گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احمد بیدگلی

علی

بسیجی

1348/01/02

1365/05/17

فاو

گلزار شهدای امام زاده حسین (ع) بیدگل

 احمد بیدگلی در دوّم فروردین‌ماه 1348 در خانواده‌ای مستضعف و مؤمن متولّد شد. کلاس دوّم ابتدایی بود که زمزمه‌های انقلاب به گوش‌ می‌رسید. با طلوع طلیعه‌های انقلاب اسلامی و به علّت حضور معلّمان و دانش‌آموزان در راهپیمایی‌ها، کلاس‌های درس تعطیل می‌شد و احمد که کودکی 9 ساله بود نیز کم‌کم با مسائل روز کشور و انقلاب آشنا می‌شد.

پس از پیروزی انقلاب و با بازگشایی مدارس، احمد دوباره به مدرسه بازگشت و مشغول تحصیل شد. او در عین حال برای کمک به معیشت خانواده، در تابستان‌ها قالی‌بافی می‌کرد.

شروع جنگ مصادف بود با دوازده سالگی احمد، ولی گذشت زمان و طولانی‌شدن جنگ موجب پیوستن خیل نوجوانانی شد که در این سال‌ها بزرگ شده و پیرامون مسائلی چون جهاد و ایثار و شجاعت و شهادت به بلوغ و رشد عقلی رسیده بودند. یکی از این جوانان نورس احمد بود که در سال 65 در حالی که هفده سال داشت، پس از گذراندن آموزش نظامی به جبهه اعزام شد و در تاریخ 1365/5/17 در شهر فاو عراق به فیض شهادت رسید.

« وَ لاَ تَحسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیل اللهِ أموَاتاً بَل أحیَاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقُون »

آل عمران – آیه 169

هرگز کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندارید ، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده شوند .

« اشهد ان لا اله الا اللّه و اشهد ان محمّداً رسول اللّه و اشهد ان علیاً ولی اللّه »

گواهی می دهم که جز خدا معبودی نیست و شهادت می دهم که محمّد (ص) فرستاده خداست .

- با سلام به رهبر کبیر انقلاب و بزرگ مرجع شیعه و قلب تپندة امّت اسلام
امام خمینی .

« اوصیکم به تقوی اللّه و نظم امرکم »

 

- این ندای امیرالمؤمنین علی (ع) در اواخر عمرش بود که سفارش می کند مؤمنین را به بهترین و بالاترین بُعد انسانی که روح تقوا و نظم در آن است .

- امّت شهیدپرور ! من کوچک تر از آنم که بخواهم در برابر شما سخنی گفته باشم و یا کلامی نوشته باشم ولی چون بعد از هر شهید مسئولیت شما سنگین تر
می شود می خواستم تا چند مطلبی را تذکّر دهم ؛ برادران موقعیّت کشور را بسنجید ، موقعیّت فعلی کشور که بسیار هم حسّاس است و امام روی آن خیلی تأکید دارد ، جنگ است مبادا که پیام امام مظلومانه بماند ، نکند امام به شما امری کند و شما خدای ناکرده در آن کوتاهی کنید . همیشه یار امام باشید و امام را تنها نگذارید که این پیام همه شهیدان است . با منافقین که سعی دارند به هر نحوی انقلاب را تضعیف کنند سرسختانه نبرد کنید و در مقابل مشکلات و کمبودها ایستادگی کنید .

- پدر و مادر عزیزم ! من قدر شما را ندانستم و شما را خلیی اذیّت کردم ولی شما همیشه با من مهربانی کردید و حتّی حاضر شدید که در این موقعیّت از دو فرزند خود بگذارید و آن ها را راهی جبهه کنید . آفرین بر شما که وظیفه شناس هستید ، اگر خواستید برای من گریه کنید به یاد مظلومی امام حسین (ع) در کربلا گریه
کنید . با یاد غریبی ابوالفضل (ع) گریه کنید و از شما می خواهم که مرا حلال کنید و از سر تقصیراتم بگذرید .

- برادران عزیزم ! از شما می خواهم که نماز جماعت را ترک نکنید و پیوسته قرآن بخوانید و از خواهرانم می خواهم که فاطمه (س) را الگوی خود قرار دهند و در مشکلات خانوادگی یار و یاور پدر و مادر باشید .

- از دوستانم ، همسنگران علم و دانش ! می خواهم که با تلاش و کوشش هر چه بیش تر به تحصیل خود ادامه دهند و همواره علم و تقوا را هم پیشه خود سازند ، زیرا نباید آینده این انقلاب و کشور که با خون هزاران شهید به دست آمده ،
به دست افراد غیراسلامی و کسانی که مخالف انقلاب هستند بیافتد .

- در پایان از تمامی شما امّت حزب اللّه ! می خواهم که دعا به جان امام را فراموش نکنید .

- چند رکعت نماز قضا دارم و 7 روز ، روزه قضا دارم که در آموزش بودم ، لطفاً برایم انجام دهید .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار .

- منتظری نستوه برای نصر اسلام محافظت بفرما .

- رزمندگان اسلام نصرت و یاری بفرما .                                                              والسّلام 

 

 

  •  احمد بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع