گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

مهدی جندقیان بیدگلی

ابوالفضل

بسیجی

محصّل

1342/10/09

1361/02/10

خرمشهر

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

مهدى سال 1342ش در بيدگل و در خانواده‏اى مذهبى چشم به جهان گشود. پس از گذراندن دوران ابتدايى و راهنمايى وارد مرحله‏ ى جديدى از زندگى خود، يعنى شركت در حركت‏هاى دانش ‏آموزى عليه نظام ستم‏شاهى، شد.

با پيروزى انقلاب و شروع جنگ عراق عليه ايران از جمله كسانى بود كه از طرف بسيج به جبهه ‏ى آبادان اعزام شد و در نبرد بين رزمندگان اسلام و مزدوران بعثى از ناحيه‏ ى دست مجروح گرديد. پس از بهبودى دوباره به جبهه اعزام شد و اين بار پس مجروحيّت و بهبودى، پس از خداحافظى از تمام اهل محل، عازم جبهه شد. در تاريخ 61/2/10 در اوّلين مرحله‏ ى عمليّات بيت ‏المقدّس به وسيله ‏ى خمپاره دشمن به سوى معبود خويش پر گشود.

 

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

«ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون»

گمان نكنيد كساني كه در راه خدا كشته مي‌شوند مرده‌اند بلكه آنان زنده‌اند و نزد خداي‌شان روزي مي‌خورند.

اينجانب مهدي جندقيان وظيفه خود مي‌دانم كه از اسلام و كشور اسلاميم حسين‌گونه دفاع كنم. من حاضرم كه خون ناقابلم را فداي اين انقلاب و اين رهبر كنم، باشد تا اين خون‌هاي رجايي‌ها،‌ بهشتي‌ها، باهنرها، منتظري‌ها و مدني‌ها در جهت اين انقلاب را آبياري كند و اين خون‌ها باعث مي‌شود كه هر روز گلي از ميان لاله‌هاي گل پرپر گردد و به ديگر شهيدان بپيوندد.

اي پدر و مادر عزيزتر از جان و دلم ؟؟ شماها به جماران برويد و سلام يكي از پيروان حسين(ع) را به رهبر عزيزم برسانيد كه اگر هزار بار مرا در آتش بسوزانند و مرا به ميخ كشند مي‌گويم يا مرگ يا خميني. مادرم در جبهه مي‌جنگم تا آخرين قطره خونم. مادر و پدرم اگر من اين سعادت نصيبم شد و به شهادت رسيدم شما هيچگونه ناراحت نباشيد اگر شما ناراحت باشيد دشمن خوشحال مي‌شود.

خواهران و برادران عزيزم شماها هم ناراحت نشويد كه من از بين شماها مي‌روم،‌ بلكه بايد افتخار كنيد و بگوييد برادر من نمرده بلكه در راه خدايش و دين محمدي شهيد شده. اگر خواهرانم مي‌خواستند مرا زن دهند فكر كنند موقعي كه شهيد شدم در عزايم عروسي من است. پدر جنازه مرا در كنار (پهلوي) تربت پاك شهيد عليرضا جندقيان به خاك سپاريد. جناب آقاي حاج ‌امرالله جندقيان سلامت را به عليرضايت مي‌رسانم و در بهشت به او مي‌گويم كه جوانان همه راهت را ادامه مي‌دهند و خواهند داد.

من يك سفارش به ملت ايران و همشهريان بيدگل و آران مي‌كنم: سفارش من اين است كه روحانيت عزيزمان را تنها نگذاريد. من عاشقم،‌ عاشق كربلايم. مادرم و پدرم موقعي كه جنازه‌ام را مي‌خواهيد به خاك بسپاريد يك نفر مصيبت حضرت عباس(ع) را برايم بخواند تا بدنم هم‌صداي ابوالفضل ابوالفضل را بشنود.

همه اهل محل مرا حلال كنيد. خداحفظ اي پدر و مادر و خواهر و برادرانم،‌خداحافظ اي خانواده مهربانم. عموهايم و خاله‌هايم و ديگران مرا حلال كنيد.

15/ 07/ 60

  •  مهدی جندقیان بیدگلی
  •  مهدی جندقیان بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع