گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

مرتضی توکلی ابوزید آبادی

علی اکبر

بسیجی

1339/01/02

1362/12/03

جفیر

گلزار شهدای امام زاده عبدالله ابوزیدآباد

مرتضي در تاريخ 1339/03/21در ابوزيدآباد در خانواده­اي مذهبي دیده به جهان گشود. سرپرست خانواده مربّي قرآن و ذاکر اهل‌بیت(ع) بود و نام او را مرتضي از القاب حضرت علي(ع) نهادند. بسیار باهوش و مهربان بود، در كودكي قرآن را نزد پدرش آموخت و در سن 6 سالگي به دبستان رفت و تا كلاس ششم ابتدايي قديم درس خواند. آن زمان در روستا امکان ادامة تحصيل نبود. در كار كشاورزي به پدرش كمك مي­كرد از آن­جایی که درآمدي نداشت به او گفتند حرفه بنّايي را ياد بگيرد.

در سن سیزده سالگي نزد آقاي حاجي حسن ساعي معمار رفت، سه سالي نزد او بود تا این­که براي خودش استادي شد. در منزل با خانواده و بقيّة اقوام خوش­رفتار بود. براي هر كدام كار مي­كرد مزد نمي­گرفت. روز براي مردم كار مي­كرد و شب­ها را در منزل پدر یا برادران و خواهرانش كار مي­كرد. مرتضی زياد كار مي­كرد امّا كم پول مي­گرفت به گفتة ديگران يك روز كار او معادل يك روز و نصفِ كار ديگر بنّاها بود.

اوايل انقلاب به سن سربازي رسيد و براي خدمت آماده شد. مدّت 2 سال خدمت سربازي را در نيروي دريايي بندرعبّاس خدمت كرد؛ آن­جا آموزش ديد. پس از آموزش جمعی، گارد دژباني نيروي دريايي شد. هنگام خدمت اگر كار بنّايي هم در پادگان بود انجام مي­داد. براي همين، چند نوبت مرخّصي تشویقی به او دادند. چون فردي باهوش و خوش‌سليقه بود يك دفتر خاطرات برای دوران سربازي داشت كه از موقع حركت تا آخر يادداشت كرده بود. با اتمام دورة سربازي در سال 1360 با دختر شهيد حاج عزت ­الله بيغمي كه قبلاً همسر شهيد صالحي بود ازدواج كرد. سال 1361 خواهرش ازدواج نمود، به خواهرش قول داده بود برای او خانه­ ای بسازد امّا پس از مدّتی در عملیّات خیبر شهید شد، از ایشان فرزندي به يادگار نمانده است.

روحش شاد و راهش پررهرو باد

الذين يقاتلون في سبيل­الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون

كشته شدگان در راه خدا را مرده نپنداريد بلكه آنان زنده­اند و در نزد پروردگارشان روزي مي­خورند.

با سلام و درود به پيشگاه امام زمان و نائب بر حقش امام خميني و با درود به رزمندگان جان بر كف اسلام كه با ايثار جان خويش دشمنان اسلام و قرآن را به ذلت و خاري كشانيده­اند. و با درود و سلام به شهيدان اسلام از كربلا تا كربلاي ايران و با درود و سلام به اسيران دربند حزب بعثي عراق كه در زندان­هاي بغداد انتظار روزي را مي­كشند كه با پيروزي نهائي اسلام بر كفر از دست كفار نجات يابند درود بر خانواده­ هاي شهداء كه با صبر و استقامت خويش چشم ضد انقلاب و دشمنان اسلام را كور كرده­اند. اكنون كه خداي بزرگ بر ما منت نهاده و ما را در اين برهه از زمان قرار داده است كه مي­توانيم جان ناقابل خويش را نثار دين و قرآن و حيثيت و شرف اسلامي كشورمان نمائيم ما نيز بر اين منت افتخار و شكرگزاري مي­كنيم. اكنون كه دشمنان اسلام و قرآن به نبرد با اسلام برخاسته­اند ما پيروان خط سرخ حسيني به رهبري امام خميني و به نداي امامان لبيك گفته و به سوي جبهه ­ها روانه شديم پروردگارا حال ما دست از زندگي و پدر و مادر و اهل و عيال شسته­ايم از تو مي­خواهيم كه از گناهانم درگذري و توفيق شهادت را به من عطا فرمائي و اين جان ناقابل مرا كه خود به من عطا فرموده­اي از من بپذير و اي امت قهرمان اكنون كه ما از بين شما مي­رويم از شما و مخصوصا از جوانان غيور مي­خواهيم كه امام را تنها نگذاريد و هر چه سريعتر به جبهه ­هاي حق عليه باطل بشتابيد و اسلام و قرآن را ياري نمائيد كه هيچ وقت از علي­اكبر امام حسين(ع) و حضرت قاسم ­بن ­الحسن و ديگر شهيدان كربلا عزيزتر نبوده و نيستيم جوانان عزيز اين دنياي ما زودگذر را رها كنيد و به ياري اسلام بشتابيد كه وعده خدا حق است و پيروزي حتمي است اينجانب از كليه برادران و خواهران هم وطنم مي­خواهم كه هر گونه ناراحتي و يا بدي از من ديده­اند بگذرند و حلالم كنند. و از پدر و مادر خود مي­خواهم كه هر چند زحماتي بسيار كشيديد و مرا بزرگ كرديد و من در اين مدت شما را زياد ناراحت كردم مرا ببخشيد و از برادران و خواهران مهربانم و همسرم مي­خواهم مرا ببخشيد و اميدوارم كه شما خانواده­ هاي شهيد باشيد و فرداي قيامت در پيشگاه خداي بزرگ سربلند و سرافراز باشيد شما اي پدر و مادر مهربان و عزيزم افتخار كنيد كه خداوند به شما چنين فرزندي داد كه بتواند با نثار جان خويش اسلام و قرآن را ياري نمايد و از برادران كوچكم مي­خواهم كه سلاح به زمين افتاده مرا برداشته و سنگر خالي مرا پرنمايند به اميد روزي كه پرچم پرافتخار اسلام برفراز بيت­ المقدس و تمام انسان­هاي جهان به احتضار درآيد. والسلام عليكم و رحمه ­الله و بركاته

 

  •  مرتضی توکلی ابوزید آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع