گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حمیدرضا پاسبانیان نوش آبادی

محمد

بسیجی

محصّل

1346/06/01

1362/12/11

طلائیه

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

حمیدرضا در اوّل شهریور ماه 1346 در نوش آباد متولّد شد .

مادرش ازهمان طفولیّت ایشان رادرمجلس عزاداری امام حسین(ع)شرکت می داد و بی شک عشق ومحبّت امام حسین (ع) از کودکی باگوشت وپوستش عجین شده بود . 

او دو ساله بود که در منزلشان درون چاه آب با ارتفاع چهل متری افتاد ، به محض چنین اتفاقی ، مادرش به حسینیّه سیّدالشهداء (ع) متوسل و در روز عاشورای حسینی از اباعبدالله الحسین (ع) استمداد می طلبد و مردم به کمک آن ها می شتابند و معجزه وار حمیدرضا را از چاه بیرون می آورند .

آری او یوسف وار از چاه کنعان نجات می یابد و ذخیره ای می شود تا در زمان مناسب جانش را برای اسلام تقدیم کند .

حمیدرضا دوران ابتدایی و راهنمایی را در نوش آباد و سپس به کاشان هجرت کرد و دبیرستان را در مدرسه امام خمینی کاشان مشغول تحصیل شد .

او در انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی یکی از مدافعان انقلاب اسلامی بود و در راهپیمایی ها شرکت فعّال داشت . با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران نیز در قالب طرح هجرت ، همراه جمعی از دانش آموزان به بانه اعزام شد و مدّت
یک سال در سنگر فرهنگی برای مبارزه با منافقین در خطّه کردستان فعّالیّت کرد .

پس از یک سال فعّالیّت به دبیرستان امام خمینی کاشان برای تحصیل برگشت و پس از مدّتی مجدّداً به جبهه های جنوب اعزام و در عملیات خیبر شرکت کرد و در مصاف با دشمنان اسلام در منطقه طلاییّه به شهادت رسید و پیکر مقدّسش پس از     دوازده سال به وطن برگشت .

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

بسم اللّه الرحمن الرحیم

- این وصیّت نامه ها انسان را می لرزاند و بیدار می کند . ( امام خمینی (ره) )

« ان اللّه اشتری من المؤمنین بانفسهم و اموالهم بان لهم الجنه »

قرآن کریم

همانا خداوند مؤمنان را به مال ها و جانهایشان به قیمت بهشت خریداری می کند .

- با سلام و درود به پیشگاه ولی عصر امام زمان (عج) و منجی عالم بشریّت مهدی موعود (ع) و با سلام بر نائب برحقّش امام خمینی و با درود و تهیّت به ارواح پاک شهدای انقلاب اسلامی و با آرزوی شفای مجروحین  و معلولین سخن را آغاز
می کنم .

- انسان در زندگانی خویش عاقبت باید از این خوشی ها و سختی ها دست بردارد و به سوی دیار دیگر که همان عالم برزخ است روانه شود و خلاصه انسان روزی
می میرد چه بهتر که این جان خویش را فدای اسلامی عزیز ، اسلامی که پیامبر اسلام جان خویش را برای آن فدا کرد و ...

- مادر ، پدر ، دوستان ، آشنایان ، خویشان و خلاصه همه و همه ! برای شهید شدن من ناراحت نباشید زیرا راهی که من رفتم و امیدوارم فی سبیل اللّه باشد ، راهی است که امام اوّل ما هنگامی که ضربت می خورد می فرماید به خدای کعبه رستگار شدم ، راهی که حسین (ع) و یارانش در زمانی که نه قلم بود و نه کاغذ ، خون خویش را جوهر قرار دادند و در زمین کربلا نوشتند که تنها راه رهایی جهاد است و شهادت پس کسی که به لقای معبودش می شتابد ناراحتی ندارد .

- پیامم به پدر و مادرم ! این است که ؛

- مادرم ! برای من گریه نکن زیرا تری چشم تو دشمنان ما را شاد خواهد کرد ، برای من لباس سیاه نپوشید ، در دعاهایتان مرا دعا کنید و حال که من دستم از همه جا کوتاه است از شما می خواهم اگر از من بدی و یا اشتباهی دیده اید به بزرگی خودتان ببخشید ، اگر کسی از من طلبی داشته و آن را مطالبه کرد به او بدهید از دوستان بخواهید مرا حلال کنند .

- امّا در مورد دفنم هرجا که پدر و مادرم خواستند مرا دفن کنند و در مجلس من شیرینی بدهید و اگر خواستید گریه کنید برای امام حسین (ع) و فاطمه (س) و
علی اکبر حسین (ع) گریه کنید ، عزاداری شما برای امام حسین (ع) باشد .

- پیامم به دوستان و همکلاسان ! این است که از مرزهای فرهنگی دفاع کنید و نگذارید دشمنان اسلام با دسیسه های خود بتوانند در این مدارس و دبیرستان ها نفوذ کنند و خدایی ناکرده فرهنگ ما را بخواهند فرهنگی وابسته به غرب یا شرق بسازند .

- از دبیران و معلّمان عزیز ! که در راه تعلیم من کوشش کرده اند سپاسگزاری
می کنم و از خدای متعّال تقاضای توفیق انجام وظیفه می کنم از آن ها می خواهم مرا حلال کنند و در تعلیم و تربیت دانش آموزان کوشش کنند.

- ای محتکر و گرانفروش ! بدان که روزی در پیشگاه دادگاه عدل الهی محاکمه خواهی شد ، بدان که روزی باید جواب بی رحمی ها را بدهی حال اگر کسی به شما چیزی نمی گوید ، بدان که روز بازخواستی هست و خدایی نیز در کار است و همین برای شما بس ، برای آخرین صحبت به همه ، مرا حلال کنید و اگر طلبی از من دارید از خانواده من بگیرید . در دعاهایتان من حقیر را دعا کنید . إن شاء اللّه در کارهایتان موفّق و پیروز باشید . به امید پیروزی رزمندگان اسلام و نابودی کفر جهانی و ظهور حضرت مهدی (عج) .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار .

- از عمر ما بکاه و بر عمر او بیفزا .

- رزمندگان اسلام نصرت و یاری فرما .

- معلولین و مجروحین شفا عنایت فرما ، زیارت کربلا نصیب ما بگردان .

 

والسّلام علی من التبع الهدی

 

  •  حمیدرضا پاسبانیان نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع