گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیدمحسن توفیقی نوش آباد

سیدمسلم

بسیجی

1346/11/23

1365/10/04

خرمشهر

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

 سیّدمحسن توفیقی نوش­ آبادی در بیست و سوّم بهمن‌ماه 1346 در نوش‌آباد در خانواده‌ای کارگر به دنیا آمد. او از دوران نوجوانی در امور مذهبی و فرهنگی فعال بود، در انجمن اسلامی مدرسه فعالیِت چشمگیری داشت و کتابخانه مسجد نور با پشتکار او راه‌اندازی شد. او در نوجوانی و به هنگام ادای نماز با انداختن عبا بر دوش خود می‌گفت: باید با حالت معنوی بیشتری به نزد خداوند رفت.

با شروع جنگ عراق علیه ایران، او هم‌چون دیگر جوانان ایرانی با احساس مسئولیِتی که داشت در سن 15 سالگی برای امور فرهنگی عازم جبهه‌های جنگ شد تا این که در سال 1365 در گردان‌های رزمی سپاه پاسداران سازماندهی شد و در عملیّات کربلای‌4 در جزایر جنوب خرمشهر شرکت کرد.

سیدمحسن در همان عملیات و در تاریخ 4 /1365/10 از ناحیه­ ی پا به‌شدت مجروح شد. او را به بیمارستان شهید بقایی اهواز منتقل کردند ولی به علت جراحت و خونریزی شدید در تاریخ 1365/10/5 به فیض شهادت نائل آمد.

از خصوصیات شهید می­توان گفت: «ایشان به نماز اوّل وقت خیلی اهمّیّت می­دادند. نمازهایش را پنج­گانه می­خواندند و نماز شب را هیچگاه ترک نمی­کردند. روز­های دوشنبه و پنج­شنبه را روزه می­گرفتند. تمام پول توجیبی­اش را خرج نوار و کتاب­های علمی و مذهبی می­کرد. نمازهای جماعتش را به حاج شیخ علی­ آقا نجفی اقتدا می­کردند.

برای بچّه­ های دوره­ ی ابتدایی و راهنمایی کلاس­های قرآن برپا می­کرد. تمام پنج­شنبه­ ها به گلزار شهدا دارالسّلام می­رفت. هیچگاه دعای کمیل و دعای ندبه­ ی او ترک نمی­شد.

همانند جدّش پیغمبر با بچّه­ ای خردسال خیلی مهربان بود و در سلام کردن پیشی می­گرفت.»

بسم الله الرحمن الرحیم

 

اشهد ان لا اله الاالله و اشهد ان محمد رسول الله و اشهد ان علیاً ولی الله

با درود و سلام خدمت منجی عالم بشریت و یگانه ناخدای کشتی اسلام آقا امام زمان (عج) و نائب آن حضرت امام امت خمینی بت شکن و امید امام آیت حق منتظری و امت امام و کلیه کسانی که در هر لباسی و در هر مکانی در حال خدمت به اسلام و مسلمین و انقلاب هستند و با سلام و درود خدمت شهدا و مفقودین و مجروحین و اسرا و به امید اعطای صبر و اجر از جانب ایزد منان به خانواده های گرامی آنها چند کلمه ای را به عنوان وصیت نامه می نویسم ولی نمی دانم که برای که بنویسم. برای ملتی که درس شهادت و شهادمت را از او آموختم یا برای پدر و مادری که چگونه زیستن را به من آموختند.

اما شاید هنوز هم کسانی باشند که خورشید حقیقت را درک نکرده باشند. ای برادران و خواهران؛ قدر این نعمت الهی امام امت را بدانید و او را دعا کنید . سعی کنید وصیت نامه های شهدا را بخوانید و به آن عمل کنید شهدایی که خود چون شمعی سوختند و راه را برای ما روشن نمودند.

برادران و خواهران دانش آموز؛ امیدان آینده کشور؛ کسانی که چشم امید امام امت هستید سعی کنید درس هایتان را با جدیت تمام بخوانید و آینده کشور را حفظ کنید در انجمن های اسلامی مدارس شرکت فعال داشته باشید در کنار مسئله تعلیم و تعلم تزکیه را نیز فراموش نکنید هوای نفس خود را نیز کنترل کنید و اختیار او را در دست بگیرید خود را در اختیار او نگذارید. در انتخاب دوست برای خود دقت کنید. فرهنگ اسلامی را در مدارس گسترش دهید و پیرو ولایت فقیه باشید و در خط روحانیت اصیل انقلاب.

به دنیا دل نبندید و کارهای خود را برای خدا انجام دهید که به فرموده امیرالمومنین علی(ع) اوصیکم بتقوی الله و نظم امرکم.

و هم چنین امام امت می فرماید : تقوی را تقوی را تقوی را نصب العین خود قرار دهید .

انشاءالله که برادرانم سلاح بر زمین افتاده مرا بردارند و راهم را ادامه دهند. در مراسم نماز جماعات و مراسم دعای کمیل و ادعیه دیگر شرکت کنید.

و اما پدر و مادر عزیزم از شما و دیگران حلالیت می طلبم و باید ببخشید که اگر نتوانستم فرزندی نمونه برای شما باشم به هر حال امانتی از جانب خداوند متعال در پیش شما بودم و زمانی می بایست این امانت را برمی گرداندید و چه زمانی بهتر و حساس تر از این موقع.

امیدوارم همان طور که در تربیت این فرزند حقیر کوشش تمام کردید و در تربیت دیگر فرزندان تان هم جدیت کامل داشته باشید. خیلی حق به گردن اینجانب دارید که اگر نتوانستم آنها را ادا کنم باید ببخشید.

به امید پیروزی نهایی.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

به امید پیروزی نهایی رزمندگان اسلام بر کفر جهانی.

توفیقی 1365/9/30

  •  سیدمحسن توفیقی نوش آباد

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع