گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمدتقی پرتو

احمد

بسیجی

آزاد

1314/05/07

1361/09/14

موسیان

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

محمّدتقى پرتو فرزند احمد، تيرماه 1330 در آران و در يك خانواده‏ى متوسط، كشاورز و مذهبى ديده به جهان گشود. پس از گذراندن دوران كودكى، در سن 7ـ8 سالگى همراه پدرش به صحرا مى‏رفت و پدرش را در امور كشاورزى يارى مى‏نمود. جوانى بود متقى و پرهيزكار، داراى اخلاقى نيكو و چهره‏اى گشاده، دلى مهربان و دستى سخاوتمند. وى پس از اتمام خدمت سربازى ازدواج نمود. او با شروع تظاهرات عليه رژيم منفور و پوسيده‏ ى شاه، با نداى خداگونه‏ ى رهبر كبير انقلاب اسلامى ايران، امام خمينى(ره)، به خروش آمد و مانند تمامى ملت غيور ايران در اكثر راهپيمايى‏ها و تظاهرات شركت فعالانه و چشم‏گير داشت. محمدتقى در زمانى كه امام به ايران آمد، براى ديدن امام به تهران رفت. و هنگامى كه امام به قم آمد با جمعى از برادران تا قم پياده‏روى نمودند و امام عزيز را ملاقات و زيارت كردند.

واقعا علاقه‏ ى عجيبى به امام داشت. محمدتقى عاشق رهبرش شده بود و ايشان را بسيار دوست داشت. با شروع جنگ تحميلى عراق عليه ايران، خود را براى رفتن به جبهه‏ هاى حق عليه باطل آماده مى‏كرد.

براى اولين‏ بار از سوى بسيج آران و بيدگل براى آموزش نظامى به تهران و پس از گذراندن دوره‏ ى آموزشى به كردستان اعزام شد. سرانجام بعد از سه مرحله اعزام به جبهه‏ هاى جنگ، در مرحله‏ ى آخر پس ازيك ماه در عصر روز جمعه 61/9/11 در منطقه ‏ى موميان (واقع در جبهه‏ ى دهلران) بر اثر اصابت تركش خمپاره به ناحيه گردن، قلب، دست و پايش به درجه ‏ى رفيع شهادت نايل شد و به ملكوت ربانى سفر كرد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم رب الشهدا و الصديقين

«ان الله اشتيري من المؤمنين انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه»

«به درستي كه خداوند از مؤمنين جان‌ها و مال‌هاي‌شان را به بهاي بهشت خريداري مي‌كند»

با عرض سلام به همسر و پدر و مادر و خانوادة‌ عزيزم و دوستان و آشنايان: اميدوارم هميشه براي تعجيل در فرج حضرت مهدي(عج) و سلامتي نايب بر حقش امام خميني دعا كنيد. سخن گفتن در مورد شهادت سخت است، فقط اين را بگويم كه اگر در راه الله و رهبرم روح‌الله قدم برداشته‌ام و شهيد شدم هيچ ناراحتي به خود راه ندهيد چون كه شهيد در جوار الله است و ما همه از اوييم و به سوي او مي‌رويم و امانتي هستيم كه بايد به صاحب اصليش برگردانده شويم،‌ هركس در نهايت خواهد مرد حال چه بهتر كه آن مرگ در راه خدا باشد هميشه به ياد خدا باشيد و ذكر او را بگوييد كه با ذكر او دل‌ها جلا پيدا مي‌كند.

وصيتم به شما اين است كه نمازهاي‌تان را اول وقت به جا آوريد و دعاي كميل و ندبه بخوانيد و مرا دعا كنيد كه باعث مي‌شود انسان بيشتر به خدا نزديك گردد. پدر و مادر و همسر عزيزم من رنج فراواني به شما داده‌ام اميدارم مرا ببخشيد. حسينا، تو 14 قرن پيش فرياد «هل من ناصر ينصرني» را به كربلاي سوزان سر دادي و تو را ياوري نبود اما اينك بنگر كه عاشقان حسيني چگونه به كربلاهاي ايران هجوم برده و به نداي خميني كبير پاسخ مثبت دادند خيلي حرف زدم، در پايان شما را به خدا مي‌سپارم و اميدوارم كه اين شعار هميشگي را ورد زبان خود قرار داده كه:

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي(عج) خميني را نگهدار

ما زنده به آنيم كه آرام نگيريم

موجيم كه آسودگي ما عدم ماست

فرزند شما محمدتقي پرتو

مورخ08/ 09/ 61

 

  •  محمدتقی پرتو
  •  محمدتقی پرتو

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع