گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

داود جوادی علی آبادی

حبیب اله

سرباز ژاندارمری

1341/08/01

1362/07/09

پاسگاه حسین آباد سنندج

علی آباد کویر

داود جوادي در اوايل آبان سال 1341 در خانواده­ای كشاورز و مستضعف در روستاي علي­ آباد كوير شهرستان آران و بيدگل متولّد شد، در دامان پرمحبّت مادري پاك‌سرشت و عفيف و تحت سرپرستي پدري زحمت‌كش و باايمان تربيت شد و كودكي خود را با شنيدن الفاظ محبّت ­آميز پدر و مادر گذراند.

ایشان در سال 1348 به دبستان دولتي علي­ آباد راه يافت و به تحصيل مشغول گرديد و تا اخذ گواهينامة ششم ابتدایي خاطراتي از حُسن نجابت و رعايت ادب و حُسن اخلاق از خود به جاي گذاشت به طوري‌كه معلّم­ها و همكلاسي­هايش فريفتة اخلاق و رفتار وي بودند و از او تمجيد مي­نمودند.

داود در سال 1353 پس از دريافت گواهينامة ششم، به علّت فقر و عدم تمكّن مالي، ترك تحصيل و براي آموزش علوم قرآن در منزل يكي از معتمدين روستا به نام حاج سيّد جواد حسيني به فراگيري قرآن پرداخت. در سال 1355 در سن چهارده سالگي براي تأمين مخارج زندگي و كمك به پدر و مادر به كار چلّه­ دواني مشغول شد، بعد از دو سال براي شغل مناسب­تري نزد استاد كاشي‌كاری مشغول و تا اوايل سال 1360 به فنون كاشي‌كاري آشنا گرديد. او در مجالس و محافل سوگواري شركت فعّال داشت و بیشتر مواقع نمازش را در مسجد مي­خواند.

در دوران انقلاب در تظاهرات شركت فعّال می­نمود تا این­که در 15 آذر 1360 به خدمت مقدّس سربازي اعزام گرديد و در پادگان آموزشي اصفهان، آموزش نظامي را فرا گرفت و سپس به پاسگاه ژاندارمري نطنز مأموريّت يافت؛ سپس به حومة نطنز در پاسگاه­هاي بادرود و خالدآباد و سپس مدّتي به طَرق نطنز منتقل شد و تا تاريخ 1361/10/15 در آن منطقه انجام وظيفه نمود.

داود اواسط دي ماه، جهت حفاظت از ميهن و به منظور جلوگيري از تجاوز منافقين به منطقة كردستان اعزام شد. ابتدا به شهر سنندج و سپس به پايگاه حسين­آباد منتقل گرديد. در تاريخ 1362/06/24 به پايگاه شهيد خطيبي در چهل كيلومتري شهر سنندج اعزام می­شود، در اين مدّت نيز با پدر و مادرش مكاتبه مي­كرد. وي حدود يك ماه قبل از شهادتش با استفاده از مرخّصي جهت ملاقات پدر و مادرش به خانه برگشته بود و در اين مدّت پدر و مادرش به علّت اجرای سنت اسلامی به وي پيشنهاد ازدواج دادند که جواب داده بود با اين شرايط فعلي نمي­توانم ازدواج نمايم.

داود در مورّخ 1362/07/9 در يكي از جاده­هاي منطقه به اتّفاق چند نفر از همرزمانش هدف گلوله دشمن قرار گرفت و با اصابت چند گلوله به ایشان، در سن 21 سالگي به شهادت نائل گرديد. جنازة داود از منطقة كردستان به كاشان و پس از تشييع در قبرستان امامزاده عبّاس(ع) علي­آباد دفن گرديد. 

  •  داود جوادی علی آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع