گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احمدآقا بوته کن آرانی

رمضأنعلی

سرباز ارتش

1338/10/01

1361/01/02

کرخه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

احمد سال 1338ش در آران (كوچه ‏ى چهارسوق) به دنيا آمد. بعد از گذراندن دوره‏ ى ابتدايى و راهنمايى وارد دبيرستان شد. در دوران نوجوانى حضور فعّالى در مراسم اجتماعى داشت. با شروع مبارزات مردم عليه رژيم شاه، احمد در جلسات شبانه و مخفى عليه نظام شركت مى‏كرد و وقتى خانواده علّت غيبت‏هاى شبانه‏اش را در خانه جويا مى‏شدند مى‏گفت كه شب‏ها براى مطالعه‏ ى دروس دبيرستان به منزل يكى از دوستانش مى‏رود.

بعد از پيروزى انقلاب و با شروع جنگ تحميلى از طريق نيروى هوايى شيراز به مناطق جنگى آبادان، جبهه‏ ى ذوالفقاريه اعزام شد و تا پايان خدمت سربازى خود در مناطق جنگى به دفاع از كشور اسلامى‏اش پرداخت. با اتمام دوران سربازى، از طريق سپاه شيراز به عنوان بسيجى داوطلب، اواخر سال 1360ش آماده‏ ى اعزام به جبهه‏ ى جنگ شد. قبل از عزيمت به جبهه در جمع گروهى از رزمندگان در تاريخ 60/12/18 به تهران آمدند و در حسينيه‏ ى جماران به زيارت امام قدس‏ سره مشرف شدند. بعد از ديدار با امام قدس‏ سره از طريق قطار عازم، منطقه‏ ى جنگى اهواز شد و در عمليات فتح المبين براى آزادسازى بخش عظيمى از مناطق اشغالى ايران شركت كرد. بعد از پيروزى رزمندگان اسلام و فرار دشمن از خاك مقدّس ايران در تاريخ 61/1/2 بر اثر اصابت گلوله‏ ى دشمن به شهادت رسيد.

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

 

بسم اللّه الرحمن الرحیم

و نريد انمن علي الذين استضعفوا في الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثين

«ملتي كه شهادت دارد اسارت ندارد».                                     (امام)

هر كس رهبري خردمندانه امام خميني را نشناسد هلاك خواهد شد».

 (آيت‌الله طالقاني)

انقلاب دو چهره دارد يا پيام يا خون. بر بعضي از افراد واجب است كه پيام را انتخاب كنند و ملت را از زير استثمار و ظلم رها‌شان بخشد. بعضي از افراد كه به دلخواه به دلخواه خود خون كه همان شهادت است ظلم و فساد را مي‌كنند. «الموت عندي احلي من عسل» مرگ از عسل نيز پيش من شيرين‌تر است. حسين درس شهادت و آزادگي ‌را به بشريت آموخت تا مردم در برابر ظلم ساكت ننشينند شهادت به جريان انداختنخون در رگ‌ها هستند به جبهه رفتن هدف فقط شهادت نيست. امام خميني مي‌فرمايد ما بايد به جبهه برويم تا اجر شهيد ببريد. اول دشواري‌ها و سختي‌هاي زمان را بايد درك كرد و وسيله را فراهم كرد تا سختي‌ها و موانع را برداريم اگر نتوانستيم موانع را برداريم آن‌وقت هدف روشن مي‌شود و آن‌جا شهادت را انتخاب مي‌كنم تا موانع را برداريم اگر نتوانستم موانع را برداريم آن‌وقت حسن با شهادت خود يزيد و يزيديان زمان را نابود مي‌كند. ملت مسلمان ايران اگر مي‌خواهيد طاغوت بر شما و امام حكومت نكند به اسلام روي آوريد كه اسلام از همه چيز برتر است و هيچ‌چيز برتر از او نيست. ملت مسلمان گل‌آرا من داوطلب از طريق سپاه پاسداران منطقه 9 شيراز به جبهه حق عليه باطل كه با اجازه پدر و مادرم ؟؟؟ تا ان‌شاءالله انتقام خون اين شهدا كه شمع محفل بشريتند بگيرم و راه شهدا راه حسين است راه علي‌اكبرها و علي‌اصغرها است برويم تنها معامله‌اي كه انسان مي‌تواند با خدا بكند شهادت است. شهادت دعوتي است به همه عصرها و همه نسل‌ها . اگر مي‌تواني بميران و اگر نه بمير. در هر صورت انسان از بهشت خارج شده و باز مي‌گردد به پيش خدا براي حساب و كتاب و حساب بسيار باريك است. قرآن كريم مي‌فرمايد فمن يعمل مثقال ذره خيرا يره و من يعمل مثقال ذره شرا يره مردم مسلمان من خيلي گناهكارم، قسم الله را به شما مي‌دهم كه اگر بدي و اشتباهي از دست من ديده‌ايد مرا ببخشيد و ما را دعا كنيد تا گناهانم ان‌شاءالله در نزد خلق و خدا بخشيده شود و ما را در روز قيامت شفاعت كنيد اگر من شهيد شدم مانند كوه استوار باشيد و گريه و زاري نكنيد چون گريه كردن شما دشمن را شاد مي‌كند و جسدم را اگر امكان داشت نزديك شهدا خاك كنيد و سوره احزاب آيه 23 با معني بنويسيد زياد تشريفاتي نباشد. پدرجان يك مقدار پول نزد رضاي نيكوفر و برادرم حسين دارم از آن‌ها گرفته و يك صندوق قرض‌الحسنه‌اي تشكيل بدهيد و اين پول به جز تشكيل صندوق‌ قرض‌الحسنه كار ديگرش نكنيد و اداره آن مؤذن‌پور باشد و اگر اين كار آن‌جا امكان نداشت در پايگاه هوايي شيراز تشكيل داده شود و اگر حق مأموريت به من تعلق گرفت آن را بگيريد جز صندق قرض‌الحسنه قرار بدهيد من براي حق مأموريت به جبهه نرفتم بلكه هدف راه مشخص است كه راه امام حسين است.

پدرجان يك مقدار كتاب دارم آن را در دربند يك كتابخانه تشكيل بدهيد و اگر كتاب كم بود پدرم كمبود آن را رفع خواهد كرد تا كتابخانه تشكيل شود و اين كارها به روز چهلم نكشد به زهره و زهرا سفارش مي‌كنم كه قرآن را بخوانيد و درس‌تان را خوب بخوانيد تا استعمار و ظالم بر شما حكومت نكند و يك وصيت‌نامه ديگر در سپاه پاسداران منطقه 9 شيراز است آن هم مورد تأييد مي‌باشد خلاصه‌هاي مطالب فوق را با سخنان امام حسين(ع) و علي(ع) ختم مي‌كنم. امام حسين مي‌فرمايد «ان الحيواه عقيده و جهاد» زنديگ عقيده است و جهاد براي او. علي(ع) مي‌فرمايد من حصاري دور قلبم كشيده‌ام و خودم دربان آن هستم كسي غير از خدا به درون آن راه نمي‌دهم. ملت قهرمان ايران اما را تنها نگذاريد اگر خدا ناكرده امام تنها باشد اسلام در خطر است و راه امام كه راه اسلام است برويم تا حضرت مهدي(ع) ظهور كند. خدايا تا ما را نيامرزي از دنيا مبر. خدايا تو چگونه زيستن را به من ياد بده چگونه مردن را خود خواهم آموخت. خدايا ما را هدايت كن براي سلامتي امام اين آيه را مي‌خوانم «امن يجيب المضطر اذا دعاه و يكشف السوء»

 

  •  احمدآقا بوته کن آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع