گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی اکبر توسلی

حسین

سرباز سپاه

1346/05/01

1364/11/29

فاو

گلزار شهدای امام زاده عبدالله ابوزیدآباد

علی اکبر  توسّلی در تاریخ 1346/05/1 در خانواده­ای مذهبی و کشاورز در شهر ابوزیدآباد متولّد گردید. بعد از گذراندن دوران کودکی وارد دبستان ابوزیدآباد شد، تا سوّم راهنمایی تحصیلات خود را ادامه داد؛ تا این­که جنگ ایران و عراق شروع شد، به خاطر علاقة­ زیاد به اسلام و دفاع از آن، تحصیلات خود را رها کرد و وارد سپاه شد سپس به مناطق عملیّاتی جنوب اعزام شد و در عملیّات والفجر 8 برای فتح فاو در گردان تانک و زره‌پوش لشکر 8 نجف مشغول گردید و در همان عملیّات به شهادت رسید. پیکر پاکش به شهر ابوزید­آباد منتقل و در گلزار شهدا در جوار امامزاده عبدالله(ع) ابوزیدآباد به خاک سپرده شد.

وی جوانی پاک، متدیّن و مذهبی بود و به نماز اوّل وقت و خواندن آن در مسجد بسیار اهمّیّت می­داد. خواندن قرآن را دوست می­داشت و عمل به آن را وظیفة خود می‌دانست.

در خانه با پدر و مادر بسیار مهربان بود و احترام به آنان را مقدّم می­دانست و برادران و خواهران خود را دوست ­داشت و در کارها به آنان کمک می­کرد. او به صلة رحم اهمّیّت می‌داد و برای اجرای این دستور اسلامی، به دیدار بستگان و خویشاوندان خود می­رفت، به خاطر اخلاق خوبی که داشت همة همسایگان از او راضی و خشنود بودند.

علی‌اکبر به ورزش علاقه داشت و معتقد بود برای سلامتی بدن و روحیّة انسان لازم است. ایشان عضو تیم فوتبال ابوزیدآباد بود و در مسابقات شرکت می­کرد.

روحش شاد و راهش پررهرو باد

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با درود به آقا امام زمان(عج) منجی عالم بشریت مهدی صاحب زمان(عج) ولی عصر و با سلام به امام امت روح الله الموسوی الخمینی و با سلام به کلیه ی خدمت گزاران فی سبیل الله.

اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمد رسول الله و اشهد ان علی ولی الله

امیدوارم که در هنگام جان دادن هم بتوانم این کلمات را بر زبان جاری کنم. واعدولهم مستطعتم من قوه نیروهای خود را جمع کنید و به دشمن حمله و با آنان مقابله کنید. خداوند مارا خلق کرد از خاک و مژده داد که ای بندگان من شما به طرف ما بازمی­گردید پس چه بهتر که ما بندگان خونین و شهادت در راه خدا را از مرگ ذلت بار و مردن در رخت خواب برتر بدانیم و در راه خدا و اسلام جهاد کنیم و شهید شویم.

ولاتقولوا لمن یقتل فی سبیل الله امواتا بل احیاء ولکن لا تشعرون و لنبلونکم بشیء من الخوف و الجوء و نقص من الاموال و الانفس و الثمرات و بشرالصابرین

و کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده نپندارید بلکه آنها زنده­اند و زندة ابدی ولیکن همه ی شما این حقیقت را نخواهید یافت و البته شما را به سختی­ها چون ترس و نگراني و نقصان اموال و نفوس و آفات زراعت می آزمائیم و شهادت و مژده ی آسایش از آن صابران است. هم اکنون که این افتخار نصیبم شد که به نور عظیم شهادت برسم از خدای متعال می خواهم که گناهان مرا ببخشد و سپاس حمد می کنم خدا را و بدانید که من به جبهه نیامده ام به خاطر غرور و تکبر به خاطر ترس از آتش دوزخ بلکه برای رضای خدا. اگر من به کسی ظلم کرده ام امیدوارم که آن شخص مرا ببخشد. پس چگونه ما که بنده ی حقیر در مقابل آن درگاه عظمت هستیم امید نداشته باشیم که ما را ببخشد حال هر چقدر که گناه کرده باشیم.

یا ایها الذین امنوا قاتلوا الذین یلونکم من الکفار و لیجدوا فیکم غلظه و اعملوا ان الله مع المتقین

ای انان که ایمان آورده اید پیکار کنید آنان راکه نزدیکند به شما از کافران و باید بیابند در شما درشت­خویی و بدانید که خداست با پرهیزگاران. وحال ای مردم تنها پیام من این است که شما  اتحاد داشته باشید که اتحاد می­تواند تمامی دشمنان اسلام را از بین ببرد و تمامی جوانان پیام می­دهم که همیشسه یار و پشتیبان امام و ولابت فقیه باشید و   جبهه را خالی نگذارید و تمام مسجد ها را پر کنید

وحال چند کلمه با پدر و مادر گرام و مهربانم:

   پدر جان اگرازمن بدی دیدی و از دستورات شما سرپیچی کرده­ام شما به بزرگی خود ت وخدای خودت من را حلال کنید پدرجان جنازه من را به زیارت ببرید و محل دفن من زیارت باشد در کنار بقیه شهدای ابوزیداباد و حال مادر مهربانم ای مادری که در شبهای سرد زمستانی به من شیر دادی اگراز من بدی دیدی به ان شیری که به من داده­ای حلالم کن و به برادرانم سلام برسانید و به انها بگویید مخصوصا خواهرانم در عزای من که همان شهادت است تحمل داشته باشند راه من راه حسین (ع) و زینب (س) است را ادامه بدهید پدر ومادرم شما در شهادت من و در همه کارایتان صبور باشید که خداوند با صابرین است.

  •  علی اکبر توسلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع