گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیدحسین جدی آرانی

سیدامیر

بسیجی

1324/06/09

1361/09/14

موسیان

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

سیّد حسین در نهم شهریور ماه 1324 در آران به دنیا آمد .

وی تحصیلات خود را تا پایان دوران ابتدایی ادامه داد و سپس به شغل کارگری و قالیبافی پرداخت . او در امور فرهنگی مسجد محلّه ( اذان گویی و ... ) فعّالیّت داشت وبا شروع جنگ تحمیلی صدام علیه ایران ، در همان سال های اوّل جنگ
( اسفند ماه سال 1360 ) برای شرکت در عملیات فتح المبین و آزادسازی مناطق وسیعی از خوزستان ( غرب دزفول ) از چنگال دشمن متجاوز عراقی عازم میادین نبرد شد .

با این که او متأهل و دارای پنج فرزند ( چهار دختر و یک پسر ) بود و برای اداره زندگی با مشکلات مواجه بود ، مجدّداً در عملیات محرّم ( منطقه دهلران ) شرکت نمود که در نهایت در همین عملیات در تاریخ 1361/9/14 به شهادت رسید .

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

باسمه تعالی

شهیدان زنده اند الله اکبر                                  به خون آغشته اند الله اکبر

صدای من از آن سوی دیار است که می شنوید. اینها صدای گلوله است صدای توپ و تانک است صدای الله اکبر بسیجیان . اکنون که وصیت نامه خود را می نویسم شب عملیات است ساعتی بیش نمانده است. با شما همسر عزیزم و بچه هایم و پدر و مادرم خداحافظی می کنم . پیام من به شما این است که صبر و تقوا را پیشه خودتان کنید حجاب و حفظ خون شهیدان را دارا باشید و امام را تنها نگذارید و برای من ناراحت نباشید.

 شب گذشته شهید رجایی را به خواب دیدم از احوال من پرسید و من به ایشان درد دل گفتم. ایشان فرمودند آقای سید حسین اگر کاری داشتید بیایید به دفتر من. هرگونه کاری از دستم بر بیاید برایت انجام می دهم احساس می کنم که خیلی سبک شده ام و مثل پرنده ای می خواهم پرواز کنم . اکنون که لحظه ای بیش نمانده به عملیات با شما خداحافظی می کنم و همه شما را به خدا می سپارم و وعده من و شما کنار حوض کوثر.

1361/9/13     سید حسین جدی.

 

  •  سیدحسین جدی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع