گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عزت اله بی غم

عباس

بسیجی

1316/11/01

1361/01/14

شوش

گلزار شهدای امامزاده صالح(ع) کاغذی

عزت ­الله در سال 1316 در خانواده­اي مذهبي و زحمت­كش به دنيا آمد. او فرزند سوّم خانواده و داراي شش برادر و سه خواهر بود. در كودكي، مادر جوان خود را از دست داد و با زحمت زياد به تربيت خواهران و برادران خود پرداخت و با كشاورزي و تلاش فراوان، ادارة­ زندگي خود و خانواده را بر عهده گرفت. او فردي فعّال و دلسوز براي خانواده، خويشان، آشنايان و اهالي روستاي كاغذي بود. در راهنمايي و حلّ مشكلات مردم كوشا بود. او در تمام جلسات قرآني و ديني حضور داشت و مدّاح اهل‌بيت و مؤذّن مسجد بود. اين شهيد در تمام اوقات حتّي در زمان كار و فعّاليّت، قرآن مجيد را همراه خود داشت.

 وی هميشه با وضو بود و ذكر صلواتش ترك نمي­شد و همواره خشنودي خدا را در نظر داشت. با مردم به‌ویژه کودکان و افراد مُسِن مهمان­نواز، باگذشت، خوش­اخلاق و خوش­برخورد بود.‌ در كارهاي خير به‌خصوص کارهای عمرانی بدون اين‌كه توقّع قدرداني داشته باشد مانند ساخت بنای مسجد و امامزاده سلطان صالح(ع) روستاي كاغذي و احداث و تعريض جاده امامزادگان كوه ­سفيد نطنز کوشا بود. او داراي قدرت و آمادگي جسماني بالا و نفر اوّل در مسابقات دو و ميداني در سطح روستا بود.

 قبل از انقلاب با فعّاليّت­هاي مذهبي و پخش نوار سخنراني­هاي امام خميني(ره) در كمك به شناخت اهالي روستا از انقلاب، كوشش فراواني مي­كرد. دل‌بستگي شهيد به امام(ره) آن‌قدر بود كه حتّي مقداري از زمين كشاورزي خود را وقف راه امام(ره) كرد. بركت قطعة زمين وقفي آن‌چنان چشم­گير بود كه براي اهالي روستا جاي تعجّب بسيار داشت. اکنون نیز درآمد آن زمين، خرج افراد فقير مي­شود. او عاشق واقعي اهل‌بيت(ع)  بود.

او در سال 1360 به جبهه اعزام شد و با اين كه فرماندة پايگاه بسيج بود؛ آموزش نيروهاي بسيجي را جزء وظايف خود مي­دانست. وي در اوايل فروردين 1361 در عمليّات فتح­ المبين مجروح شد و در تاريخ چهاردهم همان ماه در سن چهل و پنج سالگي در بيمارستان يزد به شهادت رسيد. حاج عزت ­الله مسن­ ترین  شهيد روستا است و داراي هفت فرزند بود.

روحش شاد و راهش پررهرو باد

بسم ­الله­ الرحمن ­الرحيم

انالله و انا اليه راجعون (بازگشت همه به سوي خداست) هر انساني ازمادر متولد شود خواه ناخواه مرگ در دنبال اوست و عاقبت مي­ميرد پس چه بهتر كه انسان با مرگ پر ارزش و شهادت به سوي خدا بازگشت كند. برادر جان فضل­ الله بي­غم سلام عرض مي­كنم اميدوارم كه بعد از من شما برادران پيروز و موفق باشيد. سفارشي كه من به شما اين است كه رهبر انقلاب امام خميني و روحانيت اصيل را رها نكنيد و پشتيبان انقلاب اسلامي باشيد. در غم و شادي،  خدا را فراموش نكنيد كه هر چه او بخواهد همان مي­شود دستور اسلام را مو به مو اجرا كنيد و زير پا نگذاريد كه فقط اسلام است كه انسان را از نابودي نجات مي­دهد- پدر جان در شهادت من گريه نكني زيرا شما بايد به داشتن چنين فرزندي افتخار كني كه در راه خدا شهيد مي­شود. و برادران من شما ناراحتي به خود راه ندهيد زيرا گريه شما باعث خوشحالي آمريكا و دشمنان اسلام مي­شود خواهران عزيزم شما در شهادت من جاي مادرم را پركنيد و عوض گريه كردن شادي كنيد و بايد باعث افتخار شما باشد. كليه فاميل­ها مخصوصا بيغم ­ها شما افتخار كنيد كه خداوند به من و شما لطف عنايت كرده و مرا به نزد خود خوانده است و اين باعث سربلندي شماست.

خانواده خودم و بچه­ هاي عزيزم من از شما بسيارتشكر و قدرداني مي­كنم كه شما رضايت داديد تا من به اين راه قدم گذاشتم و هر چه مي­توانيد صبر پيشه كنيد كه خدا صابران را دوست دراد ان­الله مع­الصابرين طبق قوانين اسلام سرماية مرا بين فرزندان و همسرم تقسيم كنيد- اگر كسي از من طلبي داشت شما موظف هستيد كه اول از مال من طلبكارهايم را بدهيد و بعد تقسيم كنيد- و خرج مرا هر طوري كه مي­دانيد بهتر است از مال خودم بدهيد- مرا در زيارت سلطان صالح دفن كنيد اين وصيت­نامه را اينجانب عزت­ الله بي­غم درتاريخ 60/12/1 در كمال سلامت در پايگاه مبارزان اهواز نوشتم اميدوارم كه كليه محله كاغذي و حومه مرا حلال كنند كه پيش خدا سرافكنده نباشم خدا نگهدار همگي شما باد) والسلام عليكم و رحمت ­الله و بركاته حاج عزت ­الله بي­غم  1360/12/1

  •  عزت اله بی غم

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع