گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

غلام رضا پینه دوزی (رادمهر) نوش آبادی

امراله

بسیجی

کارگر

1342/01/01

1361/02/15

خرمشهر

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

غلامـرضـا در نخستيـن روز بهـار 1342 در شهـر نـوش آبـاد و خـانواده اي مذهبي چشم به جهان گشود و در شش سالگي به مدرسه اي در نوش آباد رفت او بعد از کلاس در مدرسه به پدرش در صحرا كمك مي كرد. وي سپس براي مقطع راهنمايي به كاشان رفت و در مدرسه راهنمايي تقوي مقطع راهنمايي را نيز سپري نمود از شاگردان خوب مدرسه بود و در تمام دروسش نمرات خوبي می گرفت.

غلامرضا هرگز راضي نمي شد زحمات پدر مهربانش را بر باد دهد، و چون خانواده اي مستضعف داشت مجبور شد در كارخانة شماره دو مشغول كار شود. با تلاش و همت فراوان توانست در هنرستان امتحان دهد و ديپلم خود را هم بگيرد.

وقتی كه انقلاب اسلامي شروع شد در تمام فعاليت هاي انقلابي و مذهبـي شـركـت كرده و جوانان محل را به اين امر مهم فرا خوانده و آنان را با اين مجالس و مراسم آشنا مي كرد.

غلامـرضـا در بسيـج برای نگهباني ها شركت مي كرد و شب ها در كوچه هـاي نـوش آبـاد گـشت مي داد وقتـی می خواست به جبهه برود به پدرش مي گفت! من مي خواهم رضايت بدهي تا به جبهه بروم. اوايل جنگ بود كه در بسيج ثبت نام كرد و مدت دو ماه در جبهه آبادان با دشمن جنگيد و دو ماه نيز به جبهه خرمشهر رفت و بعد از پانزده روز در مرحله دوّم حمله فتح خرمشهر، روز جمعه در درگيري با دشمن بر اثر گلوله كاليبر 50 به آرزوي ديرينه خود رسيد و به خيل شهيدان پيوست. روحش شاد و یادش جاودانه باد

بسم رب الشهدا و الصدیقین

انفروا خفافا و ثقالا و جاهدوا باموالکم و انفسکم فی سبیل الله ذالکم خیر لکم ان کنتم تعلمون.

توبه - 41

برای پیکار و جنگ با کافران سبکبار و مجهز بیرون شوید بهتر خواهد بود اگر مردمی با فکر و دانش باشید (با فوج سواره و پیاده آسان یا مشکل) و در راه خدا شما را بس.

اینجانب غلامرضا پینه‌دوزی وصیت‌نامه خود را به نام الله آغاز کرده و با یاد رهبرکبیر انقلاب اسلامی و امید مستضعفان جهان امام خمینی فریاد الله اکبرم را رساتر می‌کنم و برابر فراعنه و طاغوت‌های زمان فریاد می‌زنم که ای نامردان و ای جلادان عصر،‌ بدانید که تشیع همیشه امامش پرخروش و فریادش کوبنده‌ است.

مردم مسلمان: بدانید که من آگاهانه در این راه قدم نهاده‌ام چرا که خون شهیدان از هابیل تا حسین تا شهدای کربلای غرب و جنوب ایران صدایم می‌زنند که چیست تو را؟ برای چه نشسته‌ای، آخر ما در زمانی زندگی می‌کنیم که ظلم سراسر جهان را فراگرفته است و ما باید آن‌قدر خون بدهیم تا اسلام عزیزمان با ظهور مهدی‌عزیز(عج‌الله) پیروز شود و قسط و عدل الهی در سایه توحید برقرار گردد.

مادر مهربان و پدر گرامیم: می‌دانم که در انتظار آمدن من لحظه‌شماری می‌کنید ولی چه می‌کردم در زمانی که مرا خداوند به مهمانی دعوت کرد و من عاشقانه به ملاقات خدا شتافتم و امیدوارم که گناهان و اشتباهات زیادی که در عمر کوتاهم انجام دادم ببخشید.

برادران رزمنده‌ام سلاح‌های‌تان را برگیرید و گروهی یا انفرادی بر علیه کفر بجنگید. آری برادرم تفنگت را بر شانه‌ات سخت بفشار، نفست را حبس کن، با چشمان تیزت خوب نشانه بگیر و انگشتانت آماده شلیک، آن‌گاه اندیشه خویش را با گلوله تفنگت بر سینه دشمن سخت بکوب و برای حفظ قرآن و اسلام نباید لحظه‌ای را به لحظه دیگر فروخت باید در لحظه‌ها با خون حماسه آفرید، ای شیران خروشان با دست‌های پرتوان‌تان سلاح آتشین برگیرید و قلب سیاه دشمن را با آتش خویش بسوزانید که او مزدور است.

ای جوانان و ای نوجوانان محصل سنگر مدارس را هم‌چون سنگر مساجد و سنگر مساجد را محکم‌تر از سنگر جبهه‌های جنگ نگهدارید که به راستی با شعار خدا، قرآن،‌ خمینی،‌ استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را در جریان جنگ مبارزه‌مان از کلاس‌ها گرفتیم و اکنون به میدان جنگ می‌بریم، پاسش می‌داریم تا کلاس‌ها هم‌چنان سنگری باشد برای آموختن این شعارها به آیندگان.

والسلام

 27/ 02 / 1361

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

  •  غلام رضا پینه دوزی (رادمهر) نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع