گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ماشااله بوجاری آرانی

نصراله

بسیجی

قالیباف

1330/01/02

1365/10/05

جنوب خرمشهر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

در اوايل زمستان 1330 ه.ش در يك خانواده مستضعف و مذهبي در محله سبزه ميدان آران چشم به جهان گشود در دوران كودكي بعلت فقر مالي خانواده اش وكمبود امكانات قادر به تحصيل نشد و از همان دوران به قالي بافي و زراعت مشغول گرديد. او در ايام كودكي و نوجواني بسيار باهوش و شجاع بود و نسبت به بعضي كارهاكه حتي بعضي بزرگترها از آن واهمه داشتند خيلي شجاعت از خود نشان مي داد.

شهيد در آن ايام ظلم و جور ستمشاهي اهميت بسيار به اداي فريضه نماز مي داد بطوريكه صبحها روي پشت بام اقامه اذان مي نمود و مردم را به اقامه نماز و حركت بسوي صراط مستقيم دعوت مي كرد.

در تظاهرات سال 1357 آران برعليه رژيم ستمشاهي پهلوي فعال بود و روز 17 شهريور هم كنار شهيدان عبدالهي و غفوره در صف تظاهرات شركت كرده بود.

در سال 1359 وارد بسيج گرديد و در انتظامات ستاد نمازجمعه و تشييع جنازه شهداء شركت مي نمود در سال 1361 به جبهه غرب اعزام گرديد. در همان سال به همراه ديگر افراد محله سيدمصطفي خميني، اقدام به تأسيس مسجد و تشكيل جلسه قرآن نمود و مدت چند سال تا قبل از شهادت مسئوليت جلسه را برعهده داشت و با وجود تحصيلات اندك خود موفق به يادگيري قرآن و ادعيه گرديد . در دومين اعزام به جبهه در مرحله چهارم والفجر 4 شركت نمود.در سال 1363 موقعي كه برادرش محمود در جاده ديواندره سنندج به اسارت كومله درآمدبراي آزادي برادرش به زندان كومله در منطقه چخماق خاك عراق رفت و پس از تلاش و مشقات فراوان  با كمك ديگر برادران كُرد موفق به آزادي برادرش گرديد و برادرش بعد از 6 ماه اسارت به آغوش خانواده اش بازگشت در سال 1365 براي بار سوم به جبهه حق عليه باطل اعزام گرديد.

     آذرماه 1365 خبر شهادت برادرش را برايش آوردند او با عزم راسخ و محكم اين داغ بزرگ را تحمل كرد با وجودي كه اقوام اصرار كردند تا اربعين برادرش بماند ولي قبول ننموده و قول داد كه براي اربعين برادرش بازگردد و بالاخره در عمليات كربلاي 4 در جزيره ام الرصاص بعد از فداكاري فراوان به آرزوي ديرينه اش شهادت في سبيل الله رسيد و در روز چهلم برادرش محمود مراسم تشييع جنازه اش بسوي گلزار شهداي امامزاده هلال ابن علي (ع) آران برگزار گرديد

بسم ربّ الشهداء و الصدیقین

« و لاتقولوا لمن یقتل فی سبیل الله امواتاً بل احیاء ولکن لاتشعرون »

به کسانی که در راه خدا کشته می شوند ، مرده نگوئید ، آن ها نمرده اند ، بلکه
زنده اند ، ولی شما این واقعیت را درک نمی کنید .

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و به نام خداوندی که همة جهان از آن اوست و اوست که جان می دهد و جان می ستاند و با سلام به پیشگاه امام زمان (عج) و نائب بر حقّش رهبر کبیر انقلاب اسلامی که از زبان خداوند و امام زمان سخن می گویند و گفته های قرآن را با زبان ساده که همة مردم در هر جا و هر پُست و مقام که هستند می توانند از سخنانش استفاده کنند و با سلام و درود بر روان پاک شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی که با نثار جان خود نهال انقلاب اسلامی را آبیاری نمودند . حقیر امروز در این موقعیّت حسّاس که از هر طرف به کشور ایران فشار می آورند نمی توانستم آرام در خانه بمانم و وظیفة شرعی خود می دانستم برای خدمت به اسلام و قرآن به جبهة حق علیه باطل بروم تا در آخرت وقتی چشمم به جمال پیامبر اسلام (ص) افتد اگر بگوید فرزندم در زمان تو آمد از شما کمک خواست آیا او را یاری کردی ؟ آن وقت بگویم او برای یاری دین اسلام و قرآن آمده که این دین ، دین خداست چه کردی ؟ آن وقت بگویم هر چه از دستم برمی آید انجام دادم .

- پیامم به امّت شهیدپرور ! ای امّت وای بر کسانی که این سخنان امام را می شنوند امّا به دنبال مال دنیا می روند و خدا را فراموش می کنند . ای ملّت نماز جمعه را اهمیّت دهید که نماز جمعه دشمن شکن است .

- ای دوستان ! من از شما می خواهم که جبهه ها را پُر کنید و در پشت جبهه از مال و ناموس مردم حفاظت نمایید و در پایگاه ها حضور فعّال داشته باشید .

- پیامم به مادر ارجمندم ! ای مادر بعد از شهادتم هرگز لباس سیاه به تن نکن و از خانواده ام می خواهم که لباس سیاه به تن نکنند و بلند قامت بایستند و بر شهادتم افتخار کنند . ای مادرم ! اگر من پسر بدی برایت بودم مرا ببخش .

- پیامم به همسرم ! ای همسرم تو وظیفة سنگینی داری باید هم چون کوه استوار باشی از بچّه ها نگهداری کنی و هرگز بر مزارم گریه نکن و دخترانم را هم چون زینب تربیت نما تا نماز و روزه بپا دارند . پسرم ! تو هم باید درس بخوانی و اگر جبهه به تو نیاز داشت در دو جبهه به جهاد بپرداز ، در جبهة جنگ و جبهة مدرسه و نماز و روزه را بپا دار تا رستگار شوی .

 

ماشاءالله بوجاری

امضا : 1365/9/22

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

  •  ماشااله بوجاری آرانی
  •  ماشااله بوجاری آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع