گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محسن ثابتی

امراله

بسیجی

1344/01/01

1362/08/09

دیواندره

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

محسن در اوّل فروردین ماه 1344 در شهر نوش آباد متولّد شد .

دوران کودکی خود را در کنار درس ، به فعّالیّت و کمک به پدر و مادر می گذراند تا خانواده هفت نفره خود را یاری کند . او که جوانی خوش سیما و بسیار نظیف بود در جمع فامیل و دوستان بسیار دلنشین بود .

 در دوران جنگ تحمیلی صدام علیه ایران و اشغال شهرها و سرزمین هایی از ایران اسلامی ، او نوجوانی کم سن و سال بود ولی علاقه او برای پیوستن به صفوف رزمندگان مدافع کشور باعث شد تا سرانجام در اواسط سال 1362 بعد از گذراندن آموزش نظامی ، راهی میادین نبرد در غرب کشور شود که در نهایت در تاریخ 1362/8/8 در تپّه های غزل بالا حسین آباد کردستان ، در درگیری با مزدوران و
جیره خواران استکبار و صدام به شهادت رسید .

 

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد 

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« وَ لاَ تَحسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیل اللهِ أموَاتاً بَل أحیَاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقُون »

آل عمران – آیه 169

هرگز کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندارید ، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده شوند .

- به نام خداوند درهم کوبنده ظلم و ستم و رسواکننده منافقین .

- با سلام بر منجی عالم بشریّت و برپا کنندة حکومت عدل الهی و نائب بر حق او امام امّت و عصاره خلقت ، وارث نبوت و نابود کنندة ظلم و ستم خمینی
بت شکن و با سلام و درود بر ارواح عالیه شهدای راه اسلام و قرآن از صدر اسلام تاکنون از هابیل تا حسین (ع) و از حسین (ع) تا به آخرین لحظات جنگ تحمیلی کفر بر علیه حق که با خون خود درخت پُر عظمت اسلام را آبیاری کردند و این خون دادن ها تا ظهور حضرت مهدی (عج) ادامه دارد تا این که درخت اسلام شکوفاتر گردد و نظام مردمی اسلام جهانگیر گردد و همان طور که امام عزیزمان فرمودند : « جلوه ای را که خدای تعالی بر انبیا می کند همان جلوه را بر شهدا
می کند »

- پروردگارا ، گناهان مرا ببخش ، که سخت اندر گناهم و بیامرزم که سخت محتاج آمرزیدنم ، بار سنگین گناهان بر دوشم سنگینی می کند و تنها امیدم به رحمت و بخشش توست .

- و با درود و سلام بر پدر و مادر عزیزم ؛ پدر و مادر مهربانم ! سلام گرم مرا از جبهه خون و قیام بپذیرید .

- و تو ای مادر عزیزم و گرامی ام ! که به فرمان خدا و برای اطاعت از او مرا تا به این سن پروراندی و این امانت را سالم به صاحبش سپردی .

- مادرجان ، خواهران و برادران ، فامیل ها ، رفقا ، دوستان و آشنایان ! مرا حلال کنید و ببخشید .

- تنها وصیّتم به تو ای مادر قهرمان ! این است که مبادا در فقدان من گریه کنی و دشمنان را شاد نمایی و خدای ناکرده از دستورات و فرمایشات امام عزیز و ولایت فقیه سرپیچی کنی . مادر عزیزم ! افتخار کن که فرزندت در راه خدا به این مقام بزرگ رسید و من افتخار می کنم که هم چون تو مادری دلیر و شجاع مرا با زحمات زیاد در دامن خود پروراندی و در راه خدا به این مقام والا نائل گردیدم . مادر جان ! از تو می خواهم که خواهران و برادرانم را هم چون زینب (س) و
امام سجاد (ع) در دامن بپروانی .

- و امّا ای پدر عزیزم ! امیدوارم که مرا حلال کنی و ببخشی و استقامت و صبر و
با شکیبایی از اسلام و انقلاب اسلامی دفاع کنی و مبادا روحیة خود را ببازی چون دشمنان اسلام شاد خواهند شد و تا آن جا که می توانی از اسلام و روحانیّت و ولایت فقیه دفاع کن . پدرم ! مبادا که در فقدان من اشکی بریزی که باعث ناراحتی من می شود و از برادرانم می خواهم که پوینده راه خدا باشند . بدانید که بهترین راه ، راه خداست و من به امید حلالیّت از طرف شما هستم .

- و از شما ای خواهران قهرمانم ! می خواهم که حجاب اسلامی را کاملاً رعایت کنید و در امر به معروف و نهی از منکر حجاب اسلامی کوشا باشید و پیرو فرامین مقدّس اسلام باشید .

- ای دوستان و برادران دینی ام ! از شما نیز حلالیّت می طلبم و امیدوارم که قدمی به غیر از برای رضای خدا برندارید و تمام کارهایتان را در رابطه با خدا انجام دهید و پشتیبان ولایت فقیه باشید ، برادری و برابری را بیش تر به همدیگر داشته باشید ، امیدوارم که مبارزه تان برای حفظ مقرّرات اسلام باشد و تا ظهور حضرت مهدی (عج) ادامه یابد و این را بدانید که ظهور حضرت مهدی (عج) خیلی نزدیک است و خود را برای ظهور آن حضرت آماده سازید .

- در خاتمه از پدر و مادرم ! می خواهم ، که مراسم پُر خرجی را برای من برگزار ننمایید و موقعیت زمانی را در نظر بگیرید و امام را دعا کنید و ولایت فقیه را فراموش نکنید و مطیع امر رهبر باشید ، پشتیبان روحانیّت مبارز باشید و رزمندگان اسلام را در پیروزیشان دعا کنید و راه خونین شهدای عزیز را هم چون ما عاشقان شهادت تا آخرین نفس و تا آخرین قطرة خون خود و تا رسیدن به کربلای حسینی و آزادسازی قدس عزیز ادامه دهید و در پایان شعار همیشگی را با مشت های
گره کرده یادآوری کنید ؛ « مرگ بر امریکا ، مرگ بر اسرائیل ، مرگ بر شوروی ، مرگ بر فرانسه ، مرگ بر منافقین و صدام ، مرگ بر ضدّ ولایت فقیه » و این شعار را همیشه زمزمه کنید :

خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار . از عمر ما بکاه و بر عمر او بیفزا . خدایا ، خدایا ! رزمندگان ما را نصرت عطا بفرما .

- در پایان وصیّت می نمایم که اگر إن شاء اللّه لطف و مرحمت خداوند جویای حال من شد و قابل آن شدم تا به مقام والای شهادت برسم جنازه ام را در زیارت قطعه شهدا نوش آباد در کنار دیگر برادران از جان گذشته به خاک بسپارید .

- دیگر عرضی نیست جز سلامتی و طول عمر تا ظهور حضرت مهدی (عج) و برای امام امّت و سلامتی و طول عمر برای خانواده و کلیه فامیل ها و رفقا و دوستان و آشنایان به امید پیروزی نهایی حق بر باطل .

والسّلام و علیکم و رحمت اللّه و برکاته                                               امضا : 1362/7/24

  •  محسن ثابتی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع