گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ماشااله پینه دوزی (رادمهر) نوش آبادی

عباس

بسیجی

محصّل

1356/03/15

1363/02/27

دیواندره

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

ماشا الله 15 خرداد 1346 در شهر نوش آباد، در خانواده اي متوسط و مذهبي به دنيا آمد. او دوران طفوليت را در كنار خانواده خود سپري نمود و در پنج سالگي وارد مدرسه شهيد ناصر فكري شد. پس از گذراندن دوره ابتدايي وارد مدرسه راهنمايي شهيد نوحي نوش آباد گرديد و اين دوره را نيز با موفقيت به پايان برد.

 ماشا الله در اوقات فراغت در مجالس دعا و نماز شركت مي كرد و یا در كتـابـخـانـه شهيـد سجادي به مطالعه مي پرداخت. هنگام تعطيلي مدارس در كنار پدر در صحرا كار مي كرد. پس از پايان دوران راهنمايي وارد دبيرستان شهيد راحمي نوش آباد شد و در سوم دبيرستان در چند نمايشنامه نيز كه براي ارشاد مردم روي صحنه آمده بود فعاليت مؤثّري داشت و نقش اوّل را  بازي مي كرد.

كلاس سوم دبيرستان پنج ماه را گذراند و سپس با بسيج نـوش آبـاد به اصفهان رفت و پس از گذراندن دورة آموزشي، در  19 فروردين 1363 براي مرخصي به نوش آباد آمد كه پس از پنج روز مرخصي به كردستان اعزام شد. مـاشـا الله در ايـن مدت طي نامه هايي كه براي همكلاسي ها و معلمان خود مي نوشت همه را بـه تعجب وا مي داشت و هر نامه اي كه مي نوشت مشوق عده اي براي جبهه و جنگيدن با كفار و منافقان بود تا اين كه پس از دو ماه مبارزه با اشرار منافق در كردستان و به هلاكت رساندن عده اي از آنها، در پاك سازي محورهاي ديوان دره در كردستان به درجه رفيع شهادت نايل آمد.           روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

  •  ماشااله پینه دوزی (رادمهر) نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع