گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس آران دشتی آرانی

محمدآقا

پاسدار

1343/01/01

آران و بیدگل

1362/08/03

مریوان

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

عبّاس سال 1343ش در آران متولّد شد. تحصيل را تا راهنمايى ادامه داد ولى به دلايلى ترك تحصيل كرد. او جوانى چابك و پرهيجان بود. در دوران نوجوانى كه مبارزات مردم عليه رژيم شاهنشاهى شروع شده بود، حضور فعّالى در تظاهرات مردمى و فعّاليّت‏هاى تخريبى عليه نظام طاغوتى داشت .

با پيروزى انقلاب اسلامى، پس از آن كه دشمنان نظام در هر گوشه‏ ى كشور قصد برهم زدن نظم و امنيّت مملكت، از جمله منطقه‏ ى بلوچستان، را داشتند، آماده‏ ى حركت و هجرت به آن منطقه‏ ى مظلوم و محروم شد. براى همين با عضويّت در سپاه پاسداران ايرانشهر، خدمت به ميهن اسلامى را آغاز كرد. وى در منطقه‏ ى بلوچستان، علاوه بر مبارزه با دشمنان نظام، خدمت‏گزار مردم محروم آن منطقه بود و هر موقع به مرخّصى مى‏آمد، براى بچّه‏ هاى محروم بلوچ، كفش و لباس تهيّه مى‏كرد.

سرانجام در مهرماه 1362ش، با اين كه به تازگى ازدواج كرده بود، براى يارى رساندن به رزمندگان در مناطق جنگى غرب كشور و بيرون راندن متجاوزان عراقى از سرزمين اسلامى ايران، با سازماندهى درلشكر 41 ثاراللّه‏ سپاه در عمليّات والفجر چهار شركت كرد و در حين عمليّات، در تاريخ 62/8/3، به شهادت رسيد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

به نام خداوندي كه در دنيا و آخرت به مؤمن و كافر رحم مي‌كند ولي در آخرت بر مؤمن رحم مي‌كند. با سلامي گرم به امام زمان(عج) و نائب برحق او امام خميني و با سلام به رزمندگان جبهه‌هاي نور عليه ظلمت و با سلام به شهيدان و خانوادة‌ شهدا و با سلامي گرم به به شهيدان زندة‌ تاريخ يعني معلولين و مجروحين انقلاب و با سلامي گرم به پدر و مادر و برادرم، سلامي بسيار گرم به گرمي خون پاك شهدا كه در سرزمين سرد جاري است. سلامي گرم به گرمي خون امام حسين(ع).

پدر و مادر عزيزم، اميدوارم كه از رفتن يك فرزند خود كه يك كوچك بسيار حقير است ناراحت نشده و محكم در برابر سختي‌ها مقاومت كنيد. مي‌دانيد كه اسلام مكتبي است الهي و مكتبي است كه احتياج به نبرد با ستمكاران و مزدوران و اشغالگران را دارد. و هيچ ابرقدرتي حق كوچك‌ترين حرفي عليه ابرقدرت‌هاي ديگر را نداشت ولي امام خميني اين رهبر مستضعفان جهان مي‌فرمايد آمريكا هيچ غلطي نمي‌تواند بكند. پدر و مادرم، خدا به شما يك امانتي داده بود كه آن امانت را به حد كافي يعني بلوغ رسانديد و تحويل جامعه داديد و عبادت خود را نسبت به اسلام انجام داديد و مسئوليتي كه خدا به شما محول كرده بود به طور احسنت انجام داده و در اين مأموريت و مسئوليت سنگين قبول شديد و ان‌شاءالله خداوند ثواب يك شهيد را به شما عنايت كند كه چنين فرزندي را تربيت كرديد.

پدر و مادرم، براي من گريه نكنيد چون گريه كردن بر شهيد رسم و سنت حزب‌الله نيست. گريه نكنيد و خوشحال شويد چون اسلام به اين ايثارگري‌ها احتياج‌مند است. مگر من از علي‌اكبر بهتر هستم، مگر از عباس سردار لشكر حسين(ع) بهتر هستم كه شما ناراحت مي‌شويد. مگر من از هفتاد و دو تن شهيد دفتر حزب جمهوري اسلامي مانند شهيد مظلوم بهشتي عزيزتر بودم. پس در شهادت من گريه نكنيد و دعا به امام عزيز و رزمندگان اسلام كنيد. صداميان اين را بدانند كه اگر يك نفر از حزب‌الله در ايران باقي بماند در برابر صدام و ابرقدرت‌هاي ديگر سر تسليم فرود نخواهند آورد. ما مرد جنگيم و از جنگ هراسي به دل راه نمي‌دهيم.

پدر و مادر عزيزم اگر جنازة من به دست شما نرسيد به فكر قبر گمشدة‌ زهرا(س) بيفتيد،‌ و براي قبر نامعلوم زهرا(س) گريه كنيد. پدر و مادرم اگر در من گريه كنيد دشمن خوشحال مي‌شود.

اي مادر عزيز شب عروسي من موقعي است كه در خون خود بغلطم. برادرم ان‌شاءالله كه بتواني راه من را ادامه دهي و بتواني اسلام واقعي را ثابت كني و اميدوارم كه در شهادت من گريه نكني كه اطمينان دارم مقاوم هستي چون خود يك پاسدار اسلام هستي و مي‌داني كه شهادت چيست و سرمشق شهادت از كجاست. فرماندة كل ما امام خميني است مرد شهامت و مربي انسان و ما بايد از او سرمشق بگيريم و اما اي پدر و مادر و برادرم اگر من نسبت به حق شما بدي كرده‌ام و شما را ناراحت كرده‌ام مرا ببخشيد و حلالم كنيد و از همة همسايه‌ها حلاليت مي‌طلبم. و يك سلام به همسرم، همسري كه براي من نمونه بود. همسري كه همة‌ دشواري‌ها را ؟؟. همسري كه با سختي‌ها در اول جواني مانند فاطمه زهرا(س) قبول نمود و با من ازدواج كرد و ايثارگري خود را نشان داد. ان‌شاءالله كه همسرم مانند فاطمه زهرا(س) صبر و مقاومت را پيشه گيرد و حجاب و انگيزه و شخصيت زنانه خود را به ديگر ؟؟ وانمود كند. همسرم ان‌شاءالله كه بعد از شهادت من گريه نكني و مانند كوه ايستادگي كني و اگر بدي و خطايي از من سر زده يا ؟؟ من را حلال مي‌كني و ان‌شاءالله با صبر و استقامتي كه داري بتواني مسئوليت خود را ادا كني و صبر و استقامت يك عبادت است. بعد از شهادت من اختيار با خودت است و هر كاري كه شرايط با زندگي خودت است انجام مي‌دهيد. پدر و ؟؟ با دشواري‌هاي و سختي‌ها‌ و گرفتاري‌ها مبارزه كنيد كه خود يك عدالت بزرگ است. هر پنج‌شنبه بر سر قبر من بياييد و گلاب بدهيد و خيرات كنيد تا خدا مرا به طور كامل بيامرزد. اي پدر عزيز اگر تو را ناراحت و اذيت كردم به جواني من مرا ببخش و از من راضي باش و همين‌طور مادر عزيزم من از تو مي‌خواهم كه صبر و حوصله و استقامت خوبي داشته باشي. ايران مانند زمان امام حسين(ع) است بايد رفت و با مزدوران جنگيد اكنون ابتكار جنگ در دست رزمندگان است و تا سقوط حزب بعثي افلقي عراق دفاع از اسلام ادامه دارد. هيچ رهبري را در دينا بهتر از امام خميني نداريم هيچ جنگي بهتر از جنگ ايران حق با باطل كافر بعثي يعني صدام نمي‌دانم. هيچ مكتبي را بهتر و كامل‌تر از مكتب اسلام نمي‌دانم.

هر كه باشد بر خميني بدگمان

حق ندارد پا گذارد اين مكان

 

عباس آران‌دشتي – مريوان

19/ 07/ 1362 شمسي

  •  عباس آران دشتی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع