گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی توکلی بیدگلی

عباس

بسیجی

1343/09/14

1362/07/30

مریوان

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

 علی توکلی در چهاردهم آذرماه 1343 در بیدگل در خانواده‌ای کارگر و زحمتکش به دنیا آمد. سال دوّم راهنمایی بود که به دلایل مختلف از جمله وضعیت اقتصادی خانواده، کلاس درس را رها کرد و در یک کارگاه تراشکاری مشغول کار شد.

وقتی در شهریور 1359 عراق به سرزمین ایران هجوم آورد و بعضی از شهرهای ایران را به اشغال خود درآورد، او که نوجوانی کم‌ سن و سال بود، چون دیگر جوانان این مرز و بوم آرام و قرار نداشت و خود را آماده می‌کرد تا داوطلبانه به مناطق مرزی و جنگی اعزام شود و به صفوف رزمندگان و مدافعان کشور بپیوندد. تا این که در تاریخ 1360/3/3 برای اولین بار در سن 17 سالگی بعد از گذراندن دروه­ی آموزش نظامی، به عنوان بسیجی و داوطلبانه عازم جبهه شد.

بعد از برگشت از جبهه در تاریخ 1360/5/6 در کارخانه­ ی مخمل و ابریشم کاشان مشغول به کار شد.

هنوز یک سال از کار در این شرکت نگذشته بود که مجدداً در تاریخ 1361/4/12 عازم جبهه‌های جنوب کشور شد و مدّت سه ماه در آن منطقه ماند.

در این ایام بود که متأسفانه مادرش به دلیل بیماری سختی فلج شد. علی در این دوران به علّت نگهداری از مادر، موفّق به حضور در جبهه‌های جنگ نشد تا این که مدّتی بعد، مادرش را راضی کرد تا مجدداً راهی جبهه‌های نبرد شود. او برای آخرین بار در تاریخ 1362/4/22 عازم جبهه‌های غرب کشور شد و در عملیّات والفجر4 شرکت کرد. او بعد از چندین ماه حضور در جبهه‌های جنگ در تاریخ 1362/7/30 در ارتفاعات شمال غرب مریوان به شهادت رسید. 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

الجنه تحت ضلال السیوف  پس منادی ندا می دهد بهشت زیر سایه شمشیرهاست

اشهد ان لااله الاالله و اشهد ان محمد رسول الله و اشهد ان علی ولی الله

برکات و رحمت بی پایان  الهی بر شهیدان همیشه  زنده انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی که در نبرد با کفر جهانی و مزدوران بعثی در راه اعتلای توحید در خون پاک خود غلطیدند و به لقاءالله پیوستند.

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با سلام و درود خدمت حضرت ولی عصر (عج) و با درود و سلام خدمت نایب بر حقش امام خمینی و سلام بر تمام محرومان و معلولان ، این شهیدان همیشه زنده تاریخ و درود خدا و رسول او و سلام پر افتخار امام و امت شهید پرور بر تمامی عزیزان رزمنده و پیکارگران شهادت طلب جبهه های جهاد حق علیه باطل که امر امام یعنی امر خدا را لبیک گفتند و برتری سلاح ایمان را برکفر جهانی شرق وغرب به اثبات رساندند.

خداوندا ، تو شاهدی که هیچ چیز عزیزتر از جانم ندارم که در راه توفدا کنم  و این جانی را که تو به من دادی ، من آمده ام تا در راهت فدا کنم که اگر با فدا کردن جان من اسلام پابرجا خواهد ماند پس ای خمپاره ها و گلوله های آتشین این جان ناقابل من را پاره پاره و یا خاکستر کنید تا اسلام زنده بماند.

پدر و مادرم،

ای شمایی که برای من خیلی زحمت کشیدید تا من را تحویل این جامعه اسلامی دادید ولیکن من نتوانستم در زنده بودن ، زحمات شما را جبران کنم. امیدوارم که در نزد خدای متعال بتوانم از زحمت های شما قدردانی کنم. امیدوارم که شما از جان و دل مرا ببخشید و حلالم نمایید.

ای امت شهیدپرور؛

در پشت جبهه مقاوم و استوار باشید و همیشه گوش به فرمان امام باشید . بایستی قدر این نعمت الهی را بدانید زیرا که نعمت گران بهایی است. همیشه پیرو ولایت فقیه باشید تا آسیبی به این مملکت اسلامی نرسد.

ضمناً از شما عاجزانه می خواهم که سنگرهای نماز جمعه و جماعات را پر کنید که ما هرچه داریم از این اجتماعات است . در خاتمه سلام خدمت تمام دوستانم چه آنهایی که شهید شدند و چه آنهایی که ادامه دهندگان راه شهیدان هستند. اگر ای برادران می خواهید در نزد خداوند متعال سربلند باشید جبهه ها را پر کنید و به ندای حسین زمان یعنی امام امت لبیک گویید و ادامه دهنده راه شهدا باشید .

در آخر از یکایک دوستان و آشنایان و برادران حلالیت می طلبم . انشاءالله که مرا از دل و جان ببخشید و حلالم کنید. والسلام        

علی توکلی

 

  •  علی توکلی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع