گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد بیابانی نصر آبادی

رمضٱنعلی

بسیجی

1347/06/01

1366/01/29

سردشت

سفید شهر (نصر آباد)

در سال 1347 محمد در شهر نصرآباد (سفیدشهر) به دنیا آمد او تا دوم راهنمایی تحصیل را ادامه داد. برای امرار معاش به شغل چله­ دوان فرش دست­بافت مشغول شد. در سال 14 سالگی به جبهه­ اعزام شد. ایشان دو مرتبه سابقه مجروحیت داشته که بار اول در عملیات کربلای  5، شیمیایی شده بود.

ـ در 14 سالگی به جبهه اعزام شد.ـ نسبت به طهارت و نظافت، اهمیت بسیاری قائل بود و در کارهایی مثل شستن لباس و آشپزی به مادر خویش کمک می­کرد عضو کتابخانه امام جعفرصادق(ع) بود و کتب مذهبی بسیار مطالعه می­کرد.

ـ در آخرین اعزام از همسایه­ های خویش کسب حلالیت کرد. شهادت برادر رحیمیان تأثیر فراوانی در او داشت.

ـ مادر شهید: در آخرین اعزام، روحیه شهادت را در سیمای او می­دیدم.بالاخره وی در تاریخ 1366/01/29  در اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

 

فرازی از وصیت­نامه شهید محمد بیابانی

شما (پدر و مادر) می­دانید که من و همه مردم بایستی یک روز بالاخره بمیریم پس مرگی از این بهتر نیست که انسان در راه خدا در جبهه یا در پشت جبهه شهید شود و من از خدا می­خواهم که این مرگ را نصیبم کند تا در راه او به شهادت برسم.

برادرانم! امیدوارم که با تربیت خانواده­های انقلابی و پرورش فرزندان آگاه و بیدار و متعهد بتوانید رهرو راه شهدای اسلام باشید.

خواهران انقلابیم! حفظ حجاب اسلامی، در واقع مشت محکمی است بر دهان منافقین و دشمنان اسلام.

برادران عزیز و دوستان گرامی­ام! شما را به شرکت در نماز جماعت و دعای کمیل و توسل و تمام کارهای سیاسی و مذهبی دعوت می­کنم.

چند سطری هم برای برادران ورزشکار و ورزش دوست می­نویسم: از شما می­خواهم که در ورزش کردن اخلاق اسلامی را رعایت کنید. ورزش را برای خود هدف قرار ندهید. ورزش باید وسیله­ای باشد که انسان به این طریق هم برای جسمش و هم برای روحش یک نیرویی بدست آورد.

برادر ورزشکار! سعی کن بجای اینکه تو در اختیار فوتبال قرار بگیری فوتبال را به خدمت خود درآوری. فوتبال اگر چه پدیده­ی استعمار است اما می­توان آن را در خدمت مصالح میهن به کار گرفت.

خدایا! بارالها! پروردگارا! معبودا! من ضعیف و ناتوان که تحمل دردی را ندارم چگونه تحمل عذاب تو را می­توانم داشته باشم.

  •  محمد بیابانی نصر آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع