گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی محمد آردی آرانی

حسن

بسیجی

1341/10/01

1365/12/12

شلمچه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

 

على‏ محمّد در سال 1341/10/01 به دنيا آمد. تحصيلات خود را تا كلاس پنجم در تهران گذراند وسپس به شغل آزاد (صاف‏كارى خودرو) روى آورد.
در ماه‏ هاى اوّل جنگ عراق عليه كشور اسلامى ايران، در سال 1359 داوطلبانه به مناطق جنگى اعزام شد.او در دوران جنگ ضمن حضور در جبهه‏ هاى جنگ، با خانواده ‏اى مذهبى ازدواج نمود كه حاصل آن يك فرزند دختر به نام نرگس مى‏ باشد.
روز بعد از تولّد تنها فرزندش آماده‏ رفتن به جبهه هاي نبرد گرديد. بيش‏تر اعضاى خانواده انتظار داشتند تا او به خاطر تولّد اوّلين فرزندش اين امر را به تعويق اندازد ولى او معتقد بود كه جبهه ‏هاى جنگ و رزمندگان اسلام همين الآن نيازمند يارى مى ‏باشند. به همين دليل در اوّلين روز زندگى فرزندش كوله پشتى‏ اش را بست و با خانواده خداحافظى كرد و روانه‏ى ميدان كارزار عليه متجاوزان عراقى شد تا اين كه در سال 1365 در عمليّات كربلاى 5 ، در منطقه‏ شلمچه، در حالى كه درلشكر 8 نجف اشرف سپاه سازمان‏دهى شده بود، بعد از چندين روز جنگ و گريز به شهادت رسيد و جنازه‏ ى مطهّرش مفقود گرديد و فرزندش را براى ديدن چهره ‏ى پدر سال‏ها به انتظار نشاند.
سرانجام پس از سال‏ها انتظار، جنازه‏ ى اين شهيد توسّط گروه تفحّص پيدا و در گلزار شهداى آران به خاك سپرده شد.
روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد .

 

 

بسم اللّه الرحمن الرحیم

آمده‌ام تا راه ديگر شهيدان را ادامه دهم و خون آن‌ها پايمال نشود.

آمدم تا منافقان فكر نكنند كه اسلام در كار نيست.

آمدم تا انقلاب اسلامي پايدار بماند.

آمدم تا اسلام عزيز را با خون خود آبياري كنم.

اي امت حزب‌الله جبهه‌ها را فراموش نكنيد و هر كدام كه توانايي جنگيدن دارند به جبهه‌ها برويد و از رفتن فرزندان‌تان به جبهه‌ها جلوگيري نكنيد.

و در وصيت پيامبر به ابوذر است كه مي‌فرمايد ايمان به خدا و جهاد در راه خدا از همه اعمال نزد خدا محبوب‌تر است.

و اما كساني كه توانايي داريد و مي‌توانيد به جبهه‌ها كمك كنيد جبهه‌ها را فراموش نكنيد و به ياد عزيزان خود در جبهه‌ها باشيد و آن‌ها را ياري كنيد.

و در پشت جبهه‌ها با منافقان داخلي مبارز كنيد و نگذاريد بين شما تفرقه ايجاد كنند كه دشمنان ازاين تفرقه به نفع خودشان استفاده مي‌كنند و به انقلاب اسلامي ضربه مي‌زنند ديگر اين‌كه در امام بيشتر دقيق شويد و به ولايت او اعتقاد داشته باشيد كه او نائب بر حق امام زمان(عج) است. مطلب ديگر اين‌كه به فكر دنيا و مال دنيا نباشيد كه اين دنيا فاني است و آن‌چه باقي است عمل شما است براي آخرت كه در آخرت هيچ مالي و فرزند سودي براي‌تان ندارد و اما در تربيت فرزندان‌ خود بيشتر كوشش كنيد و آن‌ها را با احكام اسلام و قرآن آشنا كنيد كه در آينده بتوانند از افراد و مخلص و متقي باشند و بتوانند جاي خالي شهيدان را پر كنند و انقلاب اسلامي را پايدار نگهدارند.

در گوشه‌اي از سخنانم به شما پدر ومادرم مي‌گويم با اين‌كه مي‌دانم حق شما را خوب ادا نكردم و شايد شما از دست من ناراحتي داشته باشيد ولي عاجزانه از شما مي‌خواهم كه مرا ببخشيد و حلال كنيد.

و ديگر اين‌كه نمي‌گويم گريه نكنيد بلكه گريه كنيد اما براي اين نباشد كه فرزند خود را از دست داده‌ايد بلكه براي اين باشد كه چرا فرزند شما جان داشت و يك‌بار شهيد شد.

حال كه قرار است در راه خدا بجنگم و در راه او كشته شوم مي‌گويم اي كاش هزاران جان داشتم و در راه خدا مي‌دادم چرا كه شهادت آن‌قدر شيرين است كه تمام شهيدان همين مطلب را مي‌گويند.

و اما شما اي همسرم مهربانم از شما مي‌خواهم كه به فرزندم دروغ نگوييد كه پدرت به مسافرت رفت و به زودي مي‌آيد بلكه به او حقيقت را بگوييد كه در راه خدا جان خود را فدا كرده است تا اسلام زنده بماند.

ديگر اين‌كه از شما مي‌خواهم كه فرزندم را به خوبي تربيت كنيد و با احكام اسلام و قرآن آشنا كنيد تا موقعي كه بزرگ شد اسلام را ياري كند و در راه خدا خدمتي به جامعه اسلامي بكند. در پايان از شما مي‌خواهم كه مرا ببخشيد و حلال كنيد.

و از شما مي‌خواهم كه از تمام دوستان و آشنايان و كساني كه حقي به گردن من دارند حلاليت بطلبم.

علي‌محمد آردي

03/ 06 / 65

  •  علی محمد آردی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع