گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین بیغمی ابوزید آبادی

صداراله

بسیجی

1347/06/01

1365/08/14

فاو

گلزار شهدای امام زاده عبدالله ابوزیدآباد

حسين بیغمی ابوزیدآبادی  در خانواده­اي متدّين و تلاش‌گر در سال 1347 در شهر ابوزیدآباد به دنیا آمد. پدری كشاورز و مادري مؤمن، قالي­باف و زحمت‌كش داشت. او دوران ابتدایي را در مدرسة شهيد فرهادي و دوران راهنمايي را در مدرسة كليم كاشان و دوران متوسطه را در دبيرستان شهداي محراب ابوزيدآباد به پایان رساند. سال دوّم دبيرستان بود که سند رزم در جبهه را بر سنگر علم و قلم ترجيح داد و داوطلبانه عازم جبهه­ هاي نبرد گرديد. وی در زمينة فعّاليّت­هاي فرهنگي در پايگاه بسيج شهيد مصطفي خميني و انجمن اسلامي ابوزيدآباد فعّاليّت­هاي چشمگيري داشت.

از لحاظ اخلاقي زبانزد خاص و عام بود و در سلام كردن حتّي به كوچك‌ترها پيشي مي­گرفت و بسيار خوش‌اخلاق و خوش‌برخورد بود. او ورزشكاري بود كه در زمين ورزش نيز با خوش‌رفتاري و خوش‌اخلاقي، الگوي ديگر جوانان و هم‌کلاسی­هايش شده بود.

پس از آموزش چهل و پنج روزة مقدّمات نظامي در پادگان نجف­آباد، برای اوّلین مرتبه به جبهه اعزام شد و پس از 55 روز حضور فعّال در خطِّ مقدّم در منطقة فاو در تاريخ 1365/08/14 به درجة رفيع شهادت نائل گرديد.

روحش شاد و راهش پررهرو باد

بسم­الله­الرحمن­الرحيم

«ان­الله اشتري من­المؤمنين باموالهم و انفسهم بان لهم­الجنه»

بدرستي كه خدا جان و مال مسلمانان را به بهاي بهشت مي­خرد

بنام الله پاسدار حرمت خون شهيدان و بنام الله يكتا وجود پاك و منزه عالم بشريت و با درود و سلام بر رهبر ايران و سلام بر معلولين و مجروحين و رزمندگان در جبهه حق عليه باطل. با سلام خدمت پدر و مادر و خواهران و برادرانم و تمام دوستان و آشنايان و تمام مردم شهيدپرور ابوزيدآباد. از آن جايي كه در قرآن داريم هر كسي بميرد و وصيت نكند در مرگ جاهليت مرده است و من به عنوان يك مسلمان وظيفه خود دانستم كه چند خط به عنوان وصيت براي خانواده و خويشان و مردم ابوزيدآباد بنويسم پدر و مادر گراميم از اينكه نتوانستم آن طور كه بايد دين خود را نسبت به شما اداء كنم خيلي خيلي معذرت مي­خواهم و از شما مي­خواهم كه اگر در زندگي شما را رنج داده­ام و در بعضي كارها به شما كمك نكردم مرا ببخشيد و همينطور از خواهران و برادرانم مي­خواهم كه اگر از من بدي ديده­اند مرا حلال كنند داريم كه (در عفو لذتي است كه در انتقام نيست) و از خويشان هم حلاليت مي­خواهم اميدوارم كه هميشه و در همه حال در كارهايتان موفق و مؤيد باشيد پدر و مادرم مبادا در مرگ من اشكي بريزيد چون در همه جا دشمن زياد است و گريه برهر شهيدي موجب خوشحالي دشمنان مي­شود اگر مي­خواهيد گريه كنيد بر امام حسين(ع) و ياران با وفايش و بر علي­اكبر و علي­اصغر و قاسم و پهلوي شكسته فاطمه گريه كنيد. خانواده عزيزم مبادا هيچ­وقت در كارها از خود ضعف نشان دهيد. دوستان و برادران دانش­آموز چون شما در حدي هستيد كه نمي­توانيد به جبهه بياييد و در اين برهه از زمان كشور اسلامي ايران به شماها احتياج دارد به قول امام شماها آينده اين كشور هستيد پس با اسلحه قلم و دفتر در سنگر مدرسه تلاش كنيد و هميشه بيدار باشيد كه دشمن در هر مكان و در هر زمان قصد ضربه به اين مملكت را دارد. اي مردم انقلابي ابوزيدآباد هميشه پشتيبان امام و انقلاب باشيد و نگذاريد كه اين دشمنان به ظاهر مسلمان بر شما حكومت كنند اينها مثل خوارج نهروانند كه پيشانيهايشان را از سجده زياد پينه بسته بود ولي در آن طرف با حضرت علي(ع) به جنگ برمي­خواستند هميشه هشيارانه عمل كنيد مال دنيا هيچ ارزشي ندارد اگر كمبود چيزي شد نگوييد بعد از انقلاب تا حال همه ­اش كمبود داشته­ايم هميشه اگر بخواهيد پيروز باشيد ضعف نشان ندهيد هميشه به فكر آخرت باشيد«الدنيا مزرعه الاخره» دنيا مزرعه آخرت است. ديگر پيامم به خواهران و مادران اين است كه هميشه حجاب اسلامي خود را حفظ كنيد حديث داريم كه«الحجاب زينه­النساء»‌ حجاب زينت زنان است. اي مردم شهيدپرور اگر از من بدي ديده­ايد حلالم كنيد و مرا ببخشيد اميدوارم كه خدا شما را ببخشد و هميشه در سايه انقلاب موفق باشيد سخنم را بر شما اي پدر و مادرم شما خيلي زحمت كشيديد شما شاخه يك درختي را كه باد ملايمي مي­شكست مواظبت كرديد تا به درختي تبديل گرديد و حالا كه موقع چيدن ميوه اين درخت بود درخت را از دست داديد مبادا ناراحت باشيد چون شما بار امانتي را كه بر دوش داشتيد سالم به صاحبش برگردانديد. 

«الذين اذا اصابتهم مصيبه قالوا انا لله و انا اليه راجعون»

اگر بر كسي مصيبت وارد شد بايد صبر داشته باشد چون ما از طرف خدا آمده­ايم و به طرف او بازمي­گرديم در پايان توصيه ­ام اين است كه هميشه امام را دعا كنيد.

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار از عمر ما بكاه و بر عمر ما بيفزاي  سه­ شنبه 1365/7/1

  •  حسین بیغمی ابوزید آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع