گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سید علی رضا بنی طبا

عباس

بسیجی

فرهنگی

1342/01/01

1365/01/08

فاو

گلزار شهدای امام زاده حسین (ع) بیدگل

در بهمن ماه 1342 از مادري علاقه مند به اهل بيت و پدري از سلاله زهراي اطهر (س) فرزندي بدنيا آمد، او كه فرزند اول خانواده بود نامش را عليرضا نهادند.  در 7 سالگي قدم به محيط مقدس علم و دانش گذاشت و جون كودكي كنجكاو و باهوش بود توانست در تمام مقاطع تحصيلي با رتبه ممتاز به كلاسهاي بالاتر قدم گذارد درطول مدت تحصيل از كسب معارف اسلامي و شركت در جلسات مذهبي و آموزش قرآن و عربي نيز غافل نبود.درسالهاي آخر تحصيل دبيرستان علاوه بر تحصيل در جهادسازندگي به فعاليت پرداخت و ايام تعطيل را جهت كمك رساني به محرومين سيستان و بلوچستان به آن ديار شتافت.بااخذ ديپلم در كنكور مراكز تربيت معلم شركت نموده ودر رشته ديني و عربي موفق به دريافت فوق ديپلم شدو با ورود به آموزش و پرورش بدليل شايستگي هايي كه از خود نشان داد مسئوليت مديريت و معاونت پرورشي را به عهده او گذاردند.علاوه بر شركت فعال در جبهه هاي حق عليه باطل مسئوليت ستاد امداد و پشتيباني جبهه آموزش و پرورش شهرستان آران و بيدگل را پذيرفت.وي در ايام دوره انقلاب در تشكيل جلسات سخنراني، تظاهرات،تكثير و پخش اعلاميه هاي امام امت در محيط مدرسه و نيز در سطح جامعه فعال بود و يكي از فعالترين نوجوانان منطقه بود.با شروع جنگ تحميلي درجبهه ها حضور پيدا كرد و در عملياتهاي طريق القدس و بيت المقدس شركت كرده و در عمليات بيت المقدس تيري به زير قلبش اصابت كرده و مجروح مي گردد پس از بستري در بيمارستان و مدتي استراحت در واحد تخريب لشگر نجف اشرف مشغول فعاليت مي شود و در عمليات والفجر مقدماتي و والفجر 2 بعنوان تخريب چي شركت ميكند وبعد در عمليات خيبر شركت نموده و در يكي از پلهاي مهم ارتباطي دشمن در محاصره دشمن قرار مي گيرد ولي بدليل تجربه كافي از دست دشمن مي گريزد. آنگاه به پيشنهاد فرمانده اش شهيد صنعتكار،به همراه چندتن از برادران،گردان كوثر را  جهت عمليات آبي و خاكي تشكيل مي دهد و مجدداً در گردان كوثر در سمت معاون گردان مسئوليت حفاظت قسمتي از جزيره مجنون را به عهده مي گيرد در تاريخ 22 بهمن 1364 به عنوان فرمانده گردان ثامن الائمه لشگر 8 نجف اشرف در منطقه فاو در عمليات والفجر 8 در راه بازگشت به سنگر مورد اصابت تركش خمپاره قرار ميگيرد و به شهادت  مي رسد. (شهيد بزرگوار در موقع شهادت متاهل بوده است ) و چند روز قبل از عمليات با توجه به اينكه دو ماه مرخصي نرفته بود تلفني با همسرش صحبت ميكند و پس از پايان صحبت چهره اش قرمز مي شود كه يكي از برادران همراه از او سئوال مي كند عليرضا چي شد.مي گويد: دو ماه است مرخصي نرفته ام و همسرم پشت تلفن گريه مي كرد. دوستش مي گويد : چند روزي مرخصي بگير و مجدداً برگرد.مي گويد: فعلاً عمليات است به هيچ عنون مجالي نيست.

 

روحش شاد،يادش گرامي و راهش مستدام باد.

 

بسم ربّ الشهداء و الصدیقین

فزت و رب الکعبه

به نام خدا ، به نام خدای هابیل و هابیلیان تاریخ ، به نام خدای در هم کوبندة قابیل و قابیلیان تاریخ ، به نام خدایی که معبودم و معشوقم اوست . آری به نام خدایی که بر بشر منّت نهاد و اسلام را به وسیلة فرستادگان خویش بر بشر عرضه کرد . اسلامی که خون امامان و رهبران ما ضامن پیشرفت آن بوده است .

درود بر حضرت آدم (ع) و حضرت محمّد (ص) اوّلین و آخرین پیامبر خدا ، درود بر امام علی (ع) و امام مهدی (عج) اوّلین و دوازدهمین پیشوای مسلمین جهان ، درود بر امام حسین (ع) که انقلاب ما تداوم حرکت اوست و سلام بر خمینی نائب بر حقّ امام زمان (عج) و بت شکن زمان .

آری ! خوب آگاهم که اگر حالا امپریالیسم و سوسیال امپریالیسم قلب مرا نشانه نروند و تکّه تکّه نکنند فردا قلب تمامی مسلمین جهان ( یعنی قرآن ) تکّه تکّه خواهد شد . پس اگر قرار بر این است که اسلام و قرآن عزیز محفوظ بماند پس گلوله ها ، خمپاره ها و توپ ها و ... ما را در بر گیرید و خونمان بریزید تا این درخت پُر بار اسلام آبیاری گردد .

آری ! مُردن خود هنری است و هم چون هر هنری باید آموخت که استاد این هنر امام حسین (ع) است که می گوید : مگر با شرافت بِه از زندگی ننگین است و اگر قرار بر این است که اسلام عزیز با خون حسین ها و اصحاب حسین ها جاودان بماند و این درخت کهن پُر بار آبیاری گردد ، شهادت فی سبیل الله بسی افتخار است .

- پدر و مادر عزیزم ! از این که فرزندتان عروس شهادت را در آغوش گرفته است بر خود ببالید و غمگین نباشید چرا که خداوند تبارک و تعالی می فرماید : « آن کس که به من عشق ورزید من نیز به او عشق می ورزم ، آن کس را که به او عشق ورزیدم او را می کُشم و آن کس را که من بکُشم خون بهایش بر من واجب است و آن کس که خون بهایش بر من واجب است پس من خودم خون بهایش هستم » و فقط از خداوند تبارک و تعالی بخواهید که این قربانی را از شما بپذیرد .

- پدر و مادر عزیزم ! من کم تر از آنم که زحمات فراوان شما را پاسخ گویم و از این بابت که نتوانستم جبران آن زحمات و رنج ها را بکنم متأسّف و شرمنده ام و از شما می خواهم که مرا ببخشید .

- پدر و مادر گرامی ! ناراحت نباشید که هنوز سه فرزند دیگر دارید که آن ها را  نیز باید برای خدمت به اسلام آماده و مهیّا کنید و بدانید که فرزندان شما امانتی از طرف خدا نزدتان هستند که هر وقت خدا لازم دانست آن ها را از شما می گیرد و شما نیز باید آن امانات را با خرسندی تقدیم درگاه احدیّت کنید .

- پدر ، مادر ، خواهر و برادرانم ! همیشه و در همة مواقع به قرآن کریم روی آورید و موقعی که برایتان مصیبتی پیش آمد به قرآن رجوع کنید که می فرماید :

« الّذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انّا لله و انّا الیه راجعون »

- خواهر و برادرم ! شاید بعضی مواقع من شما را ناراحت کرده باشم لذا از شما
می خواهم که مرا عفو کنید .

- خواهر و برادرم ! سعی کنید به خاطر خدا در هر کاری قدم بردارید و دروستان را خوب فرا گیرید و در کنار آن ها به مطالعه کتاب های مفید بپردازید که کفّار و مشرکین و منافقین از فرهنگ اصیل اسلامی هراس دارند .

- خواهرم ! حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب (س) را الگوی راه خویش قرار داده و بدان که دشمنان اسلام از سیاهی چادر تو بیش از سرخی خون من می ترسند و بیمناکند .

- برادران و دوستان عزیزم ! قرآن را سرلوحة کار خودتان قرار دهید و امام علی (ع) را الگوی راهتان .

- برادران معلّم ! مسئولیّت  خطیری بر دوش شما نهاده شده است و این گفتة رهبر عزیز انقلاب اسلامیمان را که معلّمی مقام پیغمبری است در نظر داشته باشید .

- دانشجویان و دانش آموزان عزیز ! بر شما لازم است که بکوشید و روزگار کوتاه عمر خود را برای دست یافتن به فضائل روحی و فراهم آوردن نیروهای سازنده علمی غنیمت شمارید . این نکته را فراموش نکنید که امتیاز شما از سایر جانوران دیگر به خاطر همین قوّه عاقله و نیروی خرد شماست . این نیرو به شما امکان
می دهد که در دنیا دانش های سودمند را به امر دنیا و آخرت خویش را فرا گیرید و دانش آموزان عزیز بدانید که مملکت اسلامی ما نیاز به متخصّصان متعهّد دارد و این شما هستید که باید این نیاز را برطرف کنید .

- امّت دلیر و مردم مسلمان ! جامعه ای که رهبر نداشته باشد مانند گلّة گوسفندی است که چوپان نداشته باشد . مبادا خدای نخواسته ماجرای مردم کوفه با امام حسین (ع) در این جامعه اسلامی تکرار گردد . این را بدانید که پیروزی انقلاب اسلامی در گرو رهبری انقلاب اسلامی است و برای تداوم انقلاب اسلامی
می بایست که این رکن اساسی حفظ و تقویت شود و سعادت و پیروزی شما در خطّ امام بودن شماست و به خاطر داشته باشید که خدا ناظر بر اعمالتان است و اگر شُکرگزار نعمت های بیکران الهی نباشید این برکات از شما گرفته  می شود و وای بر زمانی که نظر خدا از این امّت برداشته شود .

خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

از عمر ما بکاه و بر عمر او بیفزا

رزمندگان اسلام نصرت و یاری فرما

 

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

 

 

  •  سید علی رضا بنی طبا
  •  سید علی رضا بنی طبا
  •  سید علی رضا بنی طبا
  •  سید علی رضا بنی طبا

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع