقه مسئوليت بسيج سپاه چابهار را عهده دار شد و برآن بود كه مردم را در برابر حملات و شرارتهاي اشرار بسيج كند او در اين راه از هيچ سعي و كوشش و تلاشي دريغ نمي كرد و حتي چندين مرتبه نيز در اين راه جان خود را به خطر انداخت ولي هيچگاه از مبارزه با ضدانقلاب غفلت نكرد.بعداً به عضويت سپاه چابهار درآمد و علاقه و عشقش را به نهاد متولد شده توسط امامش نشان داد،پس از مدتي كه از عضويتش در سپاه گذشته بود درخواست اعزام به جبهه هاي حق عليه باطل را كرد و از طريق آن سپاه وارد مناطق عملياتي شد و در منطقه دشت عباس به ستيز با دشمنان اسلام پرداخت و همه اين علاقه هايش بخاطر اين بود كه هميشه در مراسم دعاي كميل، نمازجمعه ، دعاي ندبه و نمازجماعت و ديگر مراسم مذهبي فعالانه شركت مي كرد و پس از آن فعاليتها و رشادتها سرانجام در جريان عمليات شكوهمند والفجر1كه درمنطقه عملياتي فكه با رمز ياالله ياالله ياالله شروع شد ، با قلبي پاك و مملو از عشق حسين (ع) در حاليكه سرود يامهدي ادركني بر لبانش بود خون پاكش را نثار اسلام كرده و به ديدار معبودش شتافت.

بسم رب الشهداء و الصدیقین

السّلام علیک یا شهید ، یابن الشهید ، یا امها الشهید ، یا ابا الشهید

درود و سلام بر تو ای شهید ، ای پدر شهید ، ای برادر شهید

« الّذین آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عند الله و اولئلک هم الفائزون » « قرآن کریم »

آنان که ایمان آوردند و هجرت کردند و جهاد نمودند در راه خدا با مال هایشان و جان هایشان ، بزرگترین مرتبه را پیش خدا دارند و آنان از گروه کامیاب شدگانند .

سلام و درود بر امام خمینی که مستضعفان جهان را سرافراز نمود و راه سرخ شهادت را نشانمان داد .

سلام بر تمام شهیدان انقلاب اسلامی و ملّت شهیدپرور ایران که فریاد حسین زمانشان را شنیدند و لبیک گفتند .

سلام بر تمام رزمندگان اسلام ، چه در جبهة داخلی و چه در جبهة خارجی که کاخ صدامیان و طاغوت ها را به لرزه در آورده اند و کاخ ظلمشان را فرو می ریزد .

سلام بر پدر و مادرم که سال ها رنج و زحمت و مشقّت مرا کشیده اند و با مریضی در آن دوران کودکی و با فقیری در آن دوران کودکی و تحصیلی مرا بزرگ
کرده اید .

- مادر ، پدر ، برادر و خواهرم ! اگر در خانه در صحبت هایم با شما بی احترامی کردم و بلند حرف زده ام مرا ببخشید که به خدا قسم از روی نادانی و نا آگاهی ام بوده است .

وصیّت من به مادرم این است که شما چه بخواهید یا نخواهید اگر لیاقت شهادت در راه خدا را داشته باشم به آرزویم خواهم رسید .

- امّا مادرم ! از تو می خواهم هم چون مادر وهب باشی که وقتی دشمن سر فرزندش را به طرف او می اندازد ، سر فرزندش را بر می دارد و به سوی دشمن پرتاب می کند و می گوید : ما هر چه را که در راه خدا داده ایم دیگر پس
نمی گیریم و این برای شما الگویی باشد . اگر جنازة من نیامند و یا پاره پاره بود ناراحت نباشید .

- و امّا پدرم ! از تو می خواهم که هم چون حسین (ع) که علی اکبرش را از دست داد ، صبر و مقاومت نشان دهی و گوش به حرف کسانی که اسلام را نمی خواهند و همیشه نق می زنند ندهی و به چیزی جز اسلام و قرآن فکر مکن .

- وصیّت من به برادرم ! از تو می خواهم در هر سنگری باشی ، برای رضای خدا و پیشرفت اسلام و قرآن کار بکن و هم چنین از تو می خواهم پدر و مادرمان را در دوران  پیری خوب سرپرستی کن .

- خواهرم ! از شما می خواهم هم چون زینب باشی و مانند کوه باشی و به امریکا و شوروی و تمام ظالمان اعلام کنی که اگر برادرمان رفت ما هستیم که راهش را ادامه دهیم و پیامم را به دنیا اعلام کنی و بگویی که برادرم به جز طرفداری از اسلام و قرآن شهید شد  .

- وصیّت من به برادران پاسدار ! با صفا و با خلوص باشید و در برابر دشمنان امام خمینی دشمن و در برابر دوستانش یاور باشید .

- پیامم به ملّت عزیز ایران که ما شرمنده این ملّت قهرمان هستیم این است که
« پشتیبان ولایت فقیه ، یعنی رهبریّت امام خمینی باشند » و برای سلامتی امام دعا کنید و گوش به فرمان امام باشید ، که نافرمانی از سخن امام ، نافرمانی از سخن امام زمان (عج) است .

یک سخن دیگر به منحرفین که دارند گله می کنند این است که به خدا قسم کسی که با حکومت اسلامی مخالفت کند ، نسلش نابود می شود و سعادت شما در این است که رو به اسلام عزیز بیاورید .

- پدر و مادر عزیزم ! از شما خاضعانه می خواهم به وصیّت های من عمل کنید . پدر و مادرم سلام مرا از راه دور که جبهة نور می باشد بپذیرید . « بعد از این که من شهید شدم ، دلم می خواهد در موقعی که مرا به خاک می سپارید ، نوار یا مهدی حاج شیخ احمد کافی را بگذارید ، تا بدن مرده من صدای یا مهدی را بشنود ، چون من علاقة عجیبی به این روضه خوانی یا مهدی دارم . »

سلام مرا به تمام خویشان و دوستان و عمّه ها و خاله ها و دایی ها و عموها و خویشان دور و نزدیک برسانید .

آخر صحبت من با شما این است که من نه پول دارم و نه بدهکارم و از این کار هم معاف می باشم .

در رابطه با گناهانم طلب مغفرت و آمرزش از خدای متعال خواهانم .

إن شاء الله که بعد از من هیچ گونه ناراحتی نداشته باشید . از شما می خواهم مجالس ختم و عزاداری را خیلی بی ریا و کم خرج به پا دارید و هم چنین راضی نیستم که زیاد بر سر قبر من بیایید که موجب مریضی شما بشود و از شما
می خواهم که مرا حلال کنید .

خدایا ، خدایا تا انقلاب مهدی (عج) ، حتّی کنار مهدی (عج) ، خمینی را نگهدار .

شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی : ما بیداریم ، ما هشیاریم ، ما مرد جنگیم و این جنگ بی امان را تا تحقّق آرمان های متعالی اسلام ، ادامه خواهیم داد .

 

ساعت 5/2 بعدازظهر

فرزند شما : عبّاس جوبیان

امضا : 61/10/27

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

  •  عباس آقا جوبیان آرانی
  •  عباس آقا جوبیان آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع