گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی اصغر بهرامی نژاد

احمد

پاسدار

1339/04/25

شهر آران وبیدگل

1362/01/22

فکه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

 علی اصغر بهرامی نژاد  در سال 1340 در يك خانواده مذهبي در آران متولد شد؛ وي تحصيلات ابتدايي خود را در مدرسه 25 شهريور و تحصيلات راهنمايي را در مدرسه راهنمايي نظام وفا به پايان رساند و سپس وارد دبيرستان  براداران شهید  عبدالهي شد و با موفقيت به پايان رساندو با شروع انقلاب اسلامي در پخش اعلاميه ها و شركت فعال در تظاهرات و تشكيل گروههاي حفاظتي فعاليت بسياري نمود.در دوره دبيرستان او از جمله افرادي بود كه از عملكرد گروهها بويژه منافقين ناراضي بود و با آنان به ستيز پرداخت.با آغاز جنگ تحميلي با اولين اعزام آموزشي كه از آران صورت گرفت ، آموزش نظامي را فرا گرفت و سپس وارد بسيج شد. پس از مدتي راهي جبهه هاي نبرد شده و در عملياتهاي مختلفي چون عمليات منطقه سرپل ذهاب،فتح بستان،عمليات تنگه كورك ، عمليات محرم و رمضان و بيت المقدس كه منجر به آزادسازي خرمشهر گرديد شركت كرد و در اين عمليات از ناحيه پا مجروح گرديد. اصغر يكي از پايه گذاران پايگاه مقاومت شهداء آران بود. او در مقابل پيشنهاد ازدواجي كه از سوي دوستان و خانواده مي شد مي گفت : ” حجله گاه من سنگر و دامادي من شهادت است ” حضور مستمر در جبهه باعث شد كه فرماندهي گروهان بلال از لشگر امام حسين ( ع ) به او واگذار شود. سرانجام با مسئوليت ذكر شده وارد عمليات والفجر 1 گرديد.و در اين عمليات در تاريخ 1362/1/22 ( محور زبيدات ) به خيل شهداء پيوست. یادش برای همیشه گرامی باد

بسم الله الرحمن الرحیم

« وَ لاَ تَحسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیل اللهِ أموَاتاً بَل أحیَاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقُون »

آل عمران – آیه 169

هرگز کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندارید ، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند .

بکُشید ما را ، ملّت ما بیدارتر می شوند . ( امام خمینی )

بهشت را به بهانه ندهند ، به بها دهند . ( شهید مظلوم بهشتی )

با درود و سلام به یگانه منجی عالم بشریّت دوازدهمین ستاره از آسمان پُر فروغ ولایت ، مهدی موعود (عج) ، فرمانده کلّ قوا و نائب بر حقّش خمینی بت شکن و سلام بر حسین ، مربّی دانشگاه جهاد و شهادت که این چنین فرزندانش را به این راه راهنمایی کرد و سلام بر شهیدان ، درس آموزان مکتب حسین (ع) و سلام به اُسرا ، ادامه دهندگان راه امام زندانیمان آقا موسی بن جعفر و سلام به مفقودین این مظلومین تاریخ که بدون هیچ غسل و کفن و بدون خبر و اثری گمنام مانده اند و سلام به برادران معلول و مجروح ، این شهیدان زنده تاریخ و سلام به شما امّت شهیدپرور و به شما خانواده های شهدا و اُسرا و مفقودین و معلولین و مجروحین که  خون فرزندان شما بود که به اسلام و مملکت اسلامی آبرو داد و دشمن زبون را از میهن اسلامی مان خارج ساخت و پوزة ابر جنایتکاران را به خاک سیاه مالید و به آن ها فهماند اسلام یعنی چه .

اینجانب برادر حقیر شما ، خدمتگزار به اسلام و یک سرباز کوچک امام زمان (عج) که اگر خدا قبول کند و آقا مرا به سربازیش بپذیرد علی اصغر بهرامی نژاد چون در موقع حسّاس قرار گرفته ام سعی نمودم که چند کلمه ای با امّت شهیدپرور و خانوادة عزیزم سخن بگویم و از شما ملّت قهرمان حلالیّت و رضایت بطلبم .

- امّت قهرمان ! مسئلة اصلی جنگ است . وجودتان را برای ادامة جنگ آماده کنید که آبرو و شرف ما بسته به این جنگ است . آقا امیرالمؤمنین علی (ع) در یکی از خطبه هایش می فرماید : جهاد لباس تقوا است . جهاد است که نمی گذارد هیچ صدمه ای به تقوا وارد شود . اگر تقوا باشد ولی جهاد نباشد هر روز این تقوا آلت دست یکی می شود . یک روز اسلام شاهنشاهی می شود یک روز آلت دست فَهد و صدام حسین و حسن اردنی می شود ولی وقتی تقوا همراهش جهاد بود با تکیه به الله پیش می رود و تمام اینها را نابود می کند . نمونه اش ایران عزیز . نفرمایید بعضی دیگرهستند که اینها بهانه می گیرند یک روز می گویند هوا سرد است ، یک روز می گویند هوا گرم است و هر روزی بهانه می گیرند و می گویند حالا
نمی توانم به جبهه بروم . اینها که نمی توانند در برابر سرما و گرما مقاومت کنند ، نمی توانند در برابر تیرهای آن روز و خمپاره و گلوله های دشمن مقاومت کنند و کسی که ببیند سرزمینش مورد هجوم دشمن واقع شده و ناموسش مورد دستبرد دشمن قرار گرفته ، اگر این شخص که حرکت نمی کند برای مقابله ، شجاعت ندارد و انسانی که شجاعت ندارد انسان نیست .

- برادران عزیزم ! دیدید که اماممان چه می گوید ، بیایید همه دست به دست هم بدهیم و پیش برویم و کربلا و قدس عزیز را آزاد کنیم و تا کربلا راهی نمانده است و مسئلة دیگر اطاعت امر امام است که همان جبهه رفتن هم اطاعت امر امام است .

- برادران و خواهران ! دست از امام برندارید . این یک نعمت الهی است که نصیب ملّت شریف ایران شده است . یاریش کنید که هر کس او را یاری کند حسین (ع) را یاری کرده است . هم چنین امید امام آیت الله منتظری و بقیه سردمداران مملکتی که این ها نمونة اسلامند خداوند یارشان باد .

- برادران عزیز ! از مادّیات بکاهید و بیش تر به معنویّات بپردازید . به جای
صف های طویل اجناس ، صف های نماز جماعت و نماز جمعه و دعا را طویل کنید . دعای کمیل را بخوانید ، ببینید حضرت علی (ع) چطور با خدایش درد دل می کند . دعای توسّل را بخوانید و چهارده معصوم را شافع بین خود و خدا قرار دهید . طول عمر امام را ، پیروزی رزمندگان اسلام را ، نابودی دشمنان اسلام را از خدا بخواهید و او هم با ماست ، کمک می کند .

- برادران عزیز ! از شما عاجزانه می خواهم که مرا ببخشید . خانواده های شهدا مرا ببخشند اگر بی احترامی نسبت به شما کرده ام به خدا قسم هر وقت از جبهه
می آمدم ولی کاری نکرده بودم از شما خجالت می کشیدم به روی شما نگاه کنم  چون بیت المال را خورده بودم ولی کار نکرده بودم . اگر یک وقت خدای ناکرده با کسی برخورد خوبی نداشتم ، امیدوارم مرا ببخشد . عاجزانه می خواهم که مرا ببخشید .

سلام بر شما ای پدر و مادر عزیزم ، دلم می خواست که حالا پهلویتان باشم و دست و پایتان را ببوسم و از شما تقاضای عذر و بخشش بکنم . شما را خیلی اذیّت کردم . می دانم مدّت دو سال است که برای شما دیگر آرامش نگذاشته ام . همیشه به فکر من بودید ، همیشه چشم به راه من بودید ، ولی خُب خودتان خواستید . شما بودید که این راه را به من نشان دادید و مرا روانة جبهه ساختید . پس شما هم به همان اندازه که منتظر بودید ، اجر می برید و اگر کاری کردم که پیش خدا اجری داشته باشد با شما پدر و مادر مهربانم شریک هستم. « إن شاء الله »

سلام به شما برادرانم ، برادران عزیز ! از شما می خواهم که اگر از شما احترام نگرفتم یک وقت از دست من ناراحت شدید مرا ببخشید و دست از امام برندارید که جدا شدن از امام و روحانیّت همان و به دام شیطان همان و سعی کنید فرزندانی که به درد اسلام بخورد ، تحویل جامعه بدهید . و شما ای دو برادر عزیزم دلم خوش است به این که همین که اسلحه از دستم بیفتد برخواهید داشت و سنگرم را خالی نخواهید گذاشت و راهم را که همان راه حسین (ع) است ادامه خواهید داد  اگر چه شما هم کشته شوید .

سلام به خواهرانم ، خواهرانم ! سفارش من به شما این است که رسالت زینبی  خود که همان پیام خون شهیدان می باشد حفظ کنید با حجاب خویش و با چادر سیاه مشت محکمی بر دهان یاوه گویان شرق و غرب بزنید . امّا خواهرم که همسر خویش را در عملیّات محرّم از دست دادی با این که بودن من در خانه دلگرمی برای شما و فرزندان یتیم شما بود ، قابل تحمّل نخواهد بود امّا رسالتی که شهدا بر دوش ما گذاردند این است که سنگر آن ها را حفظ کنید و سلاح آن ها را دست گیریم و من خواستم که از این راه قدمی برداشته باشم . شما و فرزندانتان مرا عفو کنید و برایم طلب مغفرت نمایید و هم چنین شوهر خواهران عزیزم خیلی با من مهربانی کردید . مرا ببخشید اگر من با شما کوتاهی کردم و در پایان از تمام امّت حزب الله می خواهم که مرا ببخشید « إن شاء الله » که خدا مرا ببخشد و هم چنین پدر و مادر حدود دو ماه روزه دارم که مقداری از آن را قضا گرفته ام . باز هم دوباره بگیرید و حدود یک سال نماز امیدوارم که مرا از این دین آزاد کنید و رحمت خدا بر شما باد ای پدر و مادر عزیزم .

خدایا  ، خدایا ! تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

 

والسّلام

امضا : 1362/1/22 ساعت 12

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

 

 

  •  علی اصغر بهرامی نژاد
  •  علی اصغر بهرامی نژاد
  •  علی اصغر بهرامی نژاد

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع