گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس پرآور

ماشااله

بسیجی

کارگر

1344/01/01

1361/08/11

عین خوش

سفید شهر (نصر آباد)

سال 1344ش در روستاى نصر آباد (از توابع آران و بيدگل) در خانواده‏اى كارگر و زحمت‏كش فرزندى به‏ دنيا آمد كه به دليل فقر مادى خانواده نتوانست به مدرسه برود. او از همان كودكى در منزل و در كنار مادر به قالى‏بافى مشغول شد. نوجوانى را با كارگرى در كنار پدر، در امر بنّايى ساختمان، آغاز كرد و به زودى اين شغل را انتخاب كرد.

با ظهور انقلاب اسلامى، در امور مختلف همراه با دوست‏داران انقلاب فعّاليّت داشت به‏طورى كه از همان ابتدا در پايگاه بسيج نصرآباد جوانى فعال بود. آغاز جنگ تحميلى عليه ايران، او را آماده‏ ى نبرد با متجاوزان كرد و در تاريخ 61/3/15 (بعداز آزادسازى خرّمشهر)، براى گذراندن دوره‏ ى آموزش نظامى به اصفهان اعزام و در تاريخ 61/4/20 روانه‏ ى جبهه‏ هاى نبرد كوشك (خوزستان) شد.

مجدّدا براى شركت در عمليّات محرّم راهى ميدان كارزار با دشمن متجاوز شد. با اين كه از نعمت سواد محروم بود ولى در مراسم مختلف به خوبى ادعيه‏ ها را قرائت مى‏كرد. شب قبل از عملياّت محرم ظاهرا در عالم خواب متوجّه فرا رسيدن زمان شهادت خود شد و بالاخره در آغاز عمليّات، در هنگام عبور از رودخانه، به علّت طغيان آن به همراه تعدادى از رزمندگان، فداى دفاع از دين و ممكلت خود مى‏شود.

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

 

وصيت‌نامه شهيد عباس پرآور

بسم اللّه الرحمن الرحیم

ان الذين قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل عليهم الملائكه الا تخافوا و لا تحزنوا و ابشروا بالجنه التي كنتم توعدون                      (قرآن كريم)

به درستي كساني كه گفتند پروردگار ما الله است و بر اين گفته استقامت كردند ملائكه بر آن‌ها نازل مي‌كنيم به اين‌كه نترسيد و ناراحت نباشيد و بشارت مي‌دهند به بهشتي كه در آن جاودان است.

ان كان ديني محمد لم يستقم الا بقتلي فياسيوف خذيني (امام حسين(ع))

اگر دين محمد استوار به تقل من باشد پس شمشيرها مرا دريابيد

با درود و سلام به شهيدان راه حق و حقيقت و با درود به رهبركبير انقلاب اسلامي ايران و درود و سلام به ارواح شهيدان انقلاب اسلامي ايران و درود و سلام به منجي انسان‌هاي آزاده حضرت مهدي موعود و انتظار پيروزي هرچه زودتر جنودالله بر لشكريان كفر صدامي به سركردگي آمريكا جنايتكار

ما از خداييم و به سوي خدا مي‌رويم، سلام بر مهدي رهايي‌بخش محرومان و سلام بر شما ملت دلير و فداكار در پشت جبهه. اميدوارم كه هميشه به ياري خدا هم‌چنان در سنگرهاي عبادي، سياسي شركت داشته باشيد.

مادر و پدرم سلام بر تو كه عمري برايم زحمت كشيديد و مرا نيكو تربيت كرديد، پدرم تو مي‌داني كه خون شهيد درخت تنومند اسلام را آبياري مي‌كند و من مي‌خواهم اگر خداي متعال قبول كند خون خود را به پاي اين درخت كه مي‌رود جهان‌گير شود بريزم. پدر تو مي‌داني كه ما امانت خدا در نزد شما هستيم و اگر شهيد شدم برادران ديگرم را روانه كن تا راهم را ادامه دهند. با خداي خود معامله كن كه اين معامله پرسودترين معاملات است و فراموش نكنيد كه بزرگ‌ترين جهاد،‌ جهاد با نفس را به آن‌ها يادآوري كني و اين راهي كه خودم انتخاب مي‌كنم و با خدا داد و ستد كردم.

انتظاري كه ما از شما داريم اين‌ است كه دعاها را فراموش نكنيد خصوصاً به رهبركبيرمان دعا كنيد و مسجدها را پر كنيد و براي همين‌ منظور است كه امام‌مان مي‌فرمايد: مسجدها را پر كنيد مسجدها سنگر است چون اين سنگرها است كه افرادي را تربيت مي‌كند و تحويل اجتماع مي‌دهد كه چينن در جبهه جانبازي مي‌كنند.

از شما مادر عزيز مي‌خواهم كه برايم گريه نكني و از شما پدر عزيز مي‌خواهم كه براي من گريه نكني كه من به راه خدا مي‌روم. پدر عزيز، مادر عزيزم من نتها نيستم كه به جبهه مي‌روم بلكه صدها و هزارها هستند كه به جبهه مي‌روند. پدر و مادر عزيز اگر من شهيد شدم براي من گريه نكنيد و براي من شيريني بدهيد و اگر شما گريه كنيد دشمن‌ها خوشحال مي‌شوند، از شما مي‌خواهم روزه‌هايي را كه نگرفته‌ام و نمازهايي‌ را كه نخوانده‌ام برايم انجام بدهيد. اگر شما دل‌تان برايم تنگ شد اي پدر و مادر عزيزم برادران ديگرم را ببينيد.

اگر شهيد شدم از برادرانم مي‌خواهم كه اسلحة‌ خونين مرا به دست بگيرند و راه مرا ادامه بدهند. اگر شهيد شدم شب جمعه‌ها سر قبر من بياييد و امام را دعا كنيد و هم‌چنين معلولين انقلاب را دعا كنيد.

از برادران و خواهران نصرآبادي مي‌خواهم كه راه شهيدان را ادامه بدهند و نگذارند كه منافقين اين خون‌ها را پايمال كنند از پسرعموهايم و از همسايگان و آشنايان خود مي‌خواهم كه اگر من شهيد شدم اگر از من بدي ديدند به بزرگواري خود ببخشند. از شما مي‌خواهم كه برادرانم را به و خوهرانم را به مدرسه بفرستيد تا اخلاق اسلامي را ياد بگيرند و ديگران را راهنمايي كنند.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

  •  عباس پرآور

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع