گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیدعباس تکیه آرانی

سیدمسلم

بسیجی

بنا

1335/09/10

1365/10/26

شلمچه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

سيّد عبّاس سال 1335ش در خانواده‏اى از سلاله ‏ى حضرت زهرا عليه االسلام ، در محلّه‏ ى حجّتيه‏ ى آران به دنيا آمد. در شش ‏سالگى براى تحصيل به دبستان هفده شهريور آران روانه شد و هم‏زمان با تحصيل، در امور كشاورزى به والدين خود كمك مى‏كرد. با توجّه به اين‏كه علاقه‏ ى زيادى به حرفه‏ ى بنّايى داشت، در اين رشته به صورت تجربى شروع به كار كرد و استادكارى نمونه در خدمت به محرومان و اجتماع گرديد.

سيّد عبّاس در سال 1355ش با خانواده‏اى مذهبى وصلت نمود كه حاصل اين امر خير چهار فرزند مى‏باشد. يارى‏دهنده‏ى مستمندان و بيچارگان بود. در دوران انقلاب اسلامى در راه‏پيمايى‏ها شركت كرد. پس از پيروزى انقلاب شكوهمند اسلامى ايران با راه‏ اندازى پايگاه مقاومت بسيج عضو مؤثرى در سازماندهى و پشتيبانى ‏پايگاه ‏بسيج بودومسؤوليّت تداركات ‏پايگاه ‏شهيدبهشتى درمسجد ملّاشكراللّه‏ آران را به عهده داشت.

در سال 1365ش، هم‏زمان با اعزام سپاهيان محمّدرسول‏ اللّه‏ صلى ‏الله‏ عليه ‏و‏آله ‏وسلم همراه تعدادى از رزمندگان به جبهه‏ هاى جنوب اعزام شد و در لشكر نجف اشرف ‏سپاه، در گردان پشتيبانى، مسؤوليّت تأمين آب و غذاى رزمندگان را در خطّ مقدّم به عهده گرفت. او در عمليّات كربلاى پنج در منطقه‏ ى شلمچه بر اثر تركش به ناحيه‏ ى سينه‏اش به درجه ‏ى رفيع شهادت نايل شد.

 

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

فرازى از وصيّت‏نامه‏ى شهيد سيّدعبّاس تكيه آرانى

... ما بسيجيان اگر اين لباس را به تن كرده‏ايم، به عشق شهادت و جهاد است.

...درود فراوان و سلام خدا و رسول خدا بر تو اى پدر و مادر مسلمان كه تنها جگر گوشه‏ ى خود را به يارى اسلام مى‏فرستيد تا با نثار قطره‏ ى خون خود پرچم توحيد را در سرتاسر عالم به اهتزاز درآورد.

اگر دنيا ما را به محاصره‏ ى اقتصادى تهديد كنند ما فرزند رمضانيم و پيشوايمان حضرت محمد صل ى‏الله‏ عليه‏ و‏آله ‏وسلم و حضرت على عليه‏ السلام است. اگر ما را محاصره ‏ى نظامى كنند فرزند محرّميم و پيشوايمان امام ‏حسين عليه‏السلام است. پيامم به همه‏ ى هم‏وطنانم اين است كه امام را تنها نگذاريد و تا آخرين قطره‏ ى خون خود از امام و انقلاب اسلامى دفاع كنيد...

 

 

 

 

 

  •  سیدعباس تکیه آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع