گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

مهدی توکلی بیدگلی

احمد

بسیجی

محصّل

1344/09/20

1360/12/01

چزابه

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

مهدی در 1344/9/2 هـ.ش مطابق با نیمه شعبان سال 1385 هـ.ق و مصادف با عید میلاد منجی عالم بشریّت در خانواده ای متدین و مذهبی در بیدگل متولّد شد .

وی دوران ابتدایی و راهنمایی را با موفّقیّت سپری کرد . اتمام دوره راهنمایی ایشان با تظاهرات خیابانی مردم علیه رژیم منحوس پهلوی مقارن بود که مهدی هم در این راهپیمایی ها فعّالیّت خوبی داشت .

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه کشور اسلامی ایران ، مهدی که خود را خوب شناخته بود ، احساس وظیفه می کرد که باید در جنگ حضور داشته باشد . او برای اوّلین مرتبه از طرف جهاد سازندگی به جبهه های آبادان اعزام شد و سپس از طریق بسیج ، آموزش نظامی را گذراند و پس از آموزش به دارخوین اعزام شد و پس از مدّتی که به شهرستان برگشت ، برای سوّمین بار از بسیج به تنگه چزّابه اعزام و در آن منطقه به علّت خوابی که دیده بود به خانواده اش اطلاع می دهد که پس از این عملیات منتظرم نباشید .

پس از آغاز عمیات خواب ایشان تعبیر شد و مهدی بر اثر انفجار مین به درجه رفیع شهادت نائل آمد و چون پیکر مطهرش در تیررس دشمن بود ، حدود دو ماه در منطقه عملیاتی ماند و در تاریخ 1361/1/29 پیکرش به وطن بازگشت .

 

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« وَ لاَ تَقُولُوا لِمَن یُقتَل فِی سَبِیلِ اللهِ أموَاتٌ بَل أحیَاءٌ وَلکِن لا تَشعُرُونَ »

بقره – آیه 154

و کسانی را که در راه خدا کشته می شوند ، مرده نخوانید که زنده اند ، ولی شما نمی دانید .

- هم اکنون که بین اسلام و کفر نبرد سختی در گرفته است و به فرموده امام
خمینی : « اسلام به خون احتیاج دارد » لذا اینجانب مهدی توکلی طبق وظیفة شرعی و دینی عاشقانه و داوطلبانه عازم به جبهه های جنگ حق علیه باطل شده ام و امیدوارم که خداوند از من بپذیرد و توانسته باشم دین خود را اَدا کرده باشم .

- بر دیگر جوانان واجب است که با شرکت در این جبهه های جنگ دین خود را به این انقلاب و رهبر انقلاب اسلامی اَدا کنند .

- من شب ها که می خواهم به سنگر بروم اوّل دعا می خوانم و با یاد خدا به سنگر می روم چون این روزها حمله در پیش داریم باید این دفعه یا شهادت یا پیروزی را به دست آورم.  من که عزیزتر از جوانان دیگر نیستم . من چگونه پیش خداوند خواهم توانست جواب بدهم . اگر در خانه بمانم در حالی که دیگر رزمندگان سلحشورانه بر دشمن زبون حمله می کنند و یا پیروزی یا شهادت را کسب می کنند چرا من ساکت بنشینم در حالی که بهشتی و هفتاد و دو تن از یارانش و هم چنین رجایی و باهنر را به شهادت رساندند و بار مسئولیت را بر دوش ما نهادند .

- هم اکنون من وظیفه خود را به انجام رسانیدم و اکنون بار مسئولیّت بر دوش شماست و باید این راه را ادامه دهید . در غیر این صورت چگونه روز قیامت جواب خونهای شهدا را خواهید داد .

- پدر ، مادر ، خواهران و برادران ! من امیدوارم از این که من به جبهه رفته ام خوشحال و سربلند باشید . هرگز نگرانی به خودتان راه ندهید . شما باید افتخار کنید که چنین فرزندی را که امانتی از طرف خدا بود در راه خدا فرستادید شما شاید انتظار برگشتن مرا داشته باشید ولی من انتظار برگشتن را ندارم پس ، از نبودن من در خانه ناراحت نباشید .

- دوستان عزیزم ! مبادا اَعمالی از شما سر بزند که امام زمان (عج) از شما ناراحت شود . مبادا کاری کنید که قلب امام و امّت را به درد آورید شما هم باید مسئولیتی را که بر دوش شما نهاده شده است با موفّقیّت و قبول پروردگار به انجام برسانید . اگر آرام و بی تفاوت بنشینید و بمانید فردای قیامت باید جوابگوی اَعمال و رفتارهای خود باشید .

- در پایان از همه دوستانم و از همه مردم ! می خواهم اگر خطایی از من سر زده است مرا عفو کنند و هم چنین حلال کنند .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار .

والسّلام علیکم

مهدی توکلی – تنگه چزّابه

امضا : 136011/29

  •  مهدی توکلی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع