گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد جمشیدی آرانی

احمد

سرباز سپاه

1343/08/20

1363/04/10

مریوان

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

محمد در ماه رمضان سال 1343 در خانواده اي مذهبي و متوسط در آران ديده به جهان گشود. او به دليل قرار گرفتن در يك خانوادة متدين و كارگر از همان ابتدا در مسير تربيت مذهب قرار گرفت و در پناه پر مهر پدر و مادر رشد يافت. وي تحصيلات ابتدايي را در دبستان بونصر شيباني ( شهيد نوذريان فعلي ) به پايان رسانيد و سپس وارد مدرسه راهنمايي شد. از آن‌جا كه او به كار كردن و كمك به والدين زياد اهميت مي داد سعي كرد كه روزها به كار مشغول شود و شبها به درس بپردازد. كم كم فكر رفتن به جبهه از راه بسيج و سپاه در او اوج گرفت . سپس تصميم گرفت كه از طريق سپاه به خدمت مقدس سربازي برود و بالاخره با تلاش فراوان موفق شد در تاريخ 62/3/8 در سن 17 سالگي از طريق سپاه به خدمت سربازي برود. بعد از طي كردن دوران سخت آموزشي در دو دورة 45 روزه كه حدوداً 3 ماه طول كشيد به مريوان اعزام و در قسمت پدافند هوايي مشغول به خدمت گرديد. در مدت 13 ماه خدمت در مناطق كردستان با آن شرايط سخت دوران جنگ، يكبار حرف از ترس به زبان نياورد. و هر بار كه به مرخصي مي آمد بعد از ديدن تمام فاميل با شوق و شعفـي غيـر قـابل وصـف زودتـر از تمـام شدن مرخصي بر مي گشت و حتي يكبار هم از جنگ و جبهه اظهار نارضايتي و يا ترس نكرد.

وي در طول دوران كوتاه زندگي اش درسهاي بزرگي به ما داد. كار كردن در شرايط سخت، قناعت، ساده زيستن و ساده لباس پوشيدن، كمك به والدين، صلة رحم، مهرباني و رفتار نيكو، خوش اخلاقي اهميّيت ندادن به اين دنيا و زرق و برق آن از ويژگيهاي آن شهيد بود. به طوري كه بعد از شهادت از مال دنيا هيچ نداشت بجز لباسهاي سربازي ( ازجمله اوركت، كفش، دفترچه خاطرات و ) كه آن‌هم دوباره از طريق خانواده اش به جبهه هاي حق عليه باطل فرستاده شد تا رزمندة ديگري بتواند از آن استفاده نمايد و از اسلام دفاع كند.

محمد در ماه رمضان به دنيا آمد و در روز عيد فطر به شهادت رسيد. ساده زيست بود و مظلومانه به مقام شهادت نايل گرديد. در تاريخ 63/4/10 در اثر منفجر شدن نارنجك در سن 18 سالگي به لقاء الله پيوست.

 

                                        روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

  •  محمد جمشیدی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع