گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی جاویدنیا

عباس

بسیجی

بنا

1344/08/10

1365/10/04

جنوب خرمشهر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

على  جاویدنیا سال 1346ش، در آران ديده به جهان گشود. دوران كودكى را با مشقّت زياد گذراند و در شش ‏سالگى براى تحصيل به دبستان رفت. فقر مالى خانواده‏اش باعث شد نتواند ادامه‏ ى تحصيل بدهد.

هم‏زمان با شروع نهضت اسلامى ايران به رهبرى امام‏ خمينى قدس‏ سره همگام با مردم در راه‏پيمايى‏ها و تظاهرات شركت نمود.

در صحنه ‏ى دفاع مقدّس داوطلبانه در هشت عمليّات بزرگ از جمله والفجر دو و چهار، خيبر، بدر، كربلاى دو و چهار شركت نمود. در عمليّات بدر از ناحيه‏ ى گردن مجروح شد. با بيش از چهار سال حضور مداوم در جنگ تحميلى، سرانجام در عمليّات كربلاى چهار فرمانده‏ى گروهان بود و شربت شهادت را نوشيد. جسم پاكش در منطقه باقى ماند و پس از سال‏ها به گلزار شهداى محمّد بن هلال ‏بن‏ على عليه‏السلام منتقل و در كنار ديگر شهدا دفن شد.

یادش برای همیشه جاودان باشد

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

فرازى از وصيّت‏نامه‏ ى شهيد على جاويدنيا

خدايا، تو نيك مى‏دانى كه براى تو و رضاى تو قدم در اين راه گذاشتم و اين بزرگ‏ترين افتخار است كه در چنين زمانى زندگى مى‏كنم و در اين موقعيّت زمانى، تحت رهبرى چنين امامى به جهاد با كفّار مشغولم. وصيّتم به پدر بزرگوار و مادر گرامى‏ام اين است كه به شهادت من مباهات ورزند كه اگر در شهادت فرزندشان گريه كنند، براى دشمن خوشحالى مى‏آورد. اگر خواستند گريه كنند براى امام‏حسين عليه‏السلام گريه نمايند.

وصيّتم به برادرم اين است كه ادامه‏ ى دهنده‏ ى راه شهدا باشد...

پيرو خط امام باشيد و از كنار امام دور نشويد و سنگر نمازجمعه و جماعت و پايگاه‏هاى بسيج را خالى نكنيد كه رفتن آنها به اين مراكز اسلامى باعث نابودى دشمن اسلام است.

ديگر عرضى ندارم به جز سلامتى و طول عمر امام و پيروزى رزمندگان اسلام و فتح كربلا و قدس...

  •  علی جاویدنیا
  •  علی جاویدنیا
  •  علی جاویدنیا

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع